Споделена история от Спорт и красота

Защо толкова малко момчета имат дълга коса?
Защо повечето момчета нямат дълга коса каквато момичетата имат? Става дума за дължини до раменете, до гърдите и до кръста. В момента съм до врата, преди бях до брадичката и въпреки това пак бях от на второ място по най-дълга коса от целия ми випуск, преди един мой съученик да ме изпревари и станах трети. Наистина дълга коса имаше само едно момче, а бяхме цели 120 момчета. Сега отидох в университет и видях, че има само две момчета с по-дълга коса освен мен. Навсякъде където отида повечето мъже са с безобразни къси коси 1-5 номер, 8-ми макс. След като момчетата могат да си пуснат и те такава коса защо не го правят. Аз винаги съм харесвал мъжете с дълги коси и мисля, че дълга коса изглежда по-добре и при двата пола. Много къса не ми харесва как изглежда. Грозно е и скучно. Аз лично ще продължа да слизам надолу и няма да се подстрижа скоро. Моят въпрос към момчетата е каква е тяхната лична причина да не са с дълга коса. Не виждам какъв проблем е при условие, че почти всички момичета я имат и рядко ми се случва да видя момиче с къса коса над рамото. Не би ли трябвало и двата пола да носят дълга коса.

Коментари

1.   Щото нямам коса, ама и като имах, пак си ме кефеше да е къса. Някак по-спретнато и комфортно ми е.

2.   На мен пък ми е странно да съм с този, който има дълга коса. Всъщност не харесвам такива. Кой каквато прическа си харесва ще я направи, а не това - "Не би ли трябвало и двата пола да носят дълга коса."

3.   Защото е по естетично и комфортно, когато не ти виси нещо от главата, което да се поти и да ти влиза в очите.

4.   Виждам няколко причини. Едната е установената мода мъжът да е с по-къса коса. Друга е по-лесната поддръжка, и не става въпрос само за миене. Например, моята е чуплива и като е малко по-дълга става неконтролируема и то не само след сън, а не не съм фен на гелове, лакове и други подобни. Трета причина е, че не на всеки му отива дълга коса. Четвърта е притеснение да не ги помислят за женствени. Сигурно има и още.

5.   Не съм жена - ето една причина. Друга - косата ми се омазнява лесно, писна ми всеки 2 дена да я мия, особено когато и медицинският шампоан против пърхот не помага. Задържането на пот през лятото също не помага.

Не ме разбирай грешно - дълга коса е супер. Елегнатно е, особено ако е дълга, черна, права и поддържана. Но не си заслужава за мен. Имам късо лице, квадартна челюст и неприятни белези по лицето от предишни травми. И косата ми е кестенява.

Стрижа се, бръсна я - и съм екстра. Приличам на престъпник (това каза и чичко полицай), но не ми пука. К'от тако'а.

6.   На мен късата коса ми се струва скучна и безлична. Не харесвам мъже с коси до раменете, но е ми се струва много секси един мъж да има гъста и хубава коса. А като гледам, повечето ходят като че ли са излезли от казармата, номер 1, 2.

7.   "... мисля, че дълга коса изглежда по-добре и при двата пола."
За първи път срещам някой, който да споделя моето мнение. Но всеки ходи с каквото му харесва, да не говорим че някои хора просто не могат да имат дълга коса.

Black Sabbath

8.   Аз съм жена и винаги съм харесвала мъже с дълга коса, дори и на някои малки момченца много им отива. Тук е въпросът, че от една страна е прието мъжете да са с къса коса, а от друга - не на всеки му отива дълга. Например на по-пълни хора или пък на такива с много къдрава коса може да не им отива, но пак всичко е индивидуално. Не си режи косата, има много жени, които си падат по дългокоси. :)

9.   Принципно не на всеки му ходи дълга коса, а и не всеки може да търпи дълга коса. Отделно и по-трудно се поддържа, особено ако е къдрава, гъста, лесно цъфти и не расте.

