Споделена история от Спорт и красота

Подкожни косми, пъпки и петна след епилация
Здравейте! Моля ви кажете как се справяте с този проблем. По принцип съм доста окосмена епилирам си цялото тяло само интим бръсна. Кожата ми става ужасна и то с дни и след това следва нова процедура. Аз го правя през 3 дена. Ползвам ексфолианти, скрабове, утайка от кафе. Мажа се с олиа, кремове, лосиони. Вече не знам какво да правя. Имам много чувствителна кожа. Дори и да бръсна и кола маска да правя пак съм така. Подкожните косми, точките и пъпките са си там както и да се обезкосмявам. Прилагам снимка за която предварително се извинявам на тези хора на които не им е приятна гледката. Много се чудя на жените с перфектно гладки и бели крачета и много ми се иска и аз да съм така. Мислите ли че ако хвана тен ще помогне? Макар че не знам къде ще го хващам този тен като нв ходя с къси неща и по басейни. Спестих пари и за фотоепилатор, но и при него ефекта е временен. Поне при мен.
Благодаря!

Коментари

1.   За подкожните косми помага крем с високо съдържание на урея, преди ползвах някакъв крем за крака, защото там процента на уреята беше доста висок. Ихтиол е другото от аптеките се купува и се мажат местата на които косъмчетата не пробиват. Нищо не пречи да опиташ и да прецениш при теб дали има е фект.

2.   http://prikachi.com/images/901/9597901k.jpg

3.   Отиди на лазер.

4.   Като някой, който е също минал през самобръсначки, депилатоари, епилатори и кола маска ти казвам, че от подкожните отърване няма. Като се обърне косъма и става така. Ако не са твърде много просто се примири. Ако следиш правилно посоката на косъма при епилатора и колата маска би трябвало да са по-малко, но пак ги има. Аз онзи ден на кракът си се борих с един и сега имам дупка, а там съм с бръснач. Природа просто. Ако можеш да си позволиш лазерна епилация може би ще те отърве. Ако не, знай че всички сме така и трябва да гледаш по-отгоре на това. Жените с перфектни крачета са така няколко дни до подкожните или плащат маси пари за процедури. Фото и лазерни. Ако пък ги гледаш по реклами и клипове, ще ти напомня, че зад тях стоят цели екипи, които се грижат за снимкообработването и видеообработването. А в реалния свят те също са жени, които тайно в банята проклинат някои малък подкожен, който само те виждат. Които под скъпия и добре нанесен фон-дьо-тен имат 2-3 пъпки, за които се надяват да не лъснат. Имам няколко познати в тези среди. Нямаш повод за паника.

5.   Пемза два три пъти седмично.

6.   Това имам чувството, че аз го бях писала. Като теб съм по-окосмена от нормалното и също съм с много чувствителна кожа. Винаги ми излизат пъпчици и се зачервява много. Афтършейфа ми помага на мен наистина успокоява кожата.

7.   Знай, че не си единствена. И мене много ме мъчат и имам сериозни рани от всякакви процедури. Единствения вариант за мен в момент понеже не мога да си позволя лазер е депилаторния крем, не се режа с него и не излизат толкова подкожни, пък и е по евтин от кола маската. Стискай зъби лятото, а есента остави краката ти да дишат. И също да не ти пука твърде. Много жени са така

8.   Кожата ти изобщо не изглежда толкова фрапантно, и аз съм така, но не обръщам вече внимание. Не знам какво да ти препоръчам. При мен съм забелязала, че на морето като почернея изчезват тези точки. Мисля, че си е до тип кожа и няма какво да направиш. Просто да не ти пука :)

10.   Здравейте, ще споделя моя опит с Вас и как аз що годе успях да се справя с този проблем, но преди това искам да изкажа мнението си относно прикачената снимка, а то е : Краката ти никак не са зле, не е нищо фрапиращо ! Та, аз също съм минала по този път и все още минавам. Отказах се да нося къси панталони завинаги преди 2-3 години, защото изпитвах адско неудобство краката ми да са на показа, но при мен случая беше далеч по сериозен. Освен горе споменатите проблеми, аз разранявах всяка пъпчица, всяко подкожно косъмче и понеже съм бяла и с доста чувствителна кожа - веднага ставаше рана, а след това и белег ! До ден днешен си нося белезите по краката, това което тази година успя да ме измъкне от блатото бяха едни продукти ( тип автобронзанти ) за придобиване на постепенен тен ! Първи мажех цялото тяло, но после реших да пробвам да мажа само краката си и в момента съм доста доволна от ефекта, който имат тези продукти. Няма да споменавам марка, за да не стане като реклама, но определено при мен придобиването на тен успя да подобри вида на краката ми. Няма как да залича всички белези, но положението е далеч по добро ! Понякога си намазвам и ръцете, за да не се забрлязва разлика в тена между ръцете и краката, но дори да пропусна - не си представяйте някаква фрапираща разлика. Тези продукти определено успях да постигна приличен тен, напълно естествен, не съм нито черна, нито пък толкова бяла, колкото бях ! Та, за по беличките момичета, съвета ми е да пробвате да хванете тен ! Аз лично не се престраших да отида на солариум, но ето че открих този тип продукти и съм доволна, както кзах ефекта е добър, не е кой знае какво, но определено подобри вида на кожата на краката ми ! Успех !

11.   Фотоепилацията би трябвало да помогне.. имах подобна на твоята кожа и след 6-7 месеца(използване след всяко бръснене) космите ми изчезнаха... остана само мъх. Аз съм мн доволна от дом. фотоепилатори на филипс

12.   Авторката: Благодаря на всички. :*

13.   Номер 10, би ли могла да кажеш на коя марка са тези продукти?