Споделена история от Спорт и красота

Трябва ли да отслабна?
Здравейте!
Пиша ви заради една много банална тема, a именно килограмите.
На 18 години съм, висока съм около 1, 65 и тежа 63 кг.
Аз се чувствам добре, но около мен хората ми казват, че съм надебеляла и да започна малко да се ограничавам.
Получавам обръщения от сорта на "ти си само задник" и тем подобни, защото трупам в тази зона, но и в корема малко.
Останала съм с впечатление, че мъжете харесват големи дупета, но вече почвам да се замислям дали да не сваля малко.
Като цяло никога не съм била слаба винаги съм била около 55 кг, не си спомням са съм била под 52-53кг (макар, че съм искала).
Според вас имам ли нужда да сваля малко?
Ще бъда благодарна да се включат както жени, така и мъже.
Благодаря за отделеното време.

Коментари

1.   Миличка, аз съм на 20 години и тежа 67кг. Преди година бях 40 кг, но животът ми се преобърна и надебелях доста. Имам огромно дупе и гърди, но нямам корем, същата като теб съм. Хората започнаха да ми се подиграват, да ми казват, че съм бременна щом съм толкова дебела и някакви такива. Стана ми много гадно. Заминах за няколко месеца в Англия в град в който живеят предимно само англичани и жените са по 80 кг повечето. Слабите са само чужденки и то рядко има такива. В магазините всички дрехи Л размер са изкупени, има само малки размери останали което говори, че жените са пълнични. По улиците видях доста по-големи дупета от моето. Мъжете пък бяха по-слаби и си бяха гаджета с дебелите момичета. Такива са си и са ги приели. Била съм в над 10 държави в Европа и навсякъде жените са така. Само при нас е прието жените да са 40 кг и да са само кокали и кожа върху нея. Аз обаче реших да съм по-самоуверена. Ходя с клипоне с висока талия над пъпа и къси блузи и ми се вижда 4 пръста от корема голо сега лятото и хич не ми пука. Като някой се заяде с мене му показвам снимки на Ники Минаж и тя какво голямо дупе има и ходи с клинове и да не ми държи сметка. Трябва да не се изпускаш вече да станеш примерно 80 кг, но примерно гледай около 65 кг да поддържаш. Да си прилично закръглена. Иначе съм точно колкото теб висока. Да ти кажа сега като си гледам старите снимки по бански където съм 40 кг, нещо не се харесвам там. Някаква равна, без гърди, без дупе, виждат ми се ребрата. Затова използвай тялото което имаш като плюс, не като минус.

3.   Да

4.   Здравословно би било за теб.
Но без драстични диети. По-скоро започни да си записващ какво ядеш през деня. Като си купуваш нещо, чети етикетите- интересувай се каква хранителна стойност има, а какви съставки има и трябва ли да са там.
Промяна на навиците според мен е ключа.
Ако обичаш сладко, виж какво освен захарните продукти ти харесва и е сладко, но по-малко калорично. Например вместо да си вземеш шоколад да си купиш мляко и да добавиш плодове/ да си направиш смути или нещо друго, което ти харесва.
Сандвичи/ Готови замразени храни не трябва да си взимаш. Винаги избирай готвеното.
Ако прекаляваш с хляба просто намали с малко количеството.
Старай се да се храниш по-бавно, да не преяждаш.
Такива неща със малко повече движение и ще има ефект, само че трябва и постоянство.

5.   Може би трябвашепда напишеш и кой размер си на дрехи, защото аз съм 166 висока и тежа 60кг, но тялото ми е атлетично и съм 36ти размер, т. е. не съм дебела.
Дали трябва да отслабнеш това трябва да решиш сама и хората около теб да го приемат. Ако ти се харесваш в сегашното ти тяло тогава е ок. Може да проследиш просто дали има тенденция да продължиш да качваш и да повислиш от какво в хранителния или двигателния ти режим се е получило.
Хората са различни и харесват различни неща, така че има мъже за които със сегашния ти вид си по-привлекателна от някоя манекенка.
Ж33

6.   Започни да спортуваш и виж кога и как се чувстваш добре в кожата си. Килограмите са само число - аз съм 1. 69 и тежа 65 килограма, но много хора ми казват, че съм като клечка... затова съотношението между тежестта ти и височината не е най-добрия съветник. Води активен начин на живот и гледай да се чувстваш окей, да си щастлива с това което си... а не да гледаш кой какви задници харесвал и кое било на мода... тези неща са временни и по този начин пренебрегваш себе си заради това какво се харесва на сульо и пульо.

