Споделена история от Спорт и красота

Лечение на целулит
Здравейте!
От няколко седмици практикувам масаж с мед срещу целулита по дупето и бедрата. Честно казано съм доста впечатлена-кожата ми се изглади и самите бедра ми станаха много меки.. а преди бяха твърди.. все едно са стегнати, но май това е изглеждало така от буците подкожни мазнини:/ странното е че като седна и отдолу на бедрата ми се показват големи неравности(които преди да започна масажа не се виждаха)... все едно след първите процедури ми се е показал целия целулит... много странна история..
Бих искала да попитам дали при някой от вас хронологията е същата? Също така дали има някаква техника за по-бързо премахване на спуканите капилярчета и червени петна, тъй като отнема около седмица да минат, а тогава е ред за нова процедура:/
Благодаря!

Коментари

1.   Целулит появи ли се трудно се маха, дори е невъзможно.
За да го заличиш малко, трябва да спреш тестото, сладкото, соленото...
Да спортуваш с часове всеки ден, без никакъв алкохол, газинирани напитки и прочее.

2.   Обясни подробно за това лечение с мед, впечатлена съм.. за колко време оказва ефект? :)

3.   И на мен ми се случи нещо подобно. Само че, мислих че просто аз не правя нещо като хората, понеже си правя масаж сама с масажор. След няколко масажа, кожата стана много нежна, но целулитът сякаш се разнесе и стана по видим. Може би това е част от процеса на изчистването му. Аз спрях с масажите, но 5, 6 дни подред стоях по 1 час в хидромасажна вана, заради проблеми с кръста и целулитът ми е изчезнал. Още не знам колко ще е постоянен ефектът.

4.   Сега ще разкажа всичко :D
Първо смятам че е редно да се имат в предвид височината и кг. когато се борим с целулита. Аз съм 1. 62см-50кг. нямам излишни кг, но по дупето имах много неприятни дълбоки тръпчинки и някак самите мускули ми бяха в една "плоска" форма. В допълнение бедрата ми бяха твърди, нямах тръпчинки но кожата ми беше постоянно "настръхнала" и на много грозни като пъпчици... но не точно.
Започнах този вид масаж преди 2 седмици и какво да видят очите ми- още след първите 3 процедури кожата ми вече не беше на пъпки, около 20% от целулита на дупето или бедрата беше изчезнал! Имам проблеми с кръвоносните съдове, така че не спортувам. Това също трябва да се спомене, но и не ям чипсове, пастети, кренвирши, и много захарни продукти или хляб. В допълнение се търкам на упоменатите места с утайка от кафе през ден(силно и колкото може по-дълго)
Дупето ми вече е с нова форма от плоско-явно в резултат на твърдите наслагвания целулит-сега е кръгло и много по гладко. Все още имам няколко тръпчинки, но за 2 седмици толкоз:) упоритост му е майката. Нещо особенно приятно което почувствах първите пъти след масажа е че буквално Усетих! как кожата ми диша.. беше много ново усещане.. сигурно защото лимфата ми се е пораздвижила :)))
Както сигурно сте прочели за този вид масаж-боли. Доста. Колкото по-напреднал стадий имате, толкова по голямо търпение. Важно е да не слагате много мед-1, 2 чаени лъжички за дупето, след като го размажете започвате да отлепяте с длани. Не е нужно да е брутално силно, но да се усеща отлепяне на кожата:///Хубаво е да издържите поне 5-10мин. Меда при мен при всяка процедура става супер гаден към края... излизат шлаките и меда става мръсно бял и на твърди топчета. ТОВА Е ДОБЪР ЗНАК! :)) Проблема с капилярите и червените точки обаче си остава.. но си заслужава според мен.
Благодаря на номер 3 за обратната връзка, сега разбирам че не съм само аз:)
Дано съм била полезна.
Поздрави!

5.   За капилярчетата и червените петна - Хепарин от аптеката.
При масажи и третиране първо и по-лесно се разгражда повърхностния воден целулит, едва след това става видим твърдия целулит отдолу - той вече изисква упоритост и се маха по-трудно.