Споделена история от Спорт и красота

Дълги нокти
Здравейте! От доста време искам да си пусна дълги нокти, но поради предишния ми гаден навик (от който се отървавам постепенно) да ги гриза и в момента са захабени, лесно се чупят и определено не са здрави. Четох много теми относно това, но са стари. На този етап, чрез какви методи мога да ги възстановя и да забързам растежа им (или поне да се върне към нормален)? Имам голям мерак поне веднъж да съм с дълги нокти и ми харесва как изглеждат. Моля, който има някакви съвети - нека ги сподели. Няма значение дали от личен или от наблюдателен опит.

Коментари

1.   Не съм специалист, но мисля че това ще проработи до някаква степен, но ако окончателно си приключила с гризането на нокти. Първо: Купи си някакъв заздравител за нокти, по големите аптеки и магазини за козметика като Лили, ДМ и подобни със сигурност ще намаееиш най различни видове. Моя съвет е да вземеш заздравител 3 в 1 или 5 в 1 в зависимост какви са оплакванията. На всяка опаковка си пише какви са ползите от заздравителя и как да го използваш. Мажи се с него и го сменяй често ( не прекалено често разбира се ) идеята е да не го оставяш докато се обели сам, подменяй го на няколко дни. Когато ноктите ти заздравеят ( през този период ги поддържах на нормална дължина, ттй като ако са дълги и все още невъзстановени пак ще се чупят и тн ) и евентуално, когато вече са в наистина добро състояние, отиди да ти направят гел лак, тъй като с гел лак няма да им обръщаш толкова внимание, ще са лакирани и на второто трето ходене вече ще са дълги, но това направи само ако ноктите ти са в добро състояние, тъй като гел лака би могъл доста да им навреди. След време ако се решиш можеш да си направиш и изграждане, ако искаш доста дълги нокти. Другия ми съвет е, потърси къде в твоя град предлагат терапия за заздравяване на ноктите. Все някой от салоните ще предлага тази услуга. Вече има доста техники и продукти за подръжка и заздравяване на нокти, така че успех!

2.   Радвам се, че си се преборила с този навик! Сега докато ти се възстановят ноктите ще бъде трудно! Ще се чупят доста, защото са гризани дълго време. Средно за смяна на цялата нокътна плоча е нужно между 4-6 месеца, така че имай търпение. Бих ти препоръчала да си вземеш някой заздравител, но е добре да се посъветваш в маникюристка, която може да ти види ноктите. В нета има доста заздравители, които хвалят, но много зависи и от самите нокти. За по-бързо възстановяване има и маникюристки, които предлагат терапии за изтощени нокти като твоите, не мисля, че бяха скъпи. Късмет!

3.   Гледай видеото на Кристин от Simplynailogical в YouTube. Има много полезна информация <3

4.   Еее, номер 3, ти си мой човек, биичч

5.   1, 2 седмици редовно мазане с някакво специално олио. Аз ползвам това на Икаров за нокти. Слагаш и заздравител и когато ноктите малко се пооправят записваш час при маникюристка. С гел лак ноктите ти ще се счупят доста по трудно, а вече след, като пораснат и станат доста дълги ще ти сложат и твърд гел, което пък прави счупването им още - по трудно ( но не и невъзможно :D винаги си пази ноктите! ) Аз съм с мноого дълги нокти, казвам ти не за да се хваля, а искам да те предопредя, че доста ще те затрудняват тея нокти, по-трудно ще правиш доста неща с тях. :D Като пораснат ще видиш. Според мен най - важното, за да порастне нокета без да се счупи е това колко го пазиш. Ако си с чупливи нокти - ГЕЛ ЛАК. Аз съм с нормални, нито много твърди нито много чупливи и все пак не мога да си задържа дълго ноктите без гел лак. На 3 седмици някъде те съветвам да ходиш при маникюристката си