Споделена история от Спорт и красота

За момичетата които искат да отслабнат
Здравейте, аз съм жена на 24 години.
Доста често попадам на истории написани от момичета на по 15/16 години, които търсят начин за отслабване.
Аз съм 1, 64 см висока и съм 47кг.
Случвало ми се е 2 пъти през тинейджърските ми години да напълнея доста драстично с около 20 кг. Искам да подчертая че никога не съм обичала да спортувам и не съм и го правила. Но успях да ги сваля. Бих искала да ви дам някой съвети.
Най важното при отслабването е търпението. Не се постигат резултати за 5 дена 10 или 2 месеца. Има много диети в интернет които гарантират резултати за определено време.. това са пълни глупости!
Замисли се че времето минава без значение дали ще си в процес на отслабване или не. Просто не се задълбочавай мислейки за това как си дебела и трябва спешно да свалиш килограми защото никой няма да те харесва, защото няма да можеш да си намериш гадже, как всеки ти се подиграва и т. н... ЗАЩОТО психическото състояние на един човек влияе върху всичко това. Ако не вярваш направи си експеримент : Съблечи се пред огледалото и се огледай. Какво виждаш? Всичките тия мазнини по корема или целулита по дупето? Или бедрата ти които се търкат едно в друго и правят краката ти да изглеждат криви поради извивките които си направила от толкова ядене. КРАЙ! Ти вече си депресирана и плачеш и се чудиш защо на теб? Ненавиждаш се, няма по голям изрод от теб на този свят... След малко се успокояваш, обещавайки на себе си че спираш да ядеш, и се надъхваш.... 30 минути по късно вече умираш от глад а си се наяла с солидно количество храна само преди 1 час. И си казваш отново " добре само този път, от утре спирам да ям", но това утре никога не идва. Хахаха това сме ние момичетата!
Това се случва защото психически си настроена по този начин. Спри всеки ден да се оглеждаш, през 10 минути гледайки как ти стоят същите дънки!!! Забрави за огледалото!! Дай си време! Тези неща те карат са ядеш!
Ето ти и някой съвети
-Яж на масата седнала! Никога недей да ядеш права, или легнала, това са лоши навици които карат организма ти да се мъчи.
Винаги с храната ти да присъства една голяма чаша вода. Слагай си в твойта чиния яденето недей да боцкаш от всички чинии на масата. Направи си я така че да изядеш всичко което има в нея. Примерно ако днес има кюфтета със салата и хляб. Сложи си в чинията 2 кюфтета, салата и една филия хляб, без да Допълваш. Така лъжеш мозъка си, че ядеш много понеже я изяждаш цялата, а всъщност си изяла количеството което си решила.
- Не яж пред телевизора! Създай си навика когато ядеш, да не ползваш никакви електронни устройства, или каквито и да е други расеиващи неща. Съсредоточи се върху яденето, все едно за теб е ритуал.
- Яж бавно, дъвчи повече. Ако си десничарка пробвай да ядеш с лявата ръка.
- Закуска обяд и вечеря задължително. Недей да си позволяваш да се прибираш преглъдняла от училище..
За храната:
От Понеделник до Събота избягвай или ако не можеш намали до минимума:
Пържено
Сладко
Тестяно
Газирани напитки
Неделя: Яж каквото си поискаш, колкото си поискаш. ( след известно време няма да ти се ядат вече тези неща защото ще ти се промени режима на хранене и самия ти организъм и психика ще отхвърля този вид храна, защото ще осъзнава колко е вредна, а след още малко даже няма да си спомняш че в Неделя се яде всичко)
- Движи се - защо пък да не вървиш пеша до училище или като ходиш ма центара вместо да си хващаш автобус?
По този начин ще започнеш да се чувстваш здрава, чиста и пълноценна и даже няма да усетиш кога мина времето и ти отслабна, кантара го хвърли в боклука! След време
ще си купиш нов, не го мисли.
Успех!

Коментари

1.   Браво!