10.   Аз лично нямам избор и трябва да съм с къса, но мъжът с дълга коса е като с жената с къса - рядко е сполучливо. :D

11.   Аз съм бил с дълга сега съм с къса коса и дългата коса иска много поддръжка и време докато поддръжката на късата ми е точно 10 мин седмично, супер комфортно ми е къпя се и съхне почти моментално, цялото ми лице е открито, а и не е на мода вече беше модерно, когато и рока и метъла бяха.

Освен това не мога да взема на сериозно мъж с огромно гнездо на главата си, както и всякакви други олигофренски прически. Това ми говори единствено, че това лице отделя твърде много време на това как изглежда, а не на това каква личност е ;)

12.   Въпрос на личен вкус за едни, за други въпрос на тенденция

13.   Аз също ще оставя мнение. Като по-малък и в гимназията
имах по-дълга коса от всички останали момчета. Често пъти са ми се подигравали заради прическата още от малък и страшно ме комплексираше тая тема.
Отделно трябваше да се къпя буквално всеки ден, а като ми беше по голяма и не се изкъпя все едно бях преживял катаклизъм. Много се дразнех и комплексирах и накрая кардинално реших проблема и се постригах от яд 0 номер. Така стана обаче, че страшно ми хареса, а отделнл много ми отива. За сметка на това пък от 10 години почти ходя само с брада, като си я подкъсявам.
Така, че вече е от удобство. Излизам от банята и веднага се обличам. Не се занимавам с прически и други подобни глупости.

14.   Момче съм и от малък си нося косата дълга, харесвам се така нищо че в даскало ми викат Вожда все ми е тая. Косата ми е много гъста и лъскава, черна права малко под раменете и не и трябва много грижа, шампоан и балсам и някой път и мажа кокосово масло. Иначе я нося повече на опашка и момичетата си падат, много пъти са ми казвали че съм секси, така че носи си косата и да не ти пука, аз цял живот мисля да си я нося така.

15.   Гнусно ми е мъж с дълга коса. Много с**си е мъж с гола глава или първи номер.

Ж, 24

16.   Да ти имам проблемите. Намерил си за кво да пуснеш тема. Ще ти дам хинт - некак си е по практично да имаш къса коса а не да се чудиш как да я подържаш всеки ден. За тва си имаме кифлите, дето горе долу тва им е работата.

Хареса ми подбора на думите ти но най красноречиво е това :

".. Аз винаги съм харесвал мъжете с дълги коси "

А дали принципно не си харесваш мъже :)

17.   Без да се обиждате, ама мъже с дълга коса въобще не ми харесват. Въобще не им отива. Сори, ама дългите коси са за нас жените.

18.   Не харесвам мъже с дълга коса. А и модата им отмина. Каквото ти дреме за другите.

19.   Ми не ми харесва да ми е дълга косата, бакенбарда ми е заострен, когато е прясно подстригана косата, а като порасне малко не бие на нищо вече.
Косата ми е права и мразя, когато сложа шапка на работа да стърчат косми, като на наежил се таралеж, и да започва да ми закрива ушите. Преди и аз не харесвах къса коса но с времето стигнах до номер 3 отгоре и 1/2 отстрани и отзад, и ходя през 2 седмици да се подстригвам. Дори брадата не ме дразни толкова, колкото косата.
Плюс е и това, че изсъхва за 2 минути след, като се изкъпя.
Много по-добре е да си с оформена прическа отколкото да си като ритана зелка в главата.

20.   Защото повечето мъже нямат усета и търпението да се грижат за косата и ако имат дълга, тя стои вързана на зле изглеждаща мазна опашка
За мен мъж с дълга коса е отблъскващо и немърливо.
Друг е проблемаът с оплешивяването.Голям процент от мъжете имат този проблем и това започва дори преди да навършат 30.