7.   Не си много висока и така както го разказваш едни 5-10 килограма са си доста. На теб явно не ти пука, което е най-важното и принципно е супер. Това, че мъжете харесват големи дупета не е точно така. Бих го обяснил с поговорката - като няма риба и раците са риба. Аз лично предпочитам задници като този на Ивет Лалова, ама като няма. То не само задника е важен. Има лице, тяло, характер и прочие. Въпроса е комбинацията от всичко да е достатъчно добра. Ако имаш възможност свали, ако ли не да не ти пука.

8.   Мисля, че си надебеляла и трябва да се ограничиш, защото качваш на задника и малко на корема. Не сериозно, какво очакваш да ти кажем като не сме те виждали?

9.   Какви големи дупета, какви 5 лева, ти си си направо дебела. Вземи се в ръце бързо, защото си само на 18, ако не направиш нищо, на 30 ще си 85кг. Аз съм висока 1, 77 и съм 62кг и трябва малко да сваля, ти за тази височина питаш. Никак не е здравословно.

10.   Трябва да свалиш минимум 10кг, иначе с право ще те наричат кюфте :)

12.   Ако имаш голямо дупе това не означава, че си надебеляла. Или ти го казват момичета, които ти завиждат или момчета, които не харесват момичета.

13.   ИДЕАЛНА СИ! Да, голяма част от мъжете харесваме, не - ОБОЖАВАМЕ големи дупета. И като цяло - въпреки наложения стереотип, че скумриите са секси, тайно по-голямата част от мъжете предпочитат жената да е закръглена. Да има какво да мачкаш, дето се вика. Тъй че - дерзай и да не ти пука.

14.   Зависи от това ти как се чувсташ, авторке. Ако на теб ти пречат килограмите, отслабни. Ако не - хич да не ти пука какво казват разни комплексирани нещастници. Защото само нещастен комплексар би обидил умишлено друг човек. Възпитаният човек няма да ти каже умишлено нищо, което би те наранило, та ако ще сто кила да си.
Но за спорта съм съгласна с номер 6 -движи се и спотувай колкото можеш, ако е възможно на открито. Човек се чувства доста по-добре и започва деня си по друг начин, ако сутрин си е поразмърдал задника :)

15.   Според мен си добре, но и да свалиш малко няма да е проблем. Но не качвай повече от това. Аз съм на 30г и съм 1.67 и тежа 55кг но миналото лято бях 51кг и смятам да спра да ям шоколад и чипс за да си ги върна... по-леко ми е някак така.

16.   Извивките, които мъжете предпочитат са оформени, а не просто големи. Едно дупе е без значение в какъв размер е, ако е отпуснато. Същото важи и за гърдите. А съотношението ръст-килограми е малко невалидно определяне, защото има разлика между мускулна маса и мазнини. Отне ми притеснително много време да стигна до този извод, но ти го давам наготово. То има разлика между голямо оформено дупе и просто голямо дупе, както и между малки гърди и малки стегнати/спортни/ гърди.
Все ще има недоволни от големи дупета или малки гърди /по примера ми/, но такъв е животът. Някои не харесват големи дупета, ако ще и да са много тренирани. Други не харесват малки гърди, ако ще и да са в идеална форма и вид. Не можеш да угодиш на всички, затова угаждай на себе си и си живей по твоите правила.

17.   Момиче, тук хората нито са те виждали, нито те познават - все им е тая ще отслабнеш ли или не.
Aко наистина имаш чуденка - начинът да разбереш трябва ли да отслабнеш е един: събличаш се пред огледалото и честно си признаваш пред себе си харесва ли ти това, което виждаш или не!
Ако ти харесва, как изглежда тялото ти със и без дрехи, ако се чувстваш добре в кожата си така, здрава си и имаш и живец и енергия, живей си живота и да не ти пука, кой какво мисли. Aко обаче и сама забелязваш, че има тук-там нужда от малко подобрения и няма да е зле, ако се изпарят няколко килца, които евентуално са в повече - то вземи мерки :)

18.   Още помня една "дебеланка" с която имах връзка четири години.
И тя така 160 на 65 килограма някъде, ама цицата - цица, задникът - задник... а сексът... е с толко пръчки по 45 кила бях... нищо общо.

Та, важното е ти ка ксе чувстваш. Ще се намери човек да те обожава такава, каквато си.

Братан.

19.   Въпросът е не какво показва кантара, а как изглеждаш! Ако не ми вярваш потърси в нета снимки на хора с еднакъв ръст и еднакви килограми, които изглеждат много различно. Просто едните спортуват и повечето им килограми са от мускули, а другите не и изглеждат дебели и отпуснати. Така, че можеш да си и повече кг, но супер стегната и тренирана, може и да си по-малко кг, но да изглеждаш отпуснато и не добре. Както ти е казал някой преди мен, не гледай само числото на кантара, а се погледни в огледалото. Ако харесваш това, което виждаш няма значение какво показва кантара! Ако не го харесваш-започни да тренираш и то предимно за да оправиш "проблемната" зона.