Споделена история от Спорт и красота

Искам да стана световен шампион по БОКС
Здравейте на всички.. Аз съм момче на 25 години (70кг). Абсолютно всеки ден тренирам фитнес, бягам, (тези дни почнах и да плувам в морето), и карам колело.. като цяло съм доста спортен тип от много малък още.. Имам сигурно едно от най-релефните тела в моят град... НО.. Мисля да стана боксьор.. Не съм тренирал никога бокс, но имам хъс голям.. Имам агресия в мен и мисля че ще ми е в голяма полза. Но темата я пиша, защото не искам просто да тренирам бокс, а искам да стана на СВЕТОВНО ниво, да се състезавам с най -големите в света... Та ако има някой от тук бивш боксьор или с опит в бокса.. искам да попитам за колко време мога да стана на световно ниво?
Напреднал съм, тренировките няма да са ми никакъв проблем, имам воля и хъс.. На една площадка в града има гуми от кола ( направени като боксова круша ) и постоянно блъскам там и то не аматьорско блъскане.. а с техники, бързина и сила... случвало ми се е докато блъскам дори много хора да се спират и забелязвам че стоят и гледат и остават без думи... Но просто имам хъс.. Та ако почна сега бокс.. за колко време мога да стана на световно ниво? Говоря напълно сериозно!

Коментари

1.   Забрави целувките, иначе няма да станеш световен боксьор!

2.   Според мен за около 4 дни и половина.

3.   Бъзикаш ли се?

4.   По-добре отиди в библиотеката

5.   "Само две неща са безкрайни − Вселената и човешката глупост. За първото не съм сигурен ..." Айнщайн

6.   Според мен се обърни към професионалист и обсъдете темата. В сайта трудно можеш да намериш хора които разбират от тренировки по бокс въпреки че може да гледат.

7.   От 6 коментара само номер'6' има смисъл...леле мале ...но така е.. бъдещите шампиони никога не са ги вземали насериозно и са им се смели...а накрая казват ..този го познавам...

8.   7, посочи един-единствен световен шампион в историята, който до 25 г. не е учил спорта и е станал световен. Това и Мохамед Али не го е постигнал. Не само в бокса, а въобще. Хубаво е да имаш воля, но не е зле да имаш и връзка с реалността. Твоето вече са болни амбиции и фантазиране.

Те спортистите на 30 вече започват да се замислят за пенсия, не тепърва да започнат от АБВ.

9.   Тренирал съм бокс и кикбокс с някои прекъсвания общо 8 години. Никога не съм бил със състезателни цели, спаринги имам доста.

Ти може да блъскаш по крушата, но в боксов спаринг/мач първия път като те ударят всичко ще пропадне. Ще забравиш за гард, ще размахваш ръце по инстинкт - повярвай ми:) Необходими са 3-4 години за да се овладее правилната техника на ударите (ляво кроше в главата е най-труден за научаване при 90 процента от хората), отклони, ескиважи, защити с рамо, с ръкавица, дистанция, контриране. На състезателно ниво. Както казах - не като те ударят, от страх да забравиш всичко.

Запише си да тренираш и ще видиш как стоят нещата. И да си закъснял за спортна кариера, и да не си такъв талант какъвто си мислиш, може да те изкефи просто така да тренираш. При самозащита със сигурност ще ти помогне.

10.   Отиди в някоя сериозна зала. В момента, в който те пуснат срещу някой 16 годишен младеж от националния и изядеш един як пердах, ще си отговориш на въпросите. Щом имаш желание, нищо не ти пречи да тренираш и да се пуснеш на някое държавно, за да си провериш нивото, но освен ако не си някакъв уникален талант, нямаш шанс на международно ниво.

11.   На 25г си се сетил "навреме". Можеше да изчакаш до 29 и пак да фантазираш. И аз искам да стана милиардер - как мислиш, защо пък не?

12.   Няма лошо, ама си закъснял с едни 15-20 г.

