Споделена история от Спорт и красота

Въпроси и мнения за сапуни и душ гелове
Здравейте. В днешно време има голямо разнообразие от сапуни и душ гелове с различни аромати. Малко видове козметика използвам, да не кажа хич, но сапуните са нещо като слабост за мене, в границите на умереното. Взимам си по един бърз душ на ден, сутрин за започването на деня. Харесвам и душ геловете, но из интернет като се разрових за съставките и прочетох, че имат sodium laureth sulfate, който изобщо не бил полезен и това някак си ме отдалечи от идеята да ги използвам, макар че са удобни особено при пътуване за дни. Търсила съм без sulfate, но всички марки по магазините го имат. Някой ако знае без, нека да сподели. Като цяло за душа използвам само сапун, което ми е достатъчно. Не използвам лосиони за тяло, кремове за тяло, пяни и прочие. Все пак колкото и да харчим пари за козметика и да се мажем и мием, няма как да махнем лошата телесната миризма. Затова просто смятам, че един сапун би бил напълно достатъчен, поне за временна свежест. Изпробвала съм няколко марки сапуни. Доволна съм от palmolive и aroma и винаги бих си купила, заради по-силните си аромати, тъй като ме влекат тези с най-силни аромати. Мисля да пробвам и на cien. Ако знаете видове или марки сапуни със силни и дълготрайни аромати, споделяйте. Само в краен случай бих купила на nivea, fa, teo и camay.
Като цяло вие какво ползвате повече, сапуни или душ гелове?

Коментари

1.   На мен ми харесва със сапун. Душ гела не ми харесва като се мия с него после имам чувството, че не мога да го изплакна от мене иначе използвам сапуни само на Dove от другите марки ми се изсушава кожата.

2.   Ползвам единствено душ гел (и то от сериите за бременни или за малки деца, за да са ограничени до минимум вредните съставки вътре) и интимен душ гел - всякакви сапуни по съвет на дерматолог избягвам, защото изсушават, а кожата ми е доста чувствителна.

3.   И аз съм чувала, че някои не харесват душ геловете заради това, но лично аз не обръщам внимание, когато го ползвам, макар че на този етап само сапун си използвам и си ми е напълно достатъчен. Все пак са едно от малкото хубави неща в живота, на които можем да се зарадваме нали.... ;D

4.   Предпочитам душ геловете. От сапуните кожата ми се изсушава толкова, че започва да се лющи от едно измиване. Баща ми е същият, както и някои роднини от негова страна. Даже и кожата на ръцете ми изсъхва от обикновените сапуни, та все си нося крем в чантата. Изкъпя ли се със сапун, задължително трябва да се намажа с лосион за тяло и пак не е достатъчно, за да се чувствам комфортно. Затова предпочитам душ геловете, с тях нямам никакви проблеми. Обикновено все се въртя около тези с аромат на кокос или череша, те са ми слабост за обонянието. Ако ще взимам сапун с цел да си мия ръцете, взимам бебешки на Бочко и съм много доволна.
Преди години, когато кожата ми не беше чак толкова чувствителна, използвах различни видове сапуни, но и аз предпочитах по-ароматизираните. Взимах си на Palmolive, Nivea, Safeguard или Roses of Bulgaria. И разни сапуни от (уж) натурални продукти, обикновено с екстракт от маслина, не помня марката.

5.   Хубави сапуни има в онлайн магазини, по 15лв е единия на Сокотиш Файн Бохем или The english soap company. Има едни бледо розови с пудра, направо припадам от тях.

6.   Здравейте пак. Така, тъй като понякога обичам да се разравям из интернет за полезни съвети и мнения, тези дни прочетох как някои хора като отказали сапуна и спрели да миришат на пот и така нататък. Но се споменава и за един преходен период преди да се постигне някакъв резултат. Беше включено и спирането на шампоана и някои постигали много добри резултати. Но аз това няма да го направя защото така или иначе ползвам шампоан веднъж в седмицата. Та вчера пробвах да се измия само с вода под мишниците. И какъв беше резултата ли... вонях. Чувствам се толкова нечиста без сапунчето ми. Не мога да чакам никакви преходни периоди. Не мога да търпя тази телесна милизма. Винаги ще ползвам сапун и сода бикарбонат. Май само това е решението за мене против лошата миризма. А и както споменах вече само сапун ползвам. То ако спра и него, остана ли нещо хубаво изобщо...? ! Ако някой е чувал и пробвал този така натурален метод за хигиена да пише. Но аз мисля да пропусна. И без това много малко козметика използвам.

7.   Това е нелепо! Смятам че разни утайки и пропаднали хора го промотират. Разбрах че всичко е еднакво и по-добре да е душ гел поне Нивеа или Дав, миришат супер. Всичко друго е само за пари, не че мирише по -трайно или мие по-добре.

8.   Може да поглеснеш сапуните на Yoghsoap. Лично аз все още не съм си купила, но планирам. Мненията на всички са доста положителни. За мисиите им и съставките, виж страницата им във фейсбук, както си е името

9.   6, всъщност при натуралния метод миеш и косата и тялото със сода бикарбонат, а не само с гола вода. Ефективно е почиства добре, отпушват се порите и не вреди на кожата, на мен лично обаче ми иде прекалено пипкаво като процедура, затова просто ползвам душ гел с неутрално pH.
Ако на теб ти доставя удоволствие ползването на сапун и не ти причинява проблеми, честно казано, не виждам защо не си продължиш с него, вместо да се мъчиш с алтернативи.

10.   Авторката - Номер 9 след душ, в едно шишенце от 30 мл съм си направила разтвор от вода с една с. л. сода и няколко капки етерично масло от лавандула. Трябва да има доста сода във водата, за да пази срещу лошата миризма. Слагам 5-10 капки на памука и натърквам мишниците и мога да я карам така 48 часа даже повече, но не искам да отлагам душа повече от това, особено през гадното лято с горещините. По-ефективно и много по-безвредно от изкушаващите дезодоранти. И ще излезе по-евтино. Иначе сапуна си ми е вече неотменна част от душа.

11.   Ползвайте дезодорант, бе хора... какви сте? !

14.   Искам да питам относно сапуните all nature, едни с квадратна форма, защо през последната година не ги намирам никъде и какво е станало, та вече не ги продават? По-рано ги виждах в метро и ги купувах, но в един момент просто изчезнаха...

15.   Номер 14, вероятно са го спряли от производство, изчерпан е и в онлайн магазините

17.   Някой, който ползва шампоан на Тианде с корен от жен шен, ще се радвам да сподели мнение

18.   14, в Лекси има льо пети оливие и са още по-хубави Виж ги.

19.   Номер 18, в dm-а ги има и даже в момента ползвам този с лимона. Много свежо ухае. Малко са скъпи, но уханията са много добри. Натуралните и с по-хубаво качество сапуни са с надценка ако трябва да сме честни. Понякога предпочитам ефтините, макар да не са от най-качествените.