Споделена история от Спорт и красота

Уголемяване на гърди
От няколко години мисля за това как тялото ми би изглеждало с по-големи гърди и каква радост и самочувствие ще ми донесат. Последната година мисля за това всеки ден! Имам чашка B, не са малки, но винаги съм искала по-големи и сочни гърди. На 23г. съм и не мисля че има на къде повече да растат. Търся мнението на момичета и жени минали по този път. Всякакви препоръки, мнения и съвети за самата операция, периода след това и лекари ще ми бъдат от полза. Благодаря!

Коментари

1.   Понеже съм мъж, не мога да кажа НЕ на големи гърди. Но трябва да имаш всички доводи за и против преди да действаш. Ето ти няколко против:
1. Това си е сериозна интервенция, може да не протече гладко, има рискове от инфекции и некачествен резултат. Периода на възстановяване е относително дълъг.
2. Силиконовите импланти не са вечни, трябва да се подменят периодично. Съответно т.1 се повтаря
3. Риск от проблеми, ракови образования и т.н. в бъдеще.
4. Скъпо е, и резултата не е гарантиран.
5. Остава белег някъде. Не е красиво.

Ако си готова да минаваш под ножа на всеки 5-10 години, да поемеш рисковете за здравето и евентуално несполучлив резултат, както и да платиш цената за това, действай.
Особено пък ако работиш в сфера където това би ти донесло възвращаемост.

Гледам че искаш конкретни препоръки от хора дето са минали по тоя път, но в БГ мисля не са твърде много.
Има една чалната особа, дето се подвизава във фейса - мис Тигрова. Може да се сприятелиш с нея и да се разговорите на темата.

2.   Наскоро имаше едно момиче, което писа за такава тема. Една известна актриса беше споделила за нейните импланти, че от един комплекс е изминала в друг след като ги е сложила. Но все пак при всеки е различно, но бих ти препоръчала да потърсиш в ютуб "breast implant illnes"; "why i removed my breast implants" за да чуеш мнения от хора, които са минали през това. Аз също съм чашка В, но не бих си ги заменила и си харесвам тялото и гърдите, в крайна сметка не е нужно всички да изглеждаме еднакво, напомпени и куклички. Можем да бъдем много повече от това. :)

3.   По добре малки, но истински, отколкото големи торби - силикон! Много са ми противни силиконовите цици, колкото са по големи, толкова е по малко мозъка на жената която ги носи! Няма по противно същество, от тъпата жена!

4.   Точно по-сочни няма да станат. Освен ако пластмасата минава за сочна.

5.   Може да инвестираш в уголемяване на мозъка, казват, че имало добър ефект :)

6.   Бъди винаги искрена, краси лицето си с ведра усмивка - и ще си привлекателна за стойностните мъже (и хората като цяло). Такива жени са рядкост и истински ценни!
Обаче ако искаш да привличаш вниманието на редовите улични зяпачи и долнопробни типове, приемащи жената за куха лейка с пластмасови цици, тогава лягай под ножа и си носи последствията цял живот.
Човек е това, с което иска да изпъква.

7.   До 3:

Ако гърдите са много малки е добре да се сложи силикон.
Ако са средни може и без силикон.

8.   Аз пък харесвам с по-малки гърди. Може и В, те също минават за спортни. Големите цици ми приличат на раници които жените трябва да носят отпред. Имал съм гаджета с големи, става но спортното си е спортно

9.   Нито белег остава, нито ще си под ножа на всеки 5 години. А като гледам как освен неосведомения, всички останали просто плюят без да казват нищо конкретно по темата, е ясно, че пак неможковци коментират. Не забелязваш, ли че масово ганьо има непоносимост към поддържаните жени, много ясно, че ще се изтупат един куп селски грозновати слугинчета и бедни ганьовчета само да те плюят, но не и да ти кажат конкретно как стоят нещата. Те не че знаят нещо по въпроса. Интересно, защо админите ги публикуват тея коментари??!!!!!

10.   Израза за сочните гърди издаде че авторката на темата всъщност е мъж, които си е нямал друга работа освен да пише за силикон
Жените много рядко използват този израз, особено когато се отнася до тялото им!

