Споделена история от Спорт и красота

Кукленски стил
Здравейте!

Искам да ви попитам какво за вас е "кукленски стил" и какво би ви накарало да определите даден стил на обличане като такъв? Изобщо, какво си представяте, като чуете това словосъчетание?
Дали това са дантели, панделки и къдрички, дали са определени цветове или видове дрехи?

Само да уточня, че под кукленски нямам предвид изкуствен и помпозен, а по-скоро нещо сладко, нежно и кокетно... и кукленско.

Коментари

1.   Облекло, решено в пастелни цветове — пола и риза, рокля. Невисоки, но елегантни обувки. Грим в меки тонове — "порцеланова" кожа, леко розови устни, прасковена пудра, едва забележими сенки за очи, дълги мигли... Малък клъч в комбинация с горното. Лек, недразнещ парфюм. :) Такава е моята визия.

2.   Аз се обличам така. Нося само рокли, хубави материи, пастелни цветове, с цветя, дантела, имам и по-изчистени, но всичките са ежедневни, нищо прекалено. Когато спортувам нося клинчета. Не всяка жена може да има такъв стил, важно е да има физическите дадености (дребна и красива, с хубава коса, естествена красота, без тежък грим, по-скоро с детско излъчване), иначе ще е просто жена в рокля. Поведението и гласът, трябва да са нежни. Да излъчва енергия на младо момиче, независимо от възрастта.

3.   Моят стил често са го определяли така, защото като съм в добро настроение понякога се обличам много розово и сладко, доскоро бях руса и много пъти са ми казвали барби... забелязала съм, че почти винаги като са ми казвали така съм била в розово, а доста по-рядко когато съм с черно или други тъмни цветове се е случвало, въпреки, че почти винаги нося рокли и поли и доста мои дрехи могат да се определят като кукленски, мисля, че най-честата асоциация е с розови дрехи, високи токчета, панделки и малки чантички:)

4.   Аз си представям точно една бонбонена-кокетна жена. Рокли, прическа, маникюр, педикюр, приличен грим и токчета/пантофки. Изпипана отвсякъде. Представям си нещо като Барби в реален размер. По-женствен стил. Изгладени дрехи, хубав парфюм, избягване на каквото и да е било небрежие във външността. Избягване на тежките гримове и аксесоари.
Не като мене, да си върже косата на кок и да отиде с анцуг до магазина като сомнамбул, хаха.

5.   Кукленски стил си представям сао върху дъщеря ми, която е на 1 годинка. Дори и нея обличам предимно като голямо момиче, нищо твърде помпозно, повече сиво, малко розово за цвят, някоя фибичка и това е. Купувам и дрехи с дантели и т. н., но не и онези идиотски от евтините магазини с глупашки принтове и т. н. Според мен кукленския стил е кич, отживелица, и е само за малки момичета.
Стои несериозно на момиче над 15г и зрели жени.
Кукленски стил е всичко в бебешки цветове, панделки, като цяло бебешко излъчване, което е далеч от разума.

7.   Номер 5, зависи какъв тип жена си.
Според мен такъв стил би отивал на жени, които са свикнали да бъдат ухажвани, глезени, обичани и получаващи всичко, което пожелаят без много усилие. Нещо като съвременни принцеси.

8.   Хм, интересен въпрос. Последната жена, която моментално определих като кукленски облечена, беше една възрастна дама в чакалнята пред лекарския кабинет. Спретната, стилни дрехи в бонбонени тонове - в случая панталон и риза с цветя, изчистена елегантна кройка, перлени обици и огърлица, елегантни обувки с нисък ток, комплектувани с чантата, сива коса, подстригана в елегантна черта с дължина до раменете - а сигурно беше над 75-80, изглеждаше доста крехка и леко трепереше, но навиците в обличането, a и финансовите възможности, за да си позволи да се облича така, явно бяха налице - който го има си го има. Дай боже всекиму да може да се грижи за външния си вид така на стари години.

Иначе определението "кукленски" малко или много свързвам с Барби-стил - хубава фигура, поддържана (дълга) коса, лек грим, ярки топли или пък пастелни цветове на дрехите, елегантни, подчертаващи фигурата кройки и определено някакво усещане за чистота, спретнатост и женственост. Не всеки умее да се облече така - много дами опитват да се облекат като кукли, но вместо това изпадат в кич, инфантилност или се докарват старомодно - границата между кукленското и неадекватното понякога е доста тънка и може неусетно да се прескочи.

9.   От АВТОРА:

Благодаря на всички за отговорите и споделеното мнение! :)
Беше ми интересно и приятно да обсъдя стила, който харесвам.
Съгласна съм с почти всеки от коментиращите, всички сте посочили неща, които аз също харесвам и смятам за подходящи.

Като цяло мисля, че кукленския стил не е особено популярен у нас или много често е грешно разбиран.
Знам, че на запад съществува такава субкултура, но аз лично смятам вида на представителките й за прекалено екстравагантен, помпозен и опрелелено твърде нелеп и неприложим в ежедневието. В Русия и Украйна (както и в някои западни страни) също са популярни т. н. living dolls, но те, макар и интересни, също не са това, което търся.

Аз харесвам един умерен и загатнат кукленски вид, с характерни дрехи, модели и аксесоари, без да е прекалено натрапчив и сладникав.
Обожавам дантела, панделки и къдрички (мисля, че се нарича жабо), но по малко и само като акцент. Често нося ярки или пастелни цветове, (тези от тях, които ми отиват), розовото е един от предпочитаните от мен, но определено използвам и неутралните сиво, черно и бяло.
Обичам да слагам т. н. кукленски рокли и палта (с подчертана талия и разкроени надолу), но често нося и ризки или блузки с жабо и дантела в комбинация с панталон или дънки тип молив. Обожаявам и флорални мотиви.

Като цяло - сладки, нежни и кокетни, но елегантни неща. Това е моят кукленски стил. :)

Номер 8, аз тъкмо мислех да пиша за една възрастна дама, която видях наскоро на улицата и чийто стил веднага определих като кукленски. Беше дребна и крехка, много възрастна, но изключително елегантна, спретната и кокетна. Видът й предизвикваше едновременно умиление, възхищение и уважение.
Сега се сещам за британската кралица (макар че брит. кралско семейство определено не са ми любимци по чисто исторически причини), както и за Кейт Мидълтън - те също демонстрират подобен стил в някаква степен.
Така че мисля, че за този вид визия няма възраст.