Споделена история от Спорт и красота

Косми по ръцете
Приятелката ми има косми по ръцете. Не са големи, но се виждат и не знам по каква причина не желае да се раздели с тях. Принципно ми е все тая, щото аз си я харесвам заради човека който е. По-скоро проблемът е, че като излезем сред хора и като се виждат, почвам да се срамувам аз заради нея.... странно чувство. Все пак как би било по-тактично да ѝ кажа да ги махне?

Коментари

1.   Ъъ, що за глупост? Аз също имам косми по ръцете, но не ги махам, защото ако почна ще станат като брадата на мъжете! По-добре редки и тънички, отколкото като игли. Порасни малко, крайно време е жените да не се срамуват от това че най-естественото нещо расте по кожата им - косми! Социално е прието да имаме коса и вежди, но всичко друго не. Замисли се, дали наистина е длъжна да си маха космите където и да е било или го прави за комфорта на другите и най-вече твоя, защото ще ти кажа една тайна - необвързаната жена, особено ако не води активен полов живот не си прави труда да се обезкосмява (защото няма за кого), много малко жени го правят наистина защото не им харесва да имат косми. И другото, което е когато си в една дълга връзка ти виждаш човека срещу теб, познаваш го и такива дребнави неща не трябва да са пречка, защото колкото и да искаме не можем да имаме супер гладка кожа и без косми всеки ден, трябва да изчакаме малко да пораснат преди да ги махнем.

2.   Вземаш косачката и й ги махаш докато спи.

3.   Бе я се разкарай. Това си е нейното тяло ако тя реши и я дразнят ще си ги махне. Плюс това на ръцете боли много.
А ти трябва да си приемаш приятелката каквато е! Аз се съмнявам ти да си супер красавец ама тя те е приела какъвто си.
На мен ми е супер смешно като съм си в Бг и в някое кафе няколко типични български шкембести момчета обсъждат жените :D

4.   Хей, като момиче, което има същият "проблем" като твоята приятелка, ще ти кажа следното: Първо, нарочно написах думата проблем в кавички. Това, че имаме косми по ръцете не ни прави по-малко жени. Второ, да не мислиш, че на нея не й е било неприятно. Аз заради такова "окосмяване" се срамувах и като бях малка се отказах от много извънкласни дейности, да не ми се смеят. Сега много съжалявам, този комплекс ме преследваше в целите ми детски години и сега съм свита и трудно общувам с хората. Това е нещо нормално, момичето щом не си ги е малхнало до сега, значи не се срамува от тях. Даже я поздравявам. А вие "мъжете" страшно си противоречите. Уж търсите натурална красота, а едни шибани косми по ръцете ви отблъскват. Надявам се да ме разбереш и да спреш да мислиш какво ще си кажат хората.

6.   А ти колко време отделяш на външния си вид за да си с такива претенции?

7.   Хем не ти е проблем, хем те е срам? Е, кое от двете? Предполагам, че е второто. Щом те е срам от това, пък и си седнал да пишеш тук - значи не ти е все тая.

8.   Аз също имам косми по ръцете и то доста. В нашето семейство имаме ген да сме по-окосмени, а след едно хормонално лечение (ненужно, както се оказа), при мен космите на ръцете ми станаха още по-гъсти и дълги. Е, никога не ги махнах и няма и да ги махна, защото не ми пречат, защото не ми пука дали ще ме харесват околните и защото ги смятам за естествен филтър, който държи неподходящите мъже далеч от мен. Минавам 30-те, но никога не съм се смятала за по-малко женствена заради тях и винаги е имало мъже, които са ме харесвали през годините, въпреки тях. Дори мисля, че много от мъжете не ги забелязват, по-скоро гледат жената като цяло.
Ти имаш проблем, че смяташ за дефект нещо, което е естествена част от човешкото тяло, и че ти пука какво ще си помислят околните. Не заслужаваш приятелката си. Заслужаваш кифла, която ще е заета единствено и само с външния си вид и ще те зареже заради първия срещнат, който има повече пари от теб. Тогава ще се научиш да цениш и някои други неща в човека, не само обезкосменото тяло.

9.   Прав си, младежо, по-естетично е, като видя космясали жени ме хваща срам и мен. Жена съм, преди години започнах да си ги махам и то защото бяха тъмни, брюнетка съм, а не дълги или гъсти, под мишниците- също. Първите няколко пъти на кола маска, после с епилатор и смело мога да кажа, че много рядко вече ми се налага да се почиствам. Що за глупост е написала номер 1? ! Че и останалите!
Съветът ми е- намери някоя нейна приятелка или близка, която се поддържа, нека тя ѝ подскаже, да ѝ покаже, може пък приятелката ти да се навие? Дано!

10.   Сетих се и друго- подари ѝ ваучер за някой козметичен център, да се поглези, говори с персонала за съдействие, споко, нека все пак крайното решение е нейно, младо момиче е сигурно, ще се научи! Успех!