Споделена история от Спорт и красота

Маска за коса.
Здравейте хора, преди 2 месеца отидох да ме подстрижат за 1ви път. Фризьорката ми съсипа косата като я подстрига по странен и модерен начин. Тази прическа обаче не ми отива и аз колкото съм пълна, косата ми прави лицето по-обемно. Мама малко ми оправи косата, но има нужда от още оправяне за да е нормална, обаче аз не искам 100 пъти да ми подстригват косата. Искам си дългата коса отново и съжалявам че се подстригах. Моля ви кажете ми маски за по-бърз растеж на косата. Много искам косата ми да се върне в старата си дължина за 1 година или 1година и половина.

Коментари

1.   Малко вероятно. Има много продукти за по-бърз растеж, но не всички ще помогнат конкретно на теб. Всяка коса е различна, еднакви продукти не влияят по един и същ начин на двама човека. Казвам ти го, за да не се разочароваш после, не за друго.
Купи си хининова вода или направо хининов шампоан. При мен растежа не се ускори значително, даже почти никак, но косата ми се сгъсти и стана много приятна. Имам приятелки, при които хининът действа безотказно и прави чудеса с дължината, дано си от този тип хора. Много жени използват тривитаминол. Тук вариантите са два: купуваш си маска/шампоан с тривитаминол или си правиш домашна маска с него и евентуално други неща. Купува се от ветиринарните аптеки, което не е толкова зловещо, колкото звучи. Тук бях прочела за марката TianDe, при мен продуктите им от сериите Bio rehab и женшен действат добре и растежа на косата ми се забърза от тях. Не са много евтини, но наистина нямам никакви забележки и не съжалявам за дадените пари, а съм си стисната по принцип.
Не те съветвам да си правиш домашни маски, рисковете да си изгориш скалпа не са малко. Повечето маски за растеж на косата включват поне един загряващ продукт, а това си е малко опасно, ако престои. В случай, че скалпът ти е чувствителен не трябва да експериментираш.

2.   Няма маска за коса, с която косата да расте по-бързо. Косата си има растеж, който не може да се повлияе. Просто трябва да изчакаш. На месец расте с по около 1см. Бъди търпелива.

3.   Провери във фейсбук за "Маска за бърз растеж на косата с етерично масло от розмарин".
И мен ме обезобрази фризьорката и май е вярно това, че като им кажеш 1см, те виждат 10см...
Бях скептична към подобни продукти като цяло, но рискувах с тази маска и съм много доволна! Подхранва я, косъмът става по-здрав и расте по-бързо.
Успех!