11.   Ще си позволя да изразя мнението си. Гърдите почти не ми правят впечатление, дори и да са големи. Привличат ме жени със стройни, тренирани крака и хубаво дупе. Но за това се иска спорт или фитнес. Може би няма да е лошо да помислиш в тази насока.

12.   9, изкуственото не е поддръжка, а комплекс, който отблъсква. За мен е по-ганьовско да те привлича такъв кич. Това е символ на чалга културата, а от това по-ганьовско здраве му кажи. Те дори и фолк гърлите вече не си слагат силикони като преди.

13.   9, ти какво конкретно каза по въпроса? Дори не се разбра пари ли имаш или просто ти се иска да си контра. Или ти се иска ама не можеш? Какво точно искаше да кажеш? Конкретна информация имаш ли? Опит, нещо? Смисъл някакъв поне придай на изказването си, ако на живота си не можеш.

15.   Почти всяка жена получава странични ефекти след операцията или няколко години след нея и се налага подмяна на силикона. Риска от усложнения е голям. И като си сложиш веднъж силикон, със сигурност това няма да ти е последната операция. Силикона се пука, освен това пречи на мамологичните прегледи. Сама прецени ще поемеш ли риска.

16.   Аз също като теб бях чашка Б, в момента съм Д. Сложих си 400 кубика, кръгли, подмускулно поставени, с разрез под гърдата.
Определено не изглеждат изкуствено и като "балони", понеже и аз като теб си имах гърди.
Болката определено е много голяма, особенно първите 3 дни. Задължително трябва да има кой да ти помага да ставаш, лягаш и тн през първата седмица.
Относно белезите аз лично ползвам дерматикс ултра и съм много доволна, почти са заличени.
Също имай и в предвид, че може да има усложнения, при мен имаше.
Отвори ми се разреза, заради тяхна грешка(бях лепена).
Затова бъди подготвена за подобни неща. Пожелавам ти успех!

17.   Чашка B нищо не значи. Размера на чашката зависи от подгръдната обиколка. Аз например нося 65G, 70F, 75E, 80D, 85C, 90B или 95A. Това са размерите на чашките, които ми стават, но подгръдна ми стават само 65 или 70. И все пак, искам да кажа, че силикона е ужасен и не си го прави...

18.   17 ти нормална ли си? Носела от А до G чашка? Това за пръв път го чувам хахахах Май си си чисто А и нещо се лъжеш като си купуваш по-големи сутиени ;) Не виждам как жена която носи чашка G или F ще се "набута" в А чашка!

19.   От 17 до 18, може и да бъркам някъде, но така бях чела. Подгръдната ми обиколка е 69, а гръдната 90, според интернет разлика от 21 см е чашка Е. Аз нося сутиен 65G и чашките ги изпълвам перфектно, дяснята гърда е леко по-голяма и почти прелива, но само ако се изпъча леко. Това не са големи гърди. Големи са над 95 гръдна и повече. Смятам ги за нормални.

20.   Мразя пластмасовите гърди с неестествена форма. Пълни със силикон, нарязани с белези по тях. Избягах като ми ги показаха. Отвратитено е!

21.   Благодаря за полезните коментари от 2, 9, 16. Ще потърся още информация за операцията и възможните проблеми. Насочиха ме към Ильо Стоянов за сега.
-Авторката

23.   Не разбирам защо ме нападаш лично? Аз коментирах нещо с авторката, не с теб. Не знам дали носиш сутиен все още, но ако е така, би трябвало да знаеш, че чашка D например, е различна в различните обиколки, т. е. - ако една жена носи 90D и сравним гърдите и с такива на жена носеща 65D, гърдите на втората ще са значително по-малки. Това исках да обясня. Дори като влезнеш в сайт за сутиени пише, ако носите 80B и гръдната ви обиколка е по-малка (т. е. сутиена не приляга и ти е широк като го закопчееш на колана), тогава изберете по -малка подгръдна 75, но трябва да минеш на по-горна чаша, т. е. става 75C. Иначе аз А никога не съм носила, както вече казах. Никога не съм била плоска, но и не съм пищна. Съвсем в нормите съм, просто съм слаба и ми се налага да вземам по-малка подгръдна. Успех и по-малко се коси за такива неща :)

24.   До #1, хайде като не си наясно за силиконовите импланти да замълчиш. :)

Все повече жени си слагат силикон в гърдите, интервенцията не е скъпа, е ако отидеш при И. Стоянов и А. Енчев да скъпа е, но има и други много по - добри хирурзи, които оперират на достъпни цени.