21.   Жена съм, обожавам мъже с дълги коси, видя ли такъв, директно се пбръщам и почвам да заглеждам :)

22.   Защото е педалско и изглежда смешно. Аз като момче такъв не бих се въздържал да го дръпна за косата ,ако го видя на улицата, защото бих го сбъркал с жена. Противоестествено е и не пасва хубаво на формата на мъжкия череп. Мъжкия череп е по -груб на форма и не издържа никакви дълги прически, я женският е идеално оформен за целта ,защото в горната си част се стеснява за разлика от мъжкия, поради по- малко количество мозък и,за да компенсира тази празнина ,косата е отгоре насреща, за да компенсира:)

23.   Аз съм момиче и буквално от детската градина харесвам момчета/мъже с дълги коси. ;)
Ходила съм с две момчета, и двамата с дълги коси естествено. :D

24.   Жена съм и мъже с дълга коса не харесвам. Не ми е мъжествено. Но разбира се, вкусове всякакви.

25.   Аз харесвам мъже с дълги коси. За мен мъж с къса коса е като лъв без грив - нещо липсва. Имала съм двама партньори с дълги коси и съм обожавала да ги докосвам и да си играя с тях. Факт е, че не на всеки му стои добре дълга коса, но като цяло лично аз намирам мъжете с къси коси за неестествени.
ж32

26.   Защото всеки иска да прилича на мутра/батка или там каквото е модно. Ето стана модно да изглеждаш като офицер от СС и всички се бръснат отстрани. Всички брадясаха понеже е много модно, а после се смеят че жените се водили по модата. Всички са като овце. А и в нация където се слуша чалгия и рап какви дълги коси очакваш? Радвам се че израснах във време в което чалгата се смяташе за музика за селяни и прости хора, а рапа за музика за наркомани :) То така или иначе между рап и чалга няма особена разлика - виж клиповете виж текстовете а и малко ли дуети има между чалгари и рапъри.

27.   Лично аз не харесвам дълги при мъжете коси по две причини:
1. в половината случаи е неподдържана, мазна, изцъфтяла, рядка, с пърхут (поне някое от тези)
2. в другата половина косата е толкова дълга и гъста, че ме комплексира, моята коса за да е здрава и красива трябва да е малко под раменете, не повече. Някак бих изглеждала глупаво мъжът ми е да е с по-красива коса от мен.
Изключенията са малко, има ги, но въпреки това винаги се оказва, че с къса коса им отива повече.

28.   22 много по педалско изглежда да си офъкан като скин все едно си имал въшки или да мъкнеш неква талибанска брада и да си ядеш космите. Ако пък ми дръпнеш косата на улицата такъв ще ти отвъртя че ще ти сменя формата на черепа! Аз си харесвам косата и даже баща ми да ми крякаше все да се пострижа и ми викаше къде ти е коня и не го направих! Защо като имам хубава коса да не си я пускам? Като целувам някое момиче и тя винаги ми маха ластика на косата и се рови в нея значи ги кефи!

30.   Автора - До номер 16: Това, че харесвам нещо, не означава че ме привлича сексуално. Харесвам жени, но това не е темата където да обсъждаме това. Много жалко, че 90% от младите хора в днешно време в България станаха еднакви и се водят като овце по някаква мода вместо всеки да е различен. Вместо да има момичета и момчета с най-различни дължини и прически всички станаха - момичета с дълга, а момчетата със супер къса коса. Всички момичета носят дълга, независимо дали им отива или не. Някои момичета изглеждат много секси с къса коса, но както споменах момичета с къса коса почти няма.

31.   Офф, като почнат тия приказки за стадото, овцете и нормите и ми иде да се гръмна. Авторе, всеки има право да си харесва каквото иска, а това че ти харесваш нещо дето не е масово, не те прави супер оригинален. Просто вкусът ти не съвпада с модата, през 60те пък ти щеше да си от стадото. Или тогава, в знак на бунт, щеше да се обръснеш гола глава?

Сещам се за онея от темата за бръсненето на интимната област. Не ви е проблемът, че някви хора следват няква тенденция, проблемът е че тая тенденция не съвпада с вашите си предпочитания и се чувствате ощетени. Ако беше обратното, нямаше да писукате. Тъй че, с тия евтини манипулации, у лево.

