Споделена история от Спорт и красота

Слаба съм , но имам целулит !
Здравейте, приятели!
Аз съм на 14 години, момиче съм. Проблема ми е че от около 3/4 месеца почнаха да ми се появяват лилаво-розави линийки във вътрешността на бедрата към триъгълника, също така имам отстрани, но малко и почва да изчезва, но вътрешната част, там е зле. Като си сгъна краката към тялото го виждам как е на линии и все едно има дупка. Аз не съм ниска, висока съм около 173 и тежа по - малко от 50 кг. По дупето имах бели финни линии, но те изчезнаха напълно.
Ще кажете, че се храня нездравословно, НЕ!
Не ям fast food, дюнери, пици, мазни баници и т. н. Ям само домашна храна, вкъщи НЕ се готви пържено. През повечето време ям зеленчуци и плодове. Ям много салати, месо и риба, но не и нещо тежко. Също така много спортувам, плувам няколко пъти в седмицата и карам колело. Карам колело поне 4 км на ден гледам, понякога повече. Преди месец ходих на ортопед и ми казаха, че ще раста още на височина.
Четох в интернет, че може да е от прекомерен растеж, но аз не се усещам чак толкова. Също така или хормонален дис баланс. Другите няма как да отговарям на тях.
Не знам, искам да изчезне!
Търся причината и ако ми кажете ефикасен метод или някой, който преминава през това ще е от полза. Всеки, който има съвети или наблюдения и може да отговори да пише. Ще съм Ви много благодарна, ако коментира!
Благодаря, Ви!

Коментари

1.   Това, което описваш не е целулит, а са стрии. Мажи се с олио за тяло или кремове всеки ден, за да не ти се появяват нови. Старите избледняват и стават бели. Всички имаме такива, получават се от разтягане на кожата при растеж или надебеляване.

2.   Здравей, при мен се получиха стрии на 13 години, също нямах наднормено тегло. На проблема тогава майка ми не обърна внимание, а с лекар сама не потърсих консултация. Диагнозата получих 15 години по-късно. За съжаление се оказа, че имам по рождение по-слаба съединителна тъкан и нарушение в производството на колаген. Така или иначе, каквато и да е при теб причината, редовното мазане с лосиони и масла на проблемните зони ще помогне да не се образуват нови стрии. Започвай веднага и мажи всеки ден - ще ми се да имаше на мен кой да ми обясни навремето, че трябва да го правя.