Споделена история от Спорт и красота

Момиче с жълти зъби
Здравейте. На 19 съм (момиче) и имам един недостатък, който ме кара да се чувствам зле, а именно - имам жълти зъби. Харесвам всичко в себе си, но жълтите ми зъби ме комплексират ужасно много. Пробвала съм какво ли не - активен въглен, куркума и кокосово масло, сода и лимон, но нищо не действа. Бихте ли ми препоръчали как да ги избеля или единственият вариант е професионалното избелване? Имате ли някаква идея на каква цена е то и дали е трайно, а не след време пак да пожълтеят? И още един въпрос главно към момчетата - ако харесвате едно момиче, но няма бяла усмивка, това ще ви накара ли да се отвратите от нея? Надявам се да публикувате историята ми, ще съм много благодарна.

Коментари

1.   Здравей сода търкаш или отиваш на зъболекар да ти ги и бели а що се отнася за момчетата те конете им гледат зъбите Не се кахъри всеки има по нещо

2.   Има един метод който всички го използват от 3 годишни, нужни са четка и паста за зъби. Ако обаче си изпуснала този период, жълтите зъби си остават жълти.

3.   Здравей мило момиче момче съм на 19 всяка вечер си мий зъби преди лягане с паста Colgate white тя избелва или със сода бикарбонат веднъж на 2 месеца

4.   По-добре отиди на преглед при зъболекар и обсъдете възможните варианти. Може да се окаже, че имаш болни зъбчета, които да се оправят или просто да е необходимо почистване на зъбен камък.
Прегледите при зъболекар са си нещо наложително и не трябва да ги пренебрегваш.
И още нещо - спри да пушиш (ако го правиш) , не пий чисто кафе и при всеки възможен случай си мий зъбите след хранене или консумация на някакви напитки.
Зъбките трябва да се пазят просто.
Аз лично като жена не харесвам хора с жълти зъби.
Отдавам го на лоша хигиена на момента.
Разбира се, ако човекът е готин, ще му обърна внимание и ще имаме контакт, но не бих се обвързала с него, ако ме разбираш.
Хубавото е, че можеш да избелиш зъбите си и да ги излекуваш, ако са болни, просто посети зъболекар :)
Успех.

5.   Аз ги избелвам с ленти. Напиши избелване на зъби с ленти и ще ти излезнат, за да не правя реклама. Американски са. Има моментален ефект. Около 60-70лв излиза. Ефекта като при всяко избелване е временен около година.

6.   Понеже си питала дали ни интересуват зъбите. Повече ме интересува да има стегнато дупи и цицки. Да е хубава е лицето ако не да се гримира добре. Жълти става, ама не й оранжеви..

7.   Аз също използвам ленти за избелване и още след трето, четвърто използване имаше ефект. Може да има лека болка, ако имаш по-чувствителни зъби, но си струва. Сестра ми също ги ползва от доста време и са й изкрещо бели.

8.   До номер - 2 миличка, как реши че жълтите зъби са признак на лоша хигиена? и моите се на бели, а си ги мия по 3 пъти дневно.

9.   Гнусно е, лично мое мнение

10.   Внимавай какво си причиняваш на зъбите. Това с лентите е на-вредният вариант. Най-доброто според мен е да отидеш да ти премахнат зъбния камък с ултразвук и после да ги миеш много добре. Също така за жената дето реже хората с жълти зъби, на мен веднъж до сега през живота ми се е случвало да видя човек с такива жълти зъби, че да ми направи впечатление и най-вероятно имаше някаква болест. Тъй че не всички са като нея. Освен това ако се поразровиш из нета ще видиш, че естественият цвят на дентина е леко жълтеникав, а не снежнобял. Снежнобелия даже се води нездравословен от прекомерни опити за избелване, които го разрушават - поинтересувай се например за лентите какво точно причиняват. Успех

11.   Няма да се отвратя от нея защото и моите зъби не са бели.

12.   Жълти зъби можеш да имаш и по ген номер 4, не е само до устната хигиена :)

13.   Че той естественият цвят на зъбите си е леко жълтеникав, при някои до оранжев даже. Това е кост все пак...
Не гледай излъсканите западняци по сателтните и кабелните канали. Изкуственото и изнасиленото също си има цена и то не малка...
С добра устна хигиена смятам че няма от какво да се притесняваш...
Ако някой се откаже да свърже живота си с теб заради цвета на зъбите ти, значи изобщо не си е заслужавало да се занимаваш с този "човек"...

15.   Ти си изпробвала всичко и питаш с какво още? :) Дори и професионалното избелване си има срок до 3 години, като кафетата и цигарите скъсяват резултата. С тези онлайн ленти и сода можеш единствено да съсипеш още повече положението. Чисти си един път годишно зъбен камък при стоматолог - около 30 лева и ефекта ще бъде същият като лентите, дори на много по-достъпна цена.

16.   Първо трябва да отидеш на зъболекар. Жълтото може просто да е зъбен камък, който обаче се е натрупал и затова са ти по-жълти зъбите. Зъболекарят е този който ще прецени дали имаш нужда от избелване на зъбите. Може просто да си въобразяваш, то по принцип зъбите не са чисто бели. Ако пиеш чай или кафе, трябва след това да си изплакнеш устата с вода, иначе зъбите се оцветяват. Използвай по-твърда четка за зъби и избелваща паста Colgate. Но зъболекарят е най-важен.