Споделена история от Спорт и красота

Ужасен обрив след бръснене
Здравейте!
Момиче съм, на 22, и цял живот се боря с ужасните странични ефекти от бръсненето на триъгълника.
Цялата се обривам - дори и косъмчетата да не са врасли (понякога са, но не винаги), пак получавам зачервявания и сърбеж. Изчетох редица мнения и пробвах какво ли не - ексфолиране, мазане с успокояващи кремове, със спирт, с бебешка пудра, бръснене по посока на косъма, мазане с кокосово масло, всичко.
Вече полудявам. Това са най-хубавите ми години и не мога да се покажа по бански като нормален човек, умирам от срам.
Моля, дайте ми съвет. Дали трябва да пробвам друг начин (кола маска, епилатор)? Или просто имам нужда от дерматолог?

Коментари

1.   Първото и най-важното е как се бръснеш. Аз го правя винаги под душа, на мокра и насапунисана кожа, никога на суха. Иначе и при мен се зачервява и обрива, помня първият път като обръснах тая област беше страшно. Ако го правиш така и няма ефект, лазерната епилация е най-добрият ти вариант. Но все пак посети и дерматолог.

2.   Душичка, заеби космите да растат и просто ми ела...

4.   Човек просто вземи една машинка за подстригване или тример и минавай тези части с нея, на кой му пука че има леки косъмчета, важното е да не е като храст. Мъж 22

5.   Питай патило! :) Зарежи бръсненето в интимната зона, не ползвай и кремовете депилатоари. Единствено си махай окосмяването в интим зоната с кола маска при козметик, не ти сама в къщи. По никакъв друг начин не ги махай. Освен това има и салони за красота, които работят с кола маска, но без лентите и не боли толкова, намазват с лепкавата течност и не дърпат с лентички, а леко махат космите с корена и кожата се щади така. Да не прозвучи като реклама.. няма да назовавам салона, в който ходя отскоро за такава кола маска без лентички, ще кажа само че се намира в София, на ул. Раковски, близо до митницата. Колкото и да боли по принцип кола маската, това е най-ефикасния, чист и безпроблемен метод за обезкосмяване. Слушай патило.... :)

Ж.