Споделена история от Спорт и красота

Искам да сваля тези кг.помощ!!!
Здравейте на всички. Момиче на 20год. 173см, 64кг.
До преди 1. 2 години не съм била повече от 58.. но изведнъж напълнях.. Всички ми казват ти си висока не ти личи, но как да кажа аз не се чуствам комфортно.. Искам да сваля тези 4кг дайте ми съвет.. Денят ми е доста натоварен нямям време за спорт, работя на 3 смени.. Много ще съм Ви благодарна...

Коментари

1.   Аз съм малко над 30 г. След 26-годишна възраст започнах да качвам, стигнах някъде вариращи 59-61. А винаги съм била 51-53. Висока съм 162. Дори тези 60 кг изглеждат добре на фигурата ми, имам съразмерно тяло, добре разпределено, но и аз като теб не се чувствах добре. Проблемът ми не е как изглеждам в огледало, защото и така се харесвах, а по-скоро започнах да се потя повече, да се задъхвам. Какво правя аз и засега има ефект. Зимата не спортувам, лесно се разболявам. Дойде ли пролет започвам да спортувам. Без спорт няма как да отслабнеш. От 61, 7 сега съм 55. Спрях, храните с високо съдържание на захар/а ги обожавам/, пия повече вода и спортувам. Тичам, много се отслабва от тичането и скачам на въже. Купих си щанга, с гумени тежести, предназначена за трениране вкъщи. Не правя някакви сложни упражнения, не спазвам програма, гледам да тренирам почти всички мускулни групи. Клекове, вдигам щанга, коремни преси и обожавам да въртя обръч. Всичко това ми отнема някъде към час и нещо. Работя във фитнес и спа център, но нямам нищо общо с фитнеса и преди няколко седмици единият от бодибилдърите си увиваше корема с найлоново фолио. Аз просто бях забравила за този малък трик за топене на мазнини. Започнах и аз, около корема имам нужда и има ефект. Без спорт трудно ще стане, а с глад само може да си навредиш. По този начин зимата кача някой и друг килограм и за един до два месеца лятото ги свалям. Дори мускулите ми се оформят и личат.

2.   Храни се често, но по малко.
Пий вода с лимон и много чай.
Движи се винаги, когато имаш възможност.
Заложи на големи салати (без олио) и чисто месо, риба.
Не яж нещо, ако идва от шумящо пликче.
Не яж нещо, ако има сладък вкус.
Яж ядки, но умерено. Яж извара, супи, маслини.
След всяко хранене трябва да ти остане място в стомаха.

3.   Не яж. Аз ям възможно най-вредните и калорични неща, но в много малки количества и съм висока 1. 70 см и тежа 43 кг.

4.   Ами щом са 4 кг, можеш да ги свалиш и със съвсем леко ограничение от мазно и сладко. Не е нещо кой знае какво...

5.   Много ви благодаря
Авторка