Споделена история от Спорт и красота

Какво да правя якето?
Поръчах яке от естествена кожа в български магазин. Бях на място, взимаха ми мерки, ходих на проба и въпреки това съм недоволна. Не знам в мен ли е проблема или наистина не се постараха. Когато отидох на проба, ръкавите почти покриваха пръстите ми, въпреки че бяхме измерили докъде да стигат. Помолих да скъсят до китката. Помолих да стеснят якето, видях че е късо както се уговорихме да е 56см дълго, но като ми го ушиха и пратиха по куриер и си го видях у дома и измерих... не беше 56, а 62см дълго. На пробата го усещах по-късо и ми казаха, че като подгънат още ще се скъси. Ръкава пак идва леко дълъг. Раменете уж ми взеха мерки, можеше леко по-тесни и прибрани да са с половин-един см.
Не знам аз ли съм твърде капризна, но просто уж беше по поръчка и пак...
Сега не зная да го продавам ли, ново с етикет е, хубаво яке.

Коментари

1.   Върни го.

2.   Върни го!!! Искай си парите или поне да ти направят ново!!! Щом не са спазили уговорката - имаш право да недоволстваш? Ти си клиента...

3.   Не мога да го върна, защото минаха вече 30 дни, в които правих рекламация на яке и започнаха да ми шият вече по поръчка. Обмислям да го занеса на кожар да го скъси леко другите неща се приемат някак...

4.   Не си капризна, с шиенето по поръчка е така - обещават, мерят, ходиш на проби - накрая никога не е това, което си си представял. Уж, всичко могат според желанията на клиента да направят - а накрая се оказва, че колкото си могат, толкова са ушили - само че не това, което си поръчал.

Дреха, която за да стои добре изисква съществена преработка и множество корекции не се купува. Това е яке, не е да ти скъсят крачола на панталон. Голяма грешка, че при рекламацията си се съгласила вместо да ти върнат парите или да си избереш друго готово, което ти става, да ти шият. За същата или сходна сума най-вероятно си можела да намериш от друга фирма нещо хубаво, което да ти става без да се налага да се преработва.

Според мен най-добре опитай да го продадеш, защото иначе постоянно ще се дразниш и ядосваш. Не е работа да носиш поръчкова дреха с недостатъци, които "се приемат някак". Ще ти коства нерви да търсиш да се занимаваш и с кожар и пак няма гаранция каква ще я свърши.
Ако можеш постни описанието на случая, което постна тук заедно с името на фирмата и снимки в някой по-посещаем сайт - търговците от друго не се впечатляват, поне ще ти олекне и ще знаеш, че си си върнала за ядовете като си отказала евентуални нови клиенти.

5.   Как трябва да е на раменете? Това у с по 1 см по широко е от двете страни. Т. е. раменете ми да 38см а то 40. С подплънки у структурирано.

6.   Автор: Съгласна съм с номер 4. Не искам да ги петня, понеже къде са ми и на мен очите, биваше да им кажа че раменете са ми широки, но пък това не знаех дали може да се коригира. Те бяха много сприхави и изобщо не им се занимаваше с мен и гледаха да ме изпратят по-скоро. Шивачката докато ми взимаше мерки леко ме побутваше и ми стана кофти, но стиснах зъби.
Еми каквото и да си говорим, якето е чудесно, супер добре ушито, качествена кожа, има супер визия, но не ми пасва... реших да го продам на някой, който поне ще му е по мярка.
Близките ми казват да си го нося така, но не мога да приема раменете. И откопчано отпред стои като торба. закопчано бива, но не знам защо като ми е леко голямо по раменете и ми се върти и стои странно. Млака разлика, но си личи. Да отбележа, има подплънки води се структурирано на раменете. Моите са 38см, а то е широко 40 на рамене. Като вдигна ръка и става дупка под подплънката.

7.   Така ли трябва да стои? Моите рамене са широки 37. 5 - 38см, а якето е с ширина от рамо до рамо 40? Не трябва ли и то да е колкото раменете ми? Като го наложа стърчи подплънката и шева с по 1см от всяка страна?

9.   Авторка: Реших си проблема. Занесох якето в едно ателие и ми коригираха раменете. Беше ми голям дерт. Сега е супер!

10.   Аман от капризни кифли без работа и семейство, на които живота им се върти около дрехи, молове, селфита и джуки.