Споделена история от Спорт и красота

Дебела съм, щастлива съм и нямам комплекси
Здравейте! Искам да споделя какво ми прави впечатление напоследък. Жена на 35 години съм, тежа 90кг., 169 см. висока, и мога да кажа, че не съм с отпусната мускулатура, тъй като съм активна. Не мога да пазя диети в дългосрочен план и не успявам да редуцирам теглото. Обаче това въобще не ми пречи. Чувствам се страхотно в кожата си. И хората ми се чудят, как така не съм комплексирана. Обличам се подходящо за фигурата ми, усмихната съм, работя хубава работа и се радвам на живота. И често като ме видят в настроение почват да ме питат за килограмите ми. Или в компания се почват някакви теми, кой как се поддържал, а мен въобще не ме интересуват другите хора и техните мании по теглото. Все едно в компания с болен човек, да се говори само за болести. Въпреки килограмите, мъжете харесват компанията ми. Не е хубаво да си пълен, но на мен не ми пречи на качеството ми на живот. Щастлива съм със себе си. Имам прекрасен съпруг, който никога не ми е направил забележка за килограмите. Прави ми впечатление, че хората като цяло постоянно те съдят за външния вид. Дори и близките ни. Защо нямам комплекси? Вие как приемате дебелите хора? Съдите ли ги? Какви комплекси имате?

Коментари

1.   Ми браво на теб! Хубаво е човек да се обича. Но пък си млада, след няколко години ще започнат здравословни проблеми, пък и ще ти е много по-трудно да свалиш килограми тогава.

2.   По-добре е да си дебела и без комплекси, отколкото дебела с комплекси. Но още по-добре е да си фина и без комплекси. Нека не се заблуждаваме.

3.   Ами, не е да нямаш комплекси, след като пускаш темата и очевидно се дразниш, какво очакваш да чуеш тук? Да, всеки има право да се саморазрушава, както иска стига да не вреди на другите - обаче замисляш ли се и за хората, който те обичат и са зависими от теб?

Приятелите ти не ти мислят лошото - щом ти обръщат внимание, значи смятат, че все още имаш волята и възможността да промениш нещо - страшно ще е, когато вдигнат ръце и започнат да премълчават.

Добре е, че нямаш проблеми със самочувствието, но остави настрана суетата и помисли за здравето си, всеки килограм в повече е предпоставка за болест и дисбаланс в тялото. Aко наистина, както твърдиш обичаш себе си и тялото си - то не спирай да търсиш начин да му помогнеш, вместо да продължаваш да го товариш. Какво зло ти е направило? Организмът ти в момента работи преко сили, за да неутрализира вредните ефекти от преяждането и да те запази здрава, но не е в състояние да го прави за неограничено време. Забрави нараненото его и вземи мерки, докато можеш и докато процесът още е обратим. Майната им на хората и на кой какво казал - не се чувствай длъжна да им се доказваш и да им правиш напук - под въпрос е здравето ти - каквото и да говорят, ти и най-близките ти ще живеете с последиците от поведението ти, а не те.

Баща ми също се гордееше с ръста и теглото си, беше красив, внушителен мъж. Oбиждаше се като му направят деликатен намек че трябва да отслабне. Смяташе, че да се спортува и да се пазят диети не е мъжко - с почти 50 кг наднормено тегло получи първия си инфаркт на 39 години. След това започна с диети, ама след дъжд качулка...да не говорим за шока и безпомощността на близките и семейството в такава ситуация.

Та как гледам на дебелите хора ли - за мен да разрушаваш съзнателно себе си е и да си горд от това е висша форма на егоизъм и безотговорност...както към себе си, така и към най-близките. Та тук иде реч за малко повече от комплексите и суетата ти и дали те харесвали мъжете - спри да се глезиш и се стресни малко.

4.   От трите думи в заглавието само втората и третата са добри. Рано или късно първата ще ви поднесе сметката, която не всеки е готов да плати. Хубавото е, че никога не е късно за начало на примяна, особенно, когато това което е лошо и трябва да се корегира е осъзнато вече.
С диети не се отслабва, само с режим и не е задължително да е този, който е дал резултат при Атанас Узунов, защото при мене конкретно той е противопоказен. За режима на хранене съм писал в този сайт, ако ви интересува потърсете в архива.

Успех в живота!
М 1964

5.   Виж сега, страхотно е, че се чувстваш добре в кожата си! Наистина малцина успяват да го постигнат, независимо колко добре изглеждат. От медицинска гледна точка, обаче, това тегло много натоварва тялото ти и е предпоставка за сериозни здравословни проблеми след години. Съветът ми е да редуцираш теглото си постепенно с поне 25кг в името на здравето си. 165см съм, 57кг и не се чувствам перфектно стройна, но знам, че теглото ми е абсолютно здравословно. Не бих могла и да си позволя по-голямо тегло, поради колената. Бих казала, че единственият ми комплекс е относно ръста, бих искала да съм поне 172см. Молбата ми е да редуцираш теглото си, ако наистина държиш на себе си.

