Споделена история от Спорт и красота

Коса
Здравейте! Може да ви се стори тъп въпрос. Искам вашето мнение. Абитуриентка съм тази година и се чудя как да се боядисам. Беличка съм. Чудя се между 2 цвята. Червено с лилаво смесено или нещо тъмно като черно. Ако бяхте вие на моето място кое бихте избрали? Благодаря предварително

Коментари

1.   Не мога да преценя кое как ще ти стои, но аз точно след абитуриентския бал се боядисах в черно. Косата ми беше тъмно кафяво. Истината е че с черно се харесвах много, но след 2 години постоянно боядисване я изтощих доста, пък и исках да променя цвета. И хоп... тук дойде проблема с черната боя... не пада и не можеш да сложиш нищо друго върху нея. Аз не исках да я обезцветявам и да я хабя още повече и я изчаках да израсне.... това са доста годинки :) Сега съм с тази на Syoss - violet e цвета и е много готин. Бързо се измива, но на слънчева светлина ми харесва страшно много. Та така... зависи какво искаш и как ще го правиш. Както ти казвам и аз съм минала и през двата ти варианта :D така, че най-вероятно и ти ще минеш сама през тях в един момент. Успех и весело изкарване на бала!

2.   Големи притеснения имам към черната боя, защото знам моя приятелка през какви мъки мина заради такава. И тя е със светла кожа като теб, искаше косата ѝ да контрастира. Не се хареса, но свалянето на черната боя се оказа много трудно. Накрая косата ѝ стана много изтощена, а цветът ѝ неравномерен. Коса е, расте и всичко е поправимо, но трагикомедията беше пълна.
Вероятно с времето ще минеш и през двата варианта. От моя опит знам, че червеното се поддържа трудно. Като се замисля, това важи за повечето бои, така че не е голям проблем. Пристрастна съм, бих те съветвала да опиташ с червено с лилави нюанси, защото ако не се харесаш с черно, до бала може и да не се справиш с възстановяването на косата и възвръщането на естествения ти цвят. Можеш да наложиш на себе си черно и такова червено, за да прецениш кое ти стои по добре, доколкото изобщо е възможно. Другият ми съвет е първото ти боядисване да е при фризьор или поне с помощ от човек, който има опит с боядисването на коси. Така вероятността цветът да стане равномерен е по-голяма.

3.   Зависи кое ти утива. Според мен тъмното винаги е по-добре. Аз мразя червени коси, намирам ги за цигански. Черно, много тъмно кафяво или русо, макар че това русо за мен е доста демоде и стои като на пайнер звездите. Избери нещо естествено и според мен най-добре е един тон, а не с кичури... и не го прави непосредствено преди бала, защото може да има изненади и трябва да реагираш. Но моят съвет като цяло е преди големи събития да не се правят експерименти.

4.   Моята коса е черна и я боядисвам с къна и затова нямам проблеми с изтощаване. От повече от 10г съм черна и никога не бих сменила цвета. Авторке, ако си сигурна давай, но ако не недей. Права е 1, челно трудно се маха...

5.   Ако си непостоянна, недей с черно
Черна съм от 4 години, е няма махане, освен с мнооого обезщетяване. А и на бяла кожа черното никак не седи добре...Аз съм матова със зелени очи, била съм и с лилаво, и с червено, но просто Всичко друго ми седи като на циганка...затова препоръчвам ти първия цвят, който си избрала...на черното плюс това, всяка пъпка си личи и изобщо е супер капризен цвят.