Споделена история от Спорт и красота

Каква е тайната ви да ухаете добре?
Няма такава тема, затова ще публикувам своя. Какви са вашите съвети да ухаете приятно на околните? Какви продукти ползвате? Например слагате ли парфюм, спрей за тяло, лосион за тяло, стик или дезодорант под мишници. Каква комобинация продукти обичате и кои марки за да ухаете добре като сте сред хора? Много често жени ми миришат като на Nivea дезодорант ,едно чисто и на сапун и ми иде да литна след аромата.

Коментари

1.   Ползвам различни марки душ гел напоследъл съм се спряла на два вида : Fa honey crème и на Dove Shea Butter with warm vanilla . Ползвам тоалетната вода на Christina aguilera уникален аромат и на достъпна цена от DM . След това използвам крем за тяло на victoria’s secret изллпчително съм доволна от тях ухаят прекрасно и отново са на достъпна цена и има много видове. И накрая парфюм разбира се . Правя това и сутрин И вечер /след като се изкъпя / преди да си легна.
Ползвам дезодорант на rexona pink blush , а понякога рол он на dove с краставица / много е свеж/ .

2.   Основната ми "тайна" е добрата хигиена. Задължително веднъж на ден душ, сега в жегите може и повече, според необходимост. Иначе слагам лосион след къпане(това повече за мекота), а преди да изляза, рол-он под мишниците, парфюм зад ушите и спрей за тялото. Но човек работи, готви, тренира, поти се. Няма как да предотврати всичко. Затова, отново, хигиена. Предполагам храненето също оказва влияние. Всеки човек си има негова си миризма. Добрата форма и балансираната диети би трябвало да повлияят благоприятно на естествената миризма.

3.   Тайната е в поддържането на добра хигиена. Нито един крем, лосион, дезодорант или парфюм заместват душа! Понеже темата е въпрос ще отговоря лично за себе си - не използвам много продукти, душ гел, рол он нивея тъмносинята и лек парфюм и то само в редки случаи. Сега както е топло времето обаче преди да изляза винаги си взимам един душ и се мажа само с крем. До два пъти с душ гел и последващите мога да не се съпунисвам изобщо, само да се слея с вода. Околните ми казват, че винаги "ухая на къпано, свежо и проветрено". Това е моята тайна!

4.   Ъм... къпем се редовно... И от там нататък следва всичко, което си изброила: парфюм, дезодорант. Аз винаги слагам и лосион заради сухата кожа и той също се усеща.

5.   Темата вероятно е насочена към женското съсловие, но все пак мисля, че е полезна, тъй като разкрива хигиенните навици на обществото ни. В сравнение с тези на други народи или отминали времена ,би се получила интересна статистика показваща ползите от индустриализацията.

Ще си позволя да опиша набързо моя начин и разбирания.

Как да ухая добре? 2х дневно душ, бръснеш се редовно - брада, подмишници, интимни части. Одеколон на лицето задължително. Подмишките се минават редовно. Пудра за крака - редовно ползване. Прани с омекотител дрехи с кратък експонационен период. :)

М36

6.   Аз ползвам дезодорант на Дав. Най - много ми допада, а от другите получавам обриви. Слагам си съвсем малко сутрин - не да се наслоява под мишниците, че става още по - зле. Зимата и през ден. Пръскам си косата със спрей. Кожата ми е чувствителна и от парфюмите ми се получават обриви.

7.   Стик (без алуминий), напоследък купувам тези на Ив Роше с аромат на зелен чай или нар.
Парфьом (според случая: Hypnose на Lancome, Noa на Cacharel, Cerutti 1881 или Be Delicious на DKNY).
Oвлажняващи лосиони за тяло - напоследък Weleda, Yves Rocher, Bettina Barty, както и бебешки масла.

Най-важното за мен обаче е ежедневното вземане на душ. Няма нищо по-неприятно от това някой да се е парфюмирал върху некъпано.

8.   Първо и основно правило за да ухаеш добре-ХИГИЕНА!
Задължителен душ поне веднъж на ден, а в големите жеги и два пъти, чисто бельо, чисти дрехи и едва след това идват дезодорантът (зимата използвам спрей, лятото-стик, че в големите жеги спреят не ми действа добре на кожата) и парфюмът. Освен това в големите жеги гледам парфюмът ми да е лек и ненатрапчив за да не изпоприпадат хората наоколо от тежки миризми, но основното е къпане всяка вечер с хубав душ-гел и чисти дрехи, които миришат на свежо и на омекотител.

9.   Магията на къпането

10.   Вътрешно чистото тяло ухае прекрасно и няма нужда от допълнителни аромати. Тези, които миришат на странични и неестествени неща често се стремят да прикрият нещо, най-често вътрешна неприятна миризма, а това означава, че и на живо са прикрити и фалшиви. Пазете се и си отваряйте широко очите и ушите към силно напарфюмираните-там фейка е в ужасяващи размери.

11.   Рол он, парфюм, крем за лице и тяло.

12.   Най-важното е къпането с редовното бръснене или епилиране. Жена съм и не ползвам дезодорант и парфюм, но се къпя по 2 пъти дневно.

13.   Яж неотровна храна и няма да миришеш на нищо.

14.   Такова вонящо нещо като човешкото тяло не може по никакъв начин да ухае добре, все едно си сложил изсушени листа с ароматни масла. Всеки аромат, който се допре до тялото изчезва за 0 време заради естествената смрад дет се отделя от гнусното тяло, само дето си вкарваш химията под кожата. Просто глей да не вониш на вкиснати крака и толкова. Лично аз не пръскам тялото си с дезодоранти и парфюми, а пръскам по дрехите. Първо, че аромата по-дълго ще остане, второ че не вкарвам химии в себе си. Тайна не знам защото тялото никога не може да мирише добре, колкото и да се мием, мажем и пръскаме с всякакви аромати. Приеми го, че в природата ни е да си воним лошо и това е. :(

15.   Здравей! Мъж на 25 г.
За подмишници ползвам стик на Dove, слагам го след като се изкъпя сутрин, че голямо потене става в тия жеги. За парфюм ползвам едно голямо aqua di gio на Армани, пръскам си на врата и протърквам леко. Пуша, затова винаги имам и по едни дъвки Орбит мента.

16.   Първо Сапуна, После Парфюма : ) Аз ползвам Еуфория на Келвин Клайн.

17.   Авторка: Хигиената е ясна. Интересуват ме продукти.

18.   Е какви продукти - задължително део продукт, спрей за тяло лятото или някакво масло за тяло, ако обичаш да се мажеш. Но при тия температури в общи линии нищо не се задържа кой знае колко като аромат, ако целиш това. Парфюмът трябва да е лек . Дрехите и тялото задължително чисти. Последното е първо условие всъщност.

19.   Кристъл Ноар на Версаче, много е траен
YVL Black opium, много го обичам, също много траен
DKNY жълтата ябълка
LR CLASSICS
RÊVE Van Cleef & Arpels
И един парфюм на c-thru

За лосиони за тяло имам един на Рефан и един от Ейвън
Дезодоранта ми е на Vichy, един на Нивеа и един ролон с алое

Много жени като минат покрай мен усещам главно парфюма Alien

Жена съм.