6.   Супер, браво на тебе, и аз се харесвам независимо дали съм 80 или 60кг. Какво мисля за дебелите хора - нямам нищо против тях (или слабите), не ми прави впечатление и не бих се присмяла, живея в чужбина, но съм забелязала, че в България е различно. Помисли за здравето си, както са те посъветвали, опитай с режима на Атанас Узунов. Много хубаво правиш да се наслаждаваш на живота, обичам готините хора - дали са дебели или слаби не ме интересува

7.   ОТ АВТОРКАТА - Благодаря на всички! Много сте мили! Успяхте да ме накарате да се замисля над здравословното ми състояние. Прави сте, че в дългосрочен план килограмите ще ми навредят. Не съм мислила над това. Може би това се дължи на факта, че съм здрава в момента. Ще започна малко по малко да намалявам теглото, с усмивка, както до сега. Бъдете щастливи!

8.   A трябва да ги имаш комплексите. Заеби, че не е естетично - да кажем, че за всеки влак си има пътници. По-важното е здравето, а ти не си пълна, ти си яко затлъстяла.

9.   По горе вече ти казаха, че това е бомба със закъснител, която ще засегне не само теб, а и околните. По-лесно е да се грижат за слаб болен отколкото за дебел болен. Ако не заради себе си, поне отслабни заради тях.

10.   "... 90 килограма съм и мога да кажа, че не съм с отпусната мускулатура, тъй като съм активна." Всичко става ясно тук. Няма нужда да се чете нататък. :) Само не разбирам защо си изгуби времето да обясняваш как нямаш комплекси, а накрая питаш за чуждите, ама... добре. :)

Бъди щастлива, щом се чувстваш отлично в тялото си. Надявам се и че си наглеждаш здравето, защото 90 кг. не знам как изглеждат на теб, но на докторите им изглеждат като покана за една камара болести вследствие на затлъстяване. Успех!

12.   Или си болна, или се тъпчеш. Кое от двете е?
Ако не ядеш като за световно, посети ендокринолог, вероятно имаш проблем. Ако е второто, то пак не е окей, рано или късно ще те налегнат много приятни болести като диабет, проблеми с щитовидната жлеза, проблеми със ставите, сърце и т.н.
Не искам да те обидя по никакъв начин, просто твоето не е за хвалба. Хвани се в ръце, ако имаш дете, дай му добрия пример, защото това тегло не е.

13.   авторке, много години майка ми беше като теб, горе-долу и с твоя ръст и килограми. Беше на принципа: аз съм си много добре, другите да се спасяват, а и оперирана от чувството да се вълнува как изглежда. Баща ми откак се помня се опитваше да я накара поне да се опита да свали някой килограм с убеждения, с повтаряне, до скандал са стигали - не и не. Отговорът й беше: аз работя, изкарвам пари и мога да ям колкото искам.
Сега е на 77, сигурно към 120 кг (не казва точно колко), не излиза с месеци, едва се движи из къщи с проходилка от болки в коленете и тазобедрените стави и реве всеки ден как господ я е наказал. Изобщо не приема факта, че сериозно е допринесла за състоянието си, дори сега не иска и да чуе за диета / режим и постоянно търси вълшебното лекарство, с което магически да се оправи.
Моля те, не прави като нея, вземи мерки докато не е станало късно. Не се засягай, но философията ти е саморазрушителна. Сега може да не ти пречи, но ще се прояви някой ден.

14.   Бе ти комплекси можеш да нямаш, ама здравословни проблеми със сигурност ще имаш.
И аз го раздавах като теб на 35, ама сега на 45 съвсем друга песен пея... Метаболитен синдром знаеш ли какво е? Самоубийствена спирала от: наднормено тегло, високо кръвно, диабет и висок холестерол, която се самоподдържа и излизането от нея е изключително трудно.
Но ти го пожелавам, но все пак имай едно на ум. Получава се с времето и става хронично при показатели като твоите.

15.   Един път се запознах с едно момиче, което беше доста пълно, но какво правеше впечатление? Самочувствие, увереност и чувство за хумор. Ама хич не и пукаше, че е пълна. Веднага я поисках.

16.   Еми това ти е извинението за мързела и чревоугодничеството. Не харесвам хора, които не са амбициозни. Ти си доволна с най-малкото. На всички им е най лесно да се погледнат и кажат ооо супер съм, но хората полагат усилия. А ти си избрала най мързеливия начин. Какво значи не съм отпусната. При 90 кг, основно имаш сланини. Имаш мъж. Ама той най вероятно не се поддържа също и си дебелеете щастливо. Какво значи не мога да пазя диети. И аз не мога, ма се мъча. Без диета обаче съм 48 кг. Разликата е от земята до небето. Не бих си общувала с ниско амбициозни хора като теб.

17.   №4, под какво заглавие в архива да търсим твоята диета? На мен също ми е противопоказен режима на Атанас Узунов и търся нещо различно.