Споделена история от Спорт и красота

Женските мустаци
Здравейте! Момиче на 13 години съм и имам окосмяване на горната устна. Отдавна искам да си премахна косъмчетата в тази зона и затова наскоро споделих на майка ми. Тя ми предложи да ме заведе на фотоепилация(или лазерна, нещо такова), но аз й казах, че не искам. Накрая решихме да го направя с лентички за лице. Купихме ги, но се притеснявам да ги ползвам, не защото ме е страх че ще боли, а защото не знам колко време няма да израстнат косъмчетат. Знам, че не е много дълъг период(то няма и как да е), но ако някоя дама от вас е ползвала или ползва, моля да ми пише в коментарите горе-долу през какъв интервал от време трябва да използвам лентичките.

Коментари

1.   През 1 ден

2.   При всяка жена интервалът от време е различен и индивидуален. На някои жени расте по- бавно, на други по- бързо. Може да го махаш, когато започне да си личи. И може би е добре за първите един- два пъти да отидеш на козметик.

Black Sabbath

3.   Първо, според мен си още малка за такива неща, но все пак ти си решаваш. Второ, с лентичките боли за не повече от секунда, две. Аз само веднъж съм използвала, но при мен ефектът не беше добър. Восъкът ми беше останал над горната ми устна и си беше лошо положението, но стигнах до извода, че не съм ги използвала както трябва. Така че чети инструкциите, но както казах, според мен лично си още малка за премахване на мустак (да не говорим, че едвя ли всъщност си личи ама да) ОСОБЕНО за лазерна епилация.

4.   Към кого се обръщаш ? ''Дами'' в този сайт няма.

5.   Не само дами, като цяло в този сайт са почти изцяло пълни прошляци.

6.   Не ти препоръчвам тези лентички, защото по-тънките косъмчета стават дебели от тях. Фотоепилацията е най-доброто решение.

7.   <5> По-правилно е да кажеш "в този сайт СМЕ почти изцяло пълни прошляци. " ;))

8.   Ти не си добре, майка ти да ти предложи фотоепилация и ти да откажеш. Айде сега се скуби и да те боли, като нямаш акъл.
Ж20

9.   Честно казано тези лентички за нищо не стават. Аз съм си разранявала кожата с тях и то нееднократно, а и резултатът е разочароващ. Странно е, че майка ти на тази възраст те праща на фотоепилация, но все пак това е най-добрият вариант.

10.   Според мен няма да съжаляваш за епилацията, близо година няма да имаш изобщо косми там. Друг вариант са лентичките и кремовете или козметик с конец, но боли доста.

11.   Според мен по-добре си го остави. Аз много харесвам жени с мустаци, особено ако са по-тъмни.

12.   Лентичките са добра алтернатива. Важно е да са качествени а не някои боклучиви които изобщо не скубят. Пробвай с Veet, те имат хубави продукти. През две седмици горе-долу се израстват отново. Фотоепилация не ти препоръчвам, само пръскане на пари. Лазерната е най-ефикасна.