Споделена история от Спорт и красота

Как да отслабна?
Здравейте! Пише ви момиче на 12 години, скоро ще ставам на 13. Тежа 55кг и съм висока 1. 63-1. 65см. Та въпросът ми е-как да отслабна поне още 5 кг. Аз си изглеждам добре, но имам много малко коремче и малко бедра.. затова мислех да поотслабна още мъничко.

Благодаря предварително, и се извинявам ако имам правописни грешки, просто пиша от телефон. Ще се радвам редакторите да публикуват моята история. :-)

Коментари

1.   Намали количеството храна,избягвай въглехидратите.

2.   Намери си спорт, който ти допада и който ще правиш 2, 3 пъти в седмицата без да ти е досадно.
Аз например само при мисълта за фитнес и ми се стои в къщи
Но пък колело мога да карам по 10 км. дневно, а колелото поддържа купер тялото.
Как ти звучи плуване?
За храната-избягвай да се храниш късно вечер. И не си позволявай често пържено, газирано и дюнери/банички

3.   Напълно достатъчно е да се движиш интензивно (танцуваш, спортуваш, тренираш) поне 3-4 пъти седмично (по около час за сесия), а през останалото време също да водиш активен начин на живот: ходене пеша, вместо хващане на автобус за две спирки; дълга разходка и чаша чай, вместо висене по кафенетата с огромен шейк в ръка и т. н., тоест, избирайки здравословната алтернатива, неминуемо ще се стегнеш и ще изглеждаш по-тонизирана и по-слаба, което е и целта ти. :)

Още здравословни алтернативи:
- една чаена лъжичка зехтин в салатата, вместо безразборно "църкане" на олио върху зеленчуците;
- намаляване на манджите за сметка на пресните салати;
- по-малко сол, повече лимонов сок или балсамов оцет;
- повече минерална вода, по-малко кафета, шейкове, фрешове (които, последните, са фруктозна бомба с много излишни захари);
- повече печена немазна риба или месо, по-малко пържено и фаст фууд, ако е възможно дори ги отпиши напълно;
- повече домашно приготвени сосове с нискомаслено кисело мляко и чесън, по-малко готови такива с майонеза и Е-та;
- повече супи от пресни невъглехидратни зеленчуци, по-малко мазни яхнии и печива
- редче черен шоколад с над 70% какао, вместо вафла, палачинка и т. н.
- пресен плод, вместо сушен
- яйца, сирене и риба поне два пъти седмично за сметка на плодови псевдо-млекца, сокове в кутии (вредно, вредно, вредно)
- филийка пълнозърнест хляб вместо филия (или повече) бял
- домашна храна вместо готова от някой ресторант
- потни, здрави и качествени тренировки във фитнеса или вкъщи, вместо кремове за "отслабване", вълшебни хапове и глупави диети с никакъв резултат

Как да стегнеш тялото си за нула лева?

- Скачане на въже
- Домашни упражнения със собствена тежест върху килимче (в интернет има изобилие от записани тренировки, и на български, и на английски)
- Дълги, дълги, дълги разходки (със сравнително бързо темпо) с по едно шишенце минерална вода в ръцете за тежест
- Танци на любимата ти музика за час, час и половина
- Аеробика

Какво ще ти помогне допълнително (но без горното не действа):

- самомасаж на проблемните зони за разбиване на целулита, ако имаш такъв
- обтриване с груба кърпа или гъба (със същия ефект)
- прием на висококачествени имуностимуланти
- пиене на вода с изстискан лимон
- носене на термо-клин по време на тренировките за по-добро изпотяване и отваряне на порите

Желая ти успех и... обичай себе си! :)
Това, последното, е много важно! :)
Без него... всичко е по дяволите.

4.   Много ви благодаря за отговорите! Изтеглих се едно приложение-30 дни фитнес. сега съм на 5-я ден. :) А относно храната-никога не ям след 18-19ч. най-късно след 20ч. Храня се здравословно и избягвам тестените и сладките храни..