Споделена история от Спорт и красота

Опитах всичко и все ужасни последици!
Здравейте! Лятото е в разгара си, но аз страдам всеки ден. Да обясня: момиче съм на 17, имам страхотна форма на тялото но... не излизам с къси панталони, защото не мога. Кожата ми е супер чувствителна, плюс имам всевъзможни алергии, а когато дори се одраскам някъде се подува, почервенява и страшно сърби. Относно епилация и бръснене- опитала съм, но имаше ужасни резултати. Първото ми бръснене беше на 13- оттам започнаха врастнали косъмчета, кожата ми вече имаше алергични реакции и се обринах страшно. После се появяват и пъпчици за около 10 дни. Опитах и с депилация, но кожата ми не понася никакви хамикали, дори се къпя със специален сапун. Реших да пробвам със студена кола маска. Не бях казала на никой... има ли нужда да пиша какво се случи... и единственото ми решение е с пинсета. Мъчително бавно става, а и кожата от дърпането пак ми се обрива, но поне минава след 2-3 дни. И все пак. Това са 4 години! Омръзна ми, нямам време за такъв средновекавен начин. Мисля си за козметик, но дали има смисъл да ходя? Едва ли използват натурални съставки, от които да не се обрина, или да не дърпат кожата. Моля, дайте ми съвети ако имате нещо подобно. Благодаря предварително!

Коментари

1.   А лазерна/ фотоепилация, но е по-скъпо

2.   Щом става с пинсета, пробвай с епилатор. Същото е, просто много пинсети действат едновременно. Ако пък искаш да опиташ кола маска без химии, направи си домашна със захар, вода и лимонов сок. Пиши в гугъл "домашна кола маска" и си избери рецепта.

3.   Горката. Не бях чувала за такъв случай досега. Сигурна съм, че има някакво решение. Лазерната епилация е добър вариант, както е споменал номер 1, но преди това е хубаво да споделиш проблема си с тях, за да прецените дали е безопасно. Според мен е хубаво да се консултираш с дерматолог.

4.   Проблема ви не е козметичен, а здравословен и неможе да бъде решен с козметични средства. Проблемите ви по кожата се коренят в червата, като се отрзяват през бъбреците на кожата ви и имунитета.
Решението е друго, но за него трабват много подробности относно храни напитки, хранене, сън и други и дори изследвания.

5.   Тялото ти е задръстено с токсини.

6.   За лазерна епилация ми е много скъпо, с епилатор от дърпането на много косъмчета на едно място се обрива страшно. Отнасна коментар #4 и #5 - от две години се храня здравословно, намалявам стреса сред природата или чай от мента. И какви токсини мога да имам? Някакви съвети за пречистване? Какъв вид изследвания?

7.   Кожата ми е супер чувствителна, плюс имам всевъзможни алергии, а когато дори се одраскам някъде се подува, почервенява и страшно сърби.
От 4. Тези ващи думи пряко противоречат на твърдението ви-от две години се храня здравословно, намалявам стреса сред природата или чай от мента. Храната ви дори да е топ здравословна приета с течности по неправилен начин води до плачевен резултат. Имате сериозни проблеми в червата, най- вероятно гъбички и неправилно разчленяване на белтъчините, което поражда токсини. И спрете чая от мента и го заменете с чай от лайка или липа.
За по-пряка помощ трябват много повече подробности от които вие не давате.
Успех!

8.   Иди на лекар, както и на дерматолог.
Лечение и успех със съвети от форуми няма да имаш.
Както вече са споменали преди мен лазерна епилация е решение. При мен се наблюдваше сходен проблем, но до коленете. Все си бях в подкожни и рани. Реших си проблема с лазерна.