Споделена история от Спорт и красота

Прекалено ли съм висока, Момиче?
Аз съм момиче на 20 години, и съм висока 1. 80! И се притеснявам много, все си мисля че това е прекалено за момиче и не е нормално да съм много висока. За жените приемам височина най много 170-175.
Понеже баща ми е висок 1. 90, а майка ми е 1. 78! Освен че съм по висока от повечето момичета, аз съм по висока и от някои мъже и това е супер гадно, чувствам се неудобно и ме е срам да излизам със момчета които са по ниски от мене, все едно съм някой мутант пред тях.
За мъж е нормално да е толкова висок, но не е нормално за жена, чувствам се много неудобно и гадно, но може и да си внушавам и всичко да е във главата ми. Знам че има и жени които искат да са по високи, но аз не мога да го приема, ами като си обуя ботуши или токчета, оставам без думи. А има ли някакъв начин да стана по ниска, чрез определени тренировки например? Забравих да спомена че съм тренирала баскетбол преди 4-5 години! Вие какво мислите, много ли съм висока според вас, трябва ли да се притеснявам, а вие момичета колко сте високи? Има ли и други високи момичета като мен, а още по високи има ли? Моля темата ми да е одобрена че този проблем ме мъчи!

Коментари

1.   Какво му е лошото ?

2.   Аз съм 1, 75 см. жена, най-добрата ми приятелка е 1, 80 см, знаеш ли какво става, когато минем по улицата? ! Мъже, жени всичко се обръща. Мога само да ти кажа, че няма нищо по хубаво от това човек да е висок. Ще виждаш само позитиви от тук нататък в живота си от това. Високите хора и да качат някой килограм не им личи, цял живот изглеждат по-млади и атлетични, плюс всичко дрехите винаги изглеждат по-добре на тях от колкото на ниските.

3.   Аз съм висока 1. 79 и съм си ок. Предимство е! Никога не съм имала проблеми с момчетата. Токчета нося без проблеми, но гледам да не прекалявам с височината, не повече от 7-8 см. Общо взето предпочитам по-ниски обувки. Прпсто се ориентирай към момчета които да са по-високи, от 180 нагоре. Брат ми е висок 1. 87, а пък моите родители не са особено високи, 1. 75 и двамата. Няма как с тренировка да се смалиш. Приеми се такава каквато си. Радвай се че си забележителна и различна от останалите. Виж всички супер моделки са над 1. 75.

4.   Да кофти е

5.   Аз съм висока 1, 77м. и са ми предлагали от агенция да стана манекенка, но аз не искам да се занимавам с това по много причини.
Не само, че нямам комплекси от ръста си, ами мъжете се побъркват да ме зяпат като сложа токчета и къса пола или къса рокля, гордея се с дългите си крака и ми е много смешно като видя момичета с къси, криви и дебели баджаци да носят поли-гледката е под всякаква критика!

6.   Хм, аз съм 1, 71см(мъж). Честно да ти кажа, не ми пречи жената да е по-висока от мен. Не се комплексирай, че е смешно... Ти сама си го казала, жените искат да са високи, защото излъчването и грацията на една висока жена, си е друго нещо :п
Айде, дано спреш да се навиваш с глупости.
Лек ден.

7.   Миличка, пише ти една също 180-сантиметрова жена. Не се тревожи, нормална си си, направо си екстра! Знам как се чувстваш, но това е временно, докато осъзнаеш какъв дар всъщност си получила и какво предимство имаш пред другите. Сложи си токчета и се оглеждай за някой от твоя калибър- здрав, прав, къмто 2 метра българин! Бъди щастлива!

8.   Според мен не. Аз също искам да съм малко по-висока но...

9.   Не се терзай, това са безпочвени предрасъдъци!

10.   Здравей! Аз също имам твоя " проблем ", честно казано наистина преди дефинирах височината си като проблем, но сега я приемам като привилегия. Аз съм на 17г. и съм 1. 86... какво да говорим. Но все пак, това си ти, не отговаряш за това колко висок или нисък ще бъдеш. Аз дори се кефя на това, че съм толкова висока, пък даже и имам смелост и токчета да нося... :D Та, така де според мен не трябва да се притесняваме от височината си. Вярно, трудно се намират дънки, които да не ни оголват кокалчетата и блузи с дълъг ръкав, които да не са ни до лакътя, но според мен високите момичета са по-секси.

11.   Това е от нещата, които не можем да променим в себе си. Затова е излишно да се затормозяваш и да го мислиш за проблем. Единственото, което можеш да сториш е да носиш ниски обувки. Обаче, в крайна сметка си жена, и ако някоя вечер се почувстваш добре, защото ще излизаш с приятелки и искаш да се наконтиш, сложи си високите обувки и се забавлявай. Не мисли за чуждите комплекси, всеки си има такива.
Иначе, аз съм джобно гадже. Висока съм 1, 60. Преди ръстът ми ме караше да се чувствам зле, но сега изобщо не ми пука. Като изключим, че когато съм в тълпа, все си мисля, че някой ще ме смачка, иначе не ми пречи, че съм глава под всичките си приятели. Да, вече сме зрели хора и все още се намира някой, който да се шегува с мен, но спрях да се обиждам. Сигурно и с теб са се шегували за обратното. Може цял живот да се комплексираш, че си висока, или да се радваш, че имаш дълги крака. Осъзнавам, че аз съм другата крайност и сигурно няма да приемеш коментарът ми сериозно, но съм имала притеснения за височината си и донякъде мога да те разбера.

