Споделена история от Спорт и красота

Естетически проблем
Здравейте, не знам дали тук е подходящото място, но имам нужда от съвет.
Момиче съм, имам хормонален проблем и имам проблем с косъмчетата. С почти всички места се справям сама, с изключение на гърба. Имам много дълга коса и не се забелязват, но аз се комплексирам изключително много.
Положението не е чаак толкова зле, но не ми е приятно, личат си доста. Може би и генът е влияе, много съм тъмна, косъмчетата също ии е ужасно.
Писна ми все да се крия, и да ми е некомфортно, та искам да попитам кое е по-добро - Лазерна или Фотоепилация? Това е единственото спасение за мен. Знам, че вреди на кожата, но ми писна това да ми срива самочувствието.
Рекламират фотоепилатори на Филипс, дали би имало ефект, струва ли си да го взема? Или да прибегна към някой специалист?
Знам за лазерната, че се правят няколко процедури през 6 седмици, 170лв всяка процедура, 5-6 пъти = около 900лв
Фотоепилатора е 1000лв.
Някой ако може да сподели мнение :)
И също така, ако някой има фотоепилатор на Филипс може да каже дали е доволен? Има ли ефект? И как се третират косъмчетата, можем ли да ги махнем с кола маска и след това, когато израстнат мъничко да ги третираме с фотоепилатора?

Коментари

1.   Приятелка има фотоепилатор и грам не е доволна, никакъв ефект почти. Друга ходи на лазерна епилация два пъти и ефекта е поразителен. Определено лазерна.

2.   Здравей, аз имам фотоепилатор и съм много доволна, наистина действа. Не се скубят, а се бръснат преди всяка процедура.

3.   Открий причината за хормоналния проблем. Не да пиеш хормони, за да ги регулираш, а да разбереш защо не са ти наред хормоните. Действай!

4.   Аз ходя през 6 седмици на лазерна епилация и съм изключително доволна и препоръчвам тази терапия на абсолютно всеки. Ще видиш и сама колко по уверена ще се чувстваш. Според мен наблегни на лазерна. На някои части от тялото много бързо се премахват така че си струва със сигурност.