Споделена история от Спорт и красота

Фотоепилатор
Здравейте
Бихте ли споделили мнение отнасно фотоепилатор за домашно ползване. Интересува ме има ли ефект и приблизително след колко време. Също би ми било полезно да споделите и марката на фотоепилатора който ползвате.

Коментари

1.   Има ефект, да, след редовни процедури. Моят е Ремингтон.

2.   Аз ползвам фотоепилатор на Филипс Лумеа, моделът му беше 1995 мисля, абе не е от най-скъпарските им. По магазините го гледам вече за 400-500 лв. Иначе със сигурност по-хубавите им модели по 1000 лв са по-добри, те си имат и специална приставка за мустак и т. н.
Ако нямаш възможност да си купиш на Филипс, по-добре изобщо не си купувай, пълно е с китайски боклуци на пазара.
Ефект се забелязва още след първата процедура, естествено че не пада цялото окосмяване с един път.
Първите 6 процедури си ги правиш стриктно на всеки 2 седмици. Ако пропуснеш доста намяла ефекта, така че не трябва да забравяш. След като приключиш 6-те процедури вече веднъж месечно се минаваш. Естествени преди всяка процедура трябва да минеш зоната, която ще обработваш със самобръсначка, обръснатите косми най-добре поемат светлината от фотоепилатора и опадват след седмица, няма усещане за боцкане докато растат или поне при мен нямаше. Единствено интимната зона не можеш да си фотоепилираш, аз пробвах, въпреки че пише в инструкциите да не се прави - излизат ти ранички, които смъдят, не го прави.
Не се прилага също върху татуировки и трябва да заобикаляш бенките и луничките.
Трябва да си със светла кожа и тъмни косми, домашните фотоепилатори не действат при руси и рижави хора.
Като цяло според мен е страхотна инвестиция, доста по-евтино излиза от професионална фото и лазерна епилация, но и ефекта е малко по-слаб. Окосмяването намаля с около 75-80%, пак от време на време ще ти се налага по стандартния начин с кола маска или епилатор да си махаш космите, но определено разликата е огромна. Аз между 2-те процедури веднъж се минавам и с епилатора.
Ако имаш още въпроси, питай, аз ползвам фотоепилатор вече 8 месеца.
Ж20