13.   Аз мисля, че цялата работа е повече късмет отколкото уменията които се учат в школата по бокс. Е, всеки успешен боксьор съм забелязал, че си има и скрито оръжие, подобно на бойците от Мортал Комбата. Под скрито оръжие имам в предвид единствен по рода си начин по който заблуждава и атакува противникът. И който начин не се преподава от треньори по бокс. Още по-малко се придобива ако блъскаш по гуми и круши. Той е индивидуален като самият боксьор. Но му трябва време да се развие до съвършенство, а това става с много практика с реални боксьори. Затова казвам, че е до късмет-зависи кой на какъв ще попадне и дали ще има слабост пред неговата стратегия или обратното. Наблюдавай внимателно мачовете на шампионите по бокс и ще видиш за какво говоря. Например Кличко първо се "гмурка", при което противникът му въобще не очаква да го атакува в този момент защото главата на Кличко е преведена на долу и погледа му е в Земята. Възприема това като защитно негово отдръпване. И точно в този момент-изненада. И то точно откъдето най-малко я очаква-мощен страничен през неочакващият това гард и то с лявата ръка. Непредсказуемо е, и колкото и да си добър, ако имаш слабост срещу тази тактика си нокаут. Скритото оръжие на Тайсън Фюри пък е че нон стоп прави супер резки насечени движения с главата си които са страшно трудни за следене и подбиране на подходящ момент за атакуване. Само да му следиш насечените движения на главата които прави през 2 секунди през целият мач, ще ти се завие свят. И ако го атакуваш, а не го уцелиш, той може да те уцели тогава. Нещата хич не са прости. Шампионите по бокс както виждаш като ги атакуват имат такъв рефлекс че се отдръпват назад преди боксовата ръкавица на противникът да стигне главата им. Това е направо свръх способност. Мислиш ли, че я имаш както и скрито оръжие което да е по-добро от това на големите в бокса.

15.   Иди се запиши в някои клуб, там ще ти кажат имаш ли талант за шампион или не, и по бързо че си на 25

17.   Според мен се изисква лъвско сърце и много здрава психика, с която да преодолявяш множеството травми. Забрави да имаш здрав нос и синуси, цялото ти лице ще се деформира от ударите както и ще си имаш проблеми с мозъка след време. От ударите в главата след всеки спаринг трудно се спи от главоболието и с постоянно запушеният нос ще ти спадне качеството на живот. Освенппарите не виждам друг плюс. Общо взето след първите
сериозни спаринги ще разбереш накъде вървят нещата.

18.   Брат, ти си затъпял още преди да си почнал с бокса, а като те намлатят 2 пъти в тиквата съвсем ще станеш бавноразвиващ.

20.   Авторе, какво стана, записа ли се някъде?

21.   Чакай сега, това че блъскаш по някаква импровизирана боксова круша изобщо не гарантира, че ще станеш професионален боксьор, да не говорим пък световен шампион. То ако знаеш на света още колко такива момчета като теб има... ако ставаше само с блъскане във всеки квартал щеше да има поне по 1-2 шампиони. Ще ме извиниш за сравнението, но все едно е да напишеш, абе, обичам да подритват топка с момчетата пред блока, кога ще ми присъдят Златната топка и защо не ме взимат в националния отбор или в Барселона?
На 25 години си и би следвало да знаеш, че за да стане човек професионален спортист се искат години, ама много години упорит труд и тренировки. Ти да не мислиш, че Майк Тайсън или Мохамед Али са станали шампиони ей така за един ден? Така, че по-добре намери треньор по бокс, говори с него, без изхвърляния за шампион и подобни, просто му кажи, че боксът те привлича и тогава ще разбереш ставаш ли за този спорт или не. Човекът ще те прецени и ще ти каже. Защото в твоите очи може и да имаш някаква техника, ама в очите на треньорите може и да изглеждаш като пълна пародия. Това, че хлапетата те зяпат, съвсем не означава, че си следващия Али. Да не говорим, че за професионален спортист се почва на 5, а не на 25 години.