1) Това зависи от хирурга и неговите способности в поставянето на силикон в гърдите.
- При някои има ужасна болка, при други възстановяването протича нормално и безболезнено.

2) Някои силиконови импланти са вечни. Пример: марката Ментор, имат доживотна гаранция.
Реоперация се прави:
- Заради лакомия за по - голям бюст, защото тези импланти им се виждат малки.
- След раждане, когато импланта увисва и се променя заедно с гърдата.
- Вследствие на неспазване на препоръки за заздравителния период... най - вече от невнимание.

3) Няма доказателства, че силиконовите импланти предизвикват рак.
- Не искам да пиша негативно, но в днешно време здрави, прави, непушачи, непиещи капка алкохол заболяват от рак.

4) Резултат е гарантиран, особено когато става въпрос за жена без никакви гърди.

5) Белег може и да не остане, сега медицината е много напред, така че това е най - малкия проблем.

Аз като жена следя, и мога да ти кажа, че все повече българки се подлагат на тази интервенция.
Къде защото се е налагало, къде от прекалена суетност.

В сайта пишат едни и същи "мъже" (жени) против силикона, но да се замислите не можете...
Ако беше толкова гадно и грозно щяха ли все повече мацки да се подлагат на това? !
Повечето женско съсловие го прави за внимание, не съм видяла някой мъж да се оплаква от стискането и гледането на силиконов бюст.

25.   Номер 24 благодаря за коментара! Според мен никой мъж не се отвращава от големи и хубави гърди. Това тук и златото е чиста злоба! Би ли ми дала имената и на другите хирурзи за които имаш информация че работят добре?
- Авторката

26.   24№ е права, но не разбирам авторката, която според нея носи чашка Б, защо да си слага силикон? !
Нито си без гърди, нито си раждала, според мен гледаш много изкуствени 'жени' в социалните мрежи.
И пак според мен е твоя прищявка, която ще мине, ако оползотвориш дните си с работа, учене, забавления...

27.   Купи си подплънки и ги носи постоянно няколко дни. После помисли добре как си се почувствала. Дали това се е отразило на самочувствието ти, дали хората са те гледали по-различно, дали не те боли гърба и т. н. Отговори си честно и тогава реши.
Аз съм с големи гърди и да ти кажа имат си и предимства и недостатъци. Да, секси е, но не е готино когато отиваш на бизнес среща всички мъже вместо да слушат какво говориш да зяпат гърдите ти. Да не говорим, че тежат доста и не е удобно за спорт. Понякога в края на деня ме боли гърбът. Така, че ако го правиш за да се харесаш на другите, най-вече на мъжете, недей! Който те обича ще те обича такава каквато си! А който не те харесва няма да те хареса ако ще и 5 размери по-големи гърди да си направиш! Така, че помисли си за кого го правиш и дали си струва. Чашка В не е толкова малко, особено ако си слаба. Ако си направиш огромни и непропорционални гърди, вместо красиво, ще изглежда грозно. Да не говорим, че тази операция не е вечна. След 10 години трябва да правиш нова. Та добре си помисли струва ли си? Вече за риска да попаднеш на касапин, да направи гърдите ти различни или нещо да се инфектира няма смисъл да говоря. Така, че преди да решиш, помисли и притегли всички аргументи ЗА и ПРОТИВ и тогава вземи решение. Това не е като нова прическа, която можеш да оправиш след няколко седмици ако не се получи както си очаквала. За това избирай с главата си.

28.   Пак ли ти... колко такива теми ще пускаш...