Споделена история от Спорт и красота

Кератинова терапия за коса
Здравейте,
Огледах доста от темите и по другите сайтове и да, не са малко по този въпрос, но всички са стари. От поне 5-6 години. И така де, какви отзиви имате за тази кератинова терапия. Харесва ли ви, колко време ви трае, каква е била преди косата ви и колко време след боядисване може да се приложи. Мога да попитам всеки фризьор, да, но не мисля, че някой би ми казал цялата истина. Ще съм ви благодарна за всичко, което споделите за нея.

Коментари

1.   Терапията беше като цяло приятна, около 50 минути отне общо с измиване на косата, нанасяне на ампулите, масаж на скалпа итн. Веднага след терапията косата беше приятно мекичка на пипане, но на следващия ден след едно измиване вече нямаше за съжаление никаква следа, че съм правила терапия. Косата ми иначе е гъста и права, но с много тънък косъм и лесно се изтощава - от една процедура определено нищо не се промени, може би ако се прави системно няколко месеца би имало ефект, но аз лично реших че няма смисъл повече за тази процедура да си давам парите, защото разминаването от това, което обещаваше фризьорката и това, което действително имаше като резултат беше значително. По-добра инвестиция ми се вижда редовно подхранване с втриване на качествени ампули от аптеката :)

2.   Правила съм си 2 пъти като косата ми е доста дълга, но след терапията нацъфтя поне и 3 пръста. Като премахнеш нацъфтялото ефекта е супер. Красива, мека, лъскава коса и забравяш за преси и всякакви чудеса. Единствено ме мъчеше обема, но за месец-два ката израсте малко от корените придобива обем и е достатъчно. Иии другия минус, че първите 3 дни (или 4 5) след терапията не трябва да я миеш и не трябва да носиш диадеми, фиби, ластики и разни такива, за да не ти остане косата така :D да не запомни формата им.. поне така каза фризьорката.. :D и 2та пъти като си я правех я мих на 4ти ден.
Моята фризьорка винаги предопреждаваше клиентките си че на боядисана коса ефекта не винаги е толкова добър, защото има вид на изтощена/метла.. ако примерно се прави на изрусена много суха коса.
Препоръчвам с 2 ръце терапията държеше ми докато не израсте косата и не подстрижа третираното с кератин. Хубаво е от веме на време да поддържаш ефекта и кератинов шампоан или нещо, което ти препорйча фризьорката ^^

3.   Преди година си правих кератинова терапия и косата ми спря да пада. Фризьорката тогава ми беше казала, че при всяка има различен ефект, но винаги има някакъв.