Споделена история от Спорт и красота

Стероиди и химия
Здравейте хора добър ден на всички. На 17години съм тренирам много честно 2пъти на ден, 6 пъти седмично, с правилен и строг хранителен и тренировъчен режим. Вчера един от собствениците в залата, която посещавам като си тръгвахме ми каза едно доста интересно нещо, което ме очуди:Че без химия, препарати и анаболни стероиди няма как да се успее в този спорт. Той ми вика, че тези неща са безвредни, но се чудя хора вие какво мислите по въпроса подходящо ли е на моята възраст да взимам препарати за подготовка за състезание. Той ми предложи да ме спонсорира, аз му отвърнах, че ще си помисля. Нз хора мисля да ги почвам, но момичето, в което съм лудо влюбен е против такива неща не знам вече какво да правя. На 17години съм 02 набор висок 190см, 88 кг около 10% подкожни мазнини и 48см обиколка на ръцете. 160клек, 130лежанка, 210тяга натурално, а като взимам тези препарати според вас какво ще стане какво ще се случи ще се проявят ли странични ефекти и подобни. Не пуша и не пия алкохол.

Коментари

1.   Проблема ти е в главата. Black Sabbath

2.   Тоз келеш дето ти е казал, че е безвредно, е за панделата. Стероидите ще блокират естествената продукция на тестостерон, което особено на млади години е силно противопоказно и ще ти прецака организма.

Стероиди ползват хора които си изкарват парите с това, и си поемат рисковете. Принципно всички ползват по-безвредната химия (защото естественото човешкото тяло просто няма как да изглежда така като го представя Мистър Олимпия или дори повечето фитнес икони). Но преминаването към по-опасни неща е оправдано само когато успееш да превърнеш това в професия. Така че на 17, нямаш за къде да бързаш. Онзи тип явно те е видял че си зарибен, и можеш да му послужиш за рекламиране на бизнеса. Хич не му пука ако си прецакаш здравето. Другото което е, всеки организъм реагира различно на химията. Някои я понасят по-добре от други и е до гени. Дори да я започнеш, нищо не ти гарантира резултати и е сериозна работа да прецениш кое работи точно за твоя организъм.

3.   Като човек, който от 16 годишен ползва химия и буквално съм вземал всичко, за което се сетиш, ще ти кажа, че тоя тъпанар те лъже. Лично на мен все още ми няма нищо, но тва не значи, че няма да е така завинаги. Има сумати странични ефекти, дробове, бъбреци, сърце, импотентност... На твоя глава е. :)

М28

4.   Казал ти го е защото е видял, че си зарибен и иска да продава повече гадости в салона си, защото така взима процент от печалбата.
Като вземаш такива неща променяш функциите и състава на тялото си, което води до болестни състояния и то не след дълго. Най-лошото е, че ставаш импотентен защото тестисите спират да произвеждат тестостерон тъй като тялото вече си има от стероидите.

5.   Анаