Споделена история от Спорт и красота

Няколко въпроса към момичетата
Здравейте! Днес ще ви задам няколко въпроса, на които се надявам да отговорите (някои може и да не са въпроси) :
1) Какъв крем използвате за лицето си? Препоръчайте ми някакъв хидратиращ и да не е много мазен. :)
2)Какъв епилатор е най-подходящ за 13 годишни момичета? Със дискове или пинсети (между другото аз съм си избрала един на Philips Satinelle със 21 диска и искам да ми изкажете мнението си също за този вид епилатори)
3) След обезкосмяването със каквото и да е било нужно ли е да се нанася някакъв продукт след процедурата?
4) Какъв крем за ръце използвате? Предложете ми пак някакъв хидратиращ и да не е мазен, защото ако например не съм си мазала ръцете със какъвто и да е бил крем от доста дълго време започват да стават сухи. Бях използвала един крем за тяло на that vanilla moment, който хидратира кожата и оставя хубав аромат след себе си(не правя реклама).
5) Кажете ми какво използвате за грижата на лицето си и кое е най-подходящо за едно 13 годишно момиче.

П. С. Моля ви отговорете на въпросите! Ще помоля и редакторите да одобрят историята ми! И недейте да пишете хейт коментари, защото все пак този сайт е създаден, за да си помагаме все пак! Приятен ден!

Коментари

1.   Пак ли ти?

2.   Относно крема за лице, лично аз харесвам Mixa, точно защото не оставя мазно, хидратира качествено и е на поносима цена. Иначе ползвам и ми харесват продуктите на Avene, но те са малко скъпички и се продават само в аптеки. Според мен за 13 годишно момиче - независимо дали й е мазна кожата или не - трябва да ползва 3 неща сутрин и вечер - мицеларна или розова вода, измиващ гел (да не е скраб, а нещо щадящо) и задължително крем за лице! Да си хидратира кожата постоянно!

3.   Следващата тема - "С каква тоалетна хартия да си бърша дупето?"

5.   3 пъти питаш един и същ въпрос. Вземи си на Бочко хидратиращия крем и се успокой

6.   Кокосово/какаово масло/зехтин! Никакви парфюмирани кремове, лосиони и т. н. боклуци, съдържащи какви ли не химии, парабени, алкохол и др.
Аз си мажа лицето само с натурално какаово масло или зехтин, а тялото със смес от трите. Кокосовото използвам и като маска за коса. Не се подлъгвай по това, че са масла/олио, защото всъщност попиват много добре, хидратират отлично, оставят кожата мека, подхранена, а кокоса и какаото са доста приятни като аромати.
Преди се мажех само с лосиони за тяло, които наистина миришат хубаво, особено парфюмните, но колкото повече се мажех толкова по-суха ставаше кожата ми, дори се лющеше на места. Алкохола е пагубен за кожата - една част попива, в кожата, което я изсушава, а друга се изпарява и малко след като си се мазала няма и помен от това. Само аромата остава и то не за дълго.
Като грижа за лицето, ако нямаш проблемна кожа, може да почистваш с мицеларна вода.

7.   Благодаря ви за коментарите! И Н1 и Н2 недейте да се правите на много интересни! Аз просто питам, а вие веднага да измислите нещо.

От авторката

8.   Здравей!

1. Ако държиш да ползваш нещо за лице, опитай с домашно приготвена маска, не с кремове. Защо? Защото на 13 (и по принцип) порите ти се нуждаят от добра "храна" с полезни свойства, не от кремове със съмнително качество, които допълнително омазняват и без това достатъчно отделящата ти секрет млада кожа. Маската може да е с кисело мляко и яйце, с мед и плодове, с краставица и лимонова вода... Списъкът е безкраен. Потърси в интернет коя маска е подходяща за лицето ти и си я приготвяй два пъти седмично, това е напълно достатъчно.

2. Какъвто и епилатор да избереш, ще ти свърши работа, стига да можеш да изтърпиш епилирането (защото има жени, които не могат, поради твърде нисък праг на болката).

3. Да. Вземи си балсам за след бръснене, аз ползвам такъв с уникален аромат и съм много доволна. И овлажнява, и ухае страхотно.

4. Не ползвам, не ми се налага. Щом си доволна от този, ползвай него.

5. Красотата на кожата идва отвътре. Няма как едно младо дете да се храни с мазна и пържена храна, захарни изделия, газирани напитки, да се движи оскъдно, и при това да има чиста, сияйна и красива кожа! Ако искаш да имаш такава, на този етап мазила и кремове няма да ти помогнат, напротив. Изгради си железен здравословен режим - зеленчуци, плодове, супи, риба, кисело мляко - и го спазвай заедно с дълги разходки, плуване, танци, където и както ти е удобно. Гарантирам ти, че кожата ти ще изглежда невероятно и без да й правиш нещо повече от измиване. :) Ако пък вече се храниш по този начин, поздравленията ми са за теб! Значи правиш всичко както трябва. В такъв случай зарежи малко мислите за кремове и си купи едни мултивитамини от аптеката, приемай ги и със сигурност ще ти помогнат повече. :)

9.   На vishi това за ръце а крем за лице никога не съм използвала според мен всичко е химия Поздрави

10.   Благодаря и на новите коментирали! Съветите за домашна маска за лице ще са ми от полза, тъй като обичам хигиената както и кожата ми да са на ниво! Имам още един въпрос. Колко пъти в седмицата може да си правя от тези домашни маски за лице?

11.   Аз съм Н10 и съм авторката и просто забравих да отбележа. Просто не видях в един коментар че два пъти в седмицата трябва да се прави маската.
И пак да спомена, че съм авторката

12.   Аз съм номер 3 и ти казвам, че на твоята възраст, изобщо нямаш работа в този сайт. Ако ми беше дъщеря и те хвана да висиш тук, щях да ти прибера телефона, таблета и всички устройства, гримове, епилатори, и каквото се сетиш. За тебе кукли и учебници няма ли, малка кифла!

13.   До Н12 да знаеш, че успеха ми е много добър и не съм кифла. А и този сайт е създаден, за да си споделяме и да си помагаме, а не да пишем безмислени коментари, като твоя! И има и по-малки от мен в този сайт! Ти не видя ли, че има и специално направена графа-Тийнейджърски, което означава, че и тийнейджърите имат право да влизат. И аз не използвам гримове, и ако не знаеш кремовете не са вид грим! По-добре не се прави на голямата работа и недей да заповядваш! И по-добре ти започни да четеш правилата, преди да пишеш глупавите си коментари! Ако не разбираш ще ти ги напиша тук и с големи букви:
1. БЪДИ ПОЛЕЗЕН НА ДРУГИТЕ С КОМЕНТАРА СИ!
2. ХЕЙТЪРИ НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ!
3. ОБИДНИТЕ КВАЛИФИКАЦИИ НЕ СА АРГУМЕНТ!
4. ПАЗЕТЕ МЪДРОСТТА ЗА СЕБЕ СИ, ДРУГИТЕ ИМАТ НУЖДА ОТ СЪЧУВСТВИЕ!
Е, сега разбра ли?

От авторката

14.   На 13 години е прекалено голяма за кукли, а поддържането не пречи на ученето, нито означава, че е кифла. Аз започнах да се поддържам на 12 и това кифла ли ме прави? Още повече, на нейната възраст започва едно нещо, наречено пубертет, при което кожата и организмът започват да се променят, излизат пъпки и окосмявания, а те искат поддръжка.

Black Sabbath

15.   #3, в кой век живеем? Момичето иска съвет какво да ползва, не как да си направи първия път. Питаш я какво прави тук сякаш е нощен сайт. Да не мислиш само тя е такава на 13 години, даже е доста по-добре от другите съдейки по въпросите. Ако искаш заради теб ще се пренесе в друг сайт за да не ти пречи?
1. Според мен би останала доволна от mixa или Nivea, зависи каква кожа имаш и какви други продукти ползваш.
2. Все ще ти вършат работа, но с дискове е една идея по-безболезнено. Просто гледай да не ги оставяш за обраснат твърде много и да ексфолираш кожата си.
3. Аз просто ползвам ексфолиращ душ гел и крем за тяло без силни парфюми и прочее.
4. Няма значение, дори да си вземеш някой от 70ст. пак ще ти свърши работа, това е по изцяло твое усмотрение. Лично съм много доволна от тези на Balea.
5. Храни се здравословно на първо място и не тормози кожата си като спиш с грим или носиш грим всеки ден. Достатъчно би ти било да си вземеш мокри къпрички за грим, мицеларна вода, почистващ гел и маска в зависимост какво искаш (премахване на себум, черни точки и пр. )
Успех!

16.   Аз съм номер 1, до номер 12. Окей, и на мен ми е леко досадно, но този коментар си беше прекален. Все пак сайтът е за съвети, не е порно сайт например. :ДД

17.   Благодаря ви за коментарите! А и Н1 поне малко се осъзна. И Н12 и Н3 (които са от един и същ човек) и останалите хора са против твоите безмислени коментари. Но все пак отново благодаря и за изчерпателните коментари, които сте написали!

От авторката

18.   Събото, голяма си буквалистка, мислиш ли, че не знам докога се играе с кукли?
Момиченце, да един и същ човек съм, нали съм го написала.
Всички, дето скачат, като станат родители ще запеят друга песен.
Въпросът е, че авторката е постоянно тук, пише тема, след тема, коментира активно и, дали се ограничава с тийнейджърските истории, как мислите? Дали не мята по едно око към порносъдържанието?

20.   Н19 е авторката и аз съм авторката. И да допълня коментара си... Н18 ти като се смяташ за сериозен човек, то тогава какво правиш в този сайт не мога да разбера, и че пишеш и хейт коментари!

21.   18, след като споменаваш за кукли за възрастта за авторката, нормално е човек да се подведе, че го мислиш. Тялото ѝ се променя и е нормално да започне да задава въпроси и да се поддържа, било то и на 13. Това не означава, че е кифла или че не учи.

Black Sabbath

22.   Благодаря ти за подкрепата Black Sabbath! А и Н18 ти пък какво си тръгнала да се занимаваш със тийнейджъри и деца по форумите и да им се правиш на майка?

23.   Н22 е авторката и аз също. Просто забравям да отбелязвам :). Поне тази жена/мъж е спрял/а да влиза в моята история и да досажда, когато и Black Sabbath се намеси! Такива досадници никой не иска в сайта! И Black Sabbath отново ти благодаря, че някак си прогони тоя/тая от историята ми! Много пъти съм виждала твои коментари.

24.   23, съжалявам за късният отговор. Просто мисля, че когато тялото се променя на тези години, идва и моментът, в който да започнеш да се грижиш за него. Но 18 е прав/а за някои теми. Внимавай със съдържанието на някои от темите, това е апел към всички хора на твоята възраст.

Black Sabbath

25.   Аз също съм на 13 години. Не ползвам никакви кремове за лице(Смятам, че само си развалям лицето по този начин), нямам никакви пъпки. За епилатор-моят е на BRAUN Silk. epil 3. Не се мажа с нищо след като се епилирам(първо се къпя и тогава се епилирам), само ако имам червени петна-Спирт. Лицето си поддържам с маска с хума и вода и от време на време си мажа лицето със спирт. Нямам проблеми с пъпките(имах като малка).