32.   Съгласен съм с номер 31, това е въпрос на личен вкус. Всеки има право да харесва каквото си иска. Защо другите мъже имали къси коси? Що са въпрос е това? Егати глупавия въпрос! Така им харесва и толкоз. На теб, авторе като ти харесва да ходиш с дълга коса, ходи си с такава. Няма нищо лошо в това.

33.   Защото сле 20-тата година на 99 % от мъжете започват да оплешивяват по слепоочията и става трудно.

34.   Ами аз започнах да оплешивявам в много ранна възраст. На 16-17 години вече косата ми започна да оредява а на 20г. се обръснах гола глава. Баща ми пък има супер гъстата коса, а дядо ми е бил плешив. Ген, какво да се прави.
Но когато си имах коса, не я оставях много дълга. От малък имах някакви проблеми. Мазна коса, много пърхут, въртели и подобни. Какво ли не правех, но оправия нямаше.
Който както иска да си ходи, ама както ти не искаш някой да си налага мнението над теб, то и аз не искам някой да ми се налага.
Не всички с бръснати глави сме мутри и тъпанари.

35.   Каквото да говорите жените винаги ще предпочитат мъж с хубава лъскава коса, отколкото плешивец или гола глава, или още по зле няколко косъма да крият плешивото! Винаги мен са ме сваляли момичета, не ми трябва да ги свалям аз, просто щото съм им секси и имам дълга лъскава коса! Даже гаджетата на приятелите ми са си падали по косата ми и естествено по мене така че е голям плюс да изглеждаш готин!

36.   Много секси е мъж с дълга коса, мъж с хубава гъста и лъскава коса и хубава прическа. Гледах един филм с артист с хубава коса, не беше дълга, но хубава дължина, за да се види че има страхотна коса и ме хвана носталгия, защо вече няма мъже с хубава коса, няма мъже с коса изобщо, супер къса, като от затвора или от от някой лагер за малолетни престъпници. А не мисля, че мъж с дълга коса е педалско, ще изброя личности от старата генерация, може да не ги знаят всички, но нито един не изглежда педалски, всички са с дълги коси и са супер мъжествени и секси. Бон Джоуви не изглежда педалски с дълга коса, нито Джо Ландо от Доктор Куин лечителката, нито Лоренцо Ламас и много други. Много много ми липсва мъж с хубава коса, да прекараш пръсти в косата му. Жалко наистина, мързи ги да я подържат, затова тази мода им идва много удобна. Само брадата не ми е ясна, пак трябва да я стрижеш, пак сърби, става мазна, отмирисва се на манджа и цигари, супер нехигиенично.

37.   Отвращават ме мъже с дълги коси. Няма шанс някога да бъда с такъв. Пък ти си вей космалаци ако искаш не до раменете, ами до кръста. Лично за мен няма по-грозно нещо от дългокоско. Предпичитам да е плешив
ж, 23

39.   Аз съм момиче и не харесвам момчета с дълги коси. Не се харесвам и себе си с дълга коса, ако бях момче щях да си я нося късичка и супер много да ме е кеф.

40.   Въпрос на възприятие и на мода най-вече.
Не всички момчета, а още повече мъже имат гъсти и хубави коси.
Когато бях в гимназията, беше модерно момчетата да имат дълги коси и да свирят на електрически китари. Имаше немалко момчета с красиви и поддържани коси, на които им отиваше. Имале и такива ва с мазни косички, е това вече беше отвратително.
Така се случи, че се влюбих в дългокосо момче с гъста и лъскава коса като моята и си прекарахме чудесно цели 4 години. После пътищата ни се разделиха.
Другите двама бяха с къси коси, единият сега ми е съпруг, нямат толкова гъсти коси, но и според мен не го възприемат като стил.

41.   Жена съм и винаги съм харесвала мъже с дълга коса. Разбира се, не е нужно да е чак тип "Рапунцел", но поне до раменете е добре да има. Възхищавам се и на по-възрастни мъже със запазена гъста дълга коса, даже и побеляла. Жалко е, че при много мъже косата пада рано. Затова, докато я имат, нека повечето носят по-дълга.