Споделена история от Спорт и красота

Къносване
Здравейте. Имам един въпрос към дамите, които са се къносвали.
Косата ми попринцип е доста светло кестенява, по - скоро клони към тъмно руса. Преди година се боядисах в тъмно кафяво, но преди 2 месеца реших, че отново си искам тъмният рус цвят на косата. Отидох при една фризьорка (която работи с БИО продукти), обезцвети ме и ми сложи тъмно рус цвят. Каза ми, че трябва да се боядисам още 2, 3 пъти в същият цвят, защото блондорът щял да започне да избива и косата ми да има жълто-оранженикъв отенък, нещо като патешко русо. До сега се боядисах 2 пъти, блондорът пак си изби, разбира се не толкова много, както преди, но пак в косата ми има някакви патешко руси оттенъци. Понеже не искам повече да я горя с бои реших, че искам да пробвам къна, но си мисля, че няма къна в тъмно рус цвят. Но предполагам, че ако има някоя къна за изрусяване ще ме направи оранжева :/. Другият вариант е просто да се боядисам с любимата си боя на Саяс, която имам чувството, че малко повече ми щади косата, ноо... все пак си е боя. :D
Моля дамите, които са запознати с къносването да пишат

Коментари

1.   О да, няма нищо по-БИО, натурално и щадящо от обезцветяване и изрусяване с блондор. Не бих рискувала да сложа къна върху обезцветена и горена коса - резултатът освен непредвидим, може да е и плачевен. "Руса" къна, съдържаща изцяло естествени съставки може да хване единствено върху много светла и естествено руса коса от скандинавски тип. Всякакъв друг ефект ще е добавена химия. Не виждам каква е пречката да си ползваш любимата боя.

2.   Всичките къни те правят оранжева. Даже и натуралната, която е безцветна е оранжева. А после в/у къна не ваща и боя.
Жълтото в косата се убива със сиво или с боя в която има пепел, а числото на кутията е кръгло, т. е. с нула след точката.