Споделена история от Спорт и красота

Препоръчайте ми комплект за почистване на лице против акне
Моля ви да ми препоръчате комплект продукти (или един определен продукт) за почистване на лицето против акне!

Коментари

1.   Ами аз не мога да ти препоръчам комплект за почистване на лице от акне, защото за радост все още нямам такова. Но все пак се разрови в интернет за мнения на различни комплекти и можеш сам/а да прецениш кое е най-доброто за теб или да отидеш на дерматолог, който да прецени какъв тип е твоята кожа и да ти препоръча козметични марки. Все пак виждам, че темата ти няма коментари и реших да се включа. Не съм ти помогнала много много, но все пак реших да ти дам идеи.
S. U. N

2.   Аз какво ли не съм пробвала.
Далацин имаше го преди от две части течност и прахче и се смесваха. Доста помагаше, но горчи и като вали дъжд по-добре да не се слага.
Фусидин крем или маз помага супер бързо да заздравяват.
Skinoren също помага.
Акне аут крем помага също.
Силицилов спирт.
Ихтиол евтино, смръдливо помага да пробият по-бързо пъпките. Също като има подкожно разстящи косъмчета е много полезен. Нещо с висок процент урея също помага за косъмчетата да пробият.

Ползвала съм почти всичко в България и от това, което ти написах бях доволна. При мен проблема беше, че след първата опаковка от даден продукт вече не ми действаше и трябваше да мина нещо друго и след 2-3 месеца можеше пак да ползвам първия продукт. Иначе миене на лице сутрин и вечер. Бърсане задължително с кухненска хартия или със собствена кърпа, която пе оставяш в банята, щото пе знаеш дали някой не си бърше примерно дупето с кърпата ти за лице.

За белези Контратубекс е супер.

3.   Сода бикарбонат. 3 пъти седмично. Търкаш лицето поне 3 мин и измиваш.

4.   В Дупница на градинката Левски има аптека в която бабата вътре прави един лосион за 2-3 лв. Повярвай ми пасти да ядат всички останали продукти и марки, които можеш да си купиш. С този лосион, след измиване на лицето вечер, с един памучен тампон изтъркваш лицето и за една седмица няма да се познаеш.

6.   Аз нямам много пъпки, но си ми излизат от време на време. Главно черни точки имам, но понякога особено около цикъл ми излизат доста подкожни пъпки.
Правя си редовно маски за лице от домашни продукти (провери в нета има доста), правя си домашна черна маска (върши повече работа от купешките), всеки ден ползвам измиващ гел за лице, като най-добре става с някаква гъбичка за лице (провери ги в нета). Сутрин и вечер слагам кремове за лице, за дневен крем ползвам най-обикновен крем с лимон. Нощем понякога спя без крем, но на пъпките нанасям портокалово масло или масло от чаено дърво. Тези дни си купих и лавандулова вода и доста освежена се чувствам.
Не си слагам вече фон дьо тен, ако се гримирам е само на очите. Ежедневно ползвам някакъв тоник или мицеларна вода, избери си ги според типа кожа.
За мен ключа за красивата кожа са домашните маски. :)

7.   Консултирай се с дерматолог. Всяка кожа е индивидуална и изисква индивидуални нужди. Иначе спазвай основните правила- пий достатъчно вода, почиствай кожата си всеки ден, храни се по-здравословно и избягвай да пипаш кожата си с мръсни ръце. Препоръчвам ти да заложиш на продукти от аптеката. Избягвай да си купуваш дрогерийни продукти, защото не действат и състава им не е хубав. Аз лично не използвам продукти против акне, защото нямам такова, но съм чувала, че продуктите на Eucerin и Bioderma помагат. Чувала съм и за лечение на акне с роакутан, но то е изключително агресивно и е подходящо при наистина тежки случаи. Трябва да се консултираш с дерматолог преди да го започнеш. Пожелавам ти успех, защото всяка кожа е индивидуална и докато намериш подходящите продукти за твоята кожа може би ще се наложи да смениш много.

8.   La Roche-Posay, медицинска козметика, френска, аптекарките ще ти помогнат да избереш правилните продукти като им кажеш типа кожа. По-скъпа, но все пак е медицинска и наистина действа.

9.   Не очаквах толкова много хора да ми отговорят! Благодаря на всички!
Авторката

10.   От личен опит бих ти препоръчала Скинорен. Изключително добър е. Струва около 15 лв. След отваряне се ползва в рамките на 8 седмици. После се хвърля. Можеш да си купиш нов в случай на нужда или за резерва. Просто явно след отваряне на опаковката, срок на ползване е 8 седмици.

11.   Ползвала съм почти всичко. Единственото нещо което ми помогна е онази машинка, която изсмуква мръсотията от кожата. Напиши в гугъл “машинка за черни точки” и ще излезе. След второто ползване определено видях голяма промяня. И междодругото след ползване на машинката да си правиш някаква маска е много хубаво, а преди пък преди да използваш машинката - парна баня.

12.   Аз съм много доволна от козметиката от серията Pure Active на Гарние за почистване на лице при проблемна кожа. Продуктите им са екстра и в същото време на много достъпна цена.

13.   Зинерит 2 пъти дневно, паралелно с продукти на Vichy или La Roche-Posay според типа кожа. Не прекалявай със Зинерит, има странични ефекти като например олющване на епидермиса. Консултирай се с дерматолог най-добре!

14.   При добра хигиена няма да имаш проблеми. Вероятно имаш хормонален проблем.

15.   Значи , номер 14, какви хигиени, какви лудости. Ако автора(авторката) е в пубертета, напълно нормално. Мия си лицето с вода редовно, миц. вода, розова вода, маски за подхранване, козметик.И пак имам Но преди това.. Беше ад. А нямах никакви проблеми.Аз ползвам мицеларната водя на Bioderma(скъпа е, но много ефективна, най-добрата, ако цената не ти хареса вземи на Garnier) Независимо от типа кожа, изчиства идеално. И розова вода. Но по-добре с розовата не рискувай, защото е по-специфична.Поздрави!