12.   Здрасти! Това че си висока е супер според мен. Мъж на 30 съм и съм близо 2м, 198см, ако трябва да сме точни. Винаги съм харесвал стройни и високи жени, просто някак си се открояват от останалите и са ми по привлекателни. Само че съдбата си прави гаргара с мене и ме среща все с ниски жени :D Ето например последната ми приятелка беше висока 159см. Би било супер до мен да застане една мадама като тебе примерно.

13.   Най-добрата ми приятелка е 183 и всички момчета които познавам (дори по-ниските) постоянно питат за нея и не им пука. Зависи как гледаш ти на нещата.

14.   Изобщо да не те тревожи. Лично аз повече харесвам по-високи жени. Когато видя двойка да се разхождат, и жената да е по - висока с половин или цяла глава от кавалера си, направо ми потичат лигите. Доста жени съм виждал които са над 180см. Най-високата беше около 210см. а този до нея с глава и половина по - нисък. Имате някакво физическо излъчване като на "газела". По-дълги крака. Стройни. И т. н. Предполагам, че от спорта гърдите ти са малък размер. Ако напълниш повече сутиена, няма да можеш да се отървеш от ухажори. Иначе няма лекарства или начини за смаляване на ръста. След 50 ще започнеш да ставаш по-ниска. Другия начин е оперативен. Нищо ти няма на ръста! Перфектна си!

15.   Адриана Лима - един от най-харесваните модели е 1, 78... Ако потърсиш много модели са и по-високи, така че да не ти пука. Носи твоите 1, 80 с гордост! Една жена може да е красива и хората да й се възхищават независимо от височината, просто ходи изправена, уверена и се цени такава каквато си :) Как да станеш по-ниска - това е ненормален въпрос, даже не си помисляй подобни щуротии...

16.   Еми доста си висока, да, но да не ти пука! Много по-гадно е да си ниска, отколкото висока! ;)

17.   Аз съм 196см (м) и няма по-яко от това да мога да правя адекватна поза 69... случвало ми се е 2-3 пъти... иначе или жената не е застанала удобно, или не мога да си счупя врата толкова, че докато на нея й е удобно - и на мен да ми е :D а бе мани... не е работа да сме толкова високи...

18.   Мацка, височка си за момиче да, но не и прекалено. Аз съм 186см и винаги се заглеждам по високи момичета. Като видя тези дълги крака и полудявам. Е да може би няма да си паснеш с някое ниско момче, но пък
като цяло много голяма част от мъжете ще са по високи от теб и не мисля, че трябва да се притесняваш от ръста си.

20.   Няма да визирам коментари,но е точно обратното - ниските и слабите изглеждат по - млади,отколкото високите.
Всъщност,когато има такава история започвате с хейт към по - ниските,както и обратно,защо бе хора си затруднявате живота?
Не е важно колко си висок,важно е какво излъчваш.
Не височината е грозна,а злобата ви,не вие сте грозни,а душевно сте такива,не килограмите ви са проблем,а цялостното ви приемане. :(((
Жалко,но опитайте се да се промените - тогава всичко ще е по - лесно.

21.   Хората стават по-високи с всяко поколение. Нали не растеш още какво ти пука? Ръстът ти е най-малкия проблем.

22.   20,
дали си младолик въобще не зависи от ръста, а от съвсем други фактори.
Нашите коментари бяха подкрепящи и добронамерени, само твоят е злобен, извинявай.
Помисли си за собствената си душа, когато следващият път пак нападаш, съдиш и критикуваш ближния.

23.   Евала за коментара на номер 20.
Какво да ти кажа,всички гледат повърхностно,че и по-зле ще става с всяка изминала година.
Авторката е мега висока,но пък нейното поколение и всяко следващо са мутанти.
Храните са пълни с всякакви боклуци,за това момичетата се развиват толкова бързо,че и косми им поникват на ранна детска възраст.
Единственото ти решение е да си хванеш някой 1,90 или над този ръст.

24.   Много си си добре като ръст даже - високите жени винаги изглеждат красиви и грациозни и всичко им стои добре. Единственият недостатък е ако си едра - тогава се получава ефект на боркиня или жена-планина, но това лесно може да се коригира чрез теглото, така че не трябва да имаш притеснения.

Ръстът ти е предимство - наслаждавай се, вместо да си търсиш сама недостатъци. Сети се за скандинавките, там такъв ръст за жена е съвсем нормален, че и масово са с яка конструкция, но наникой и през ум не му минава да реве, че е висок - напротив, там ниските хора се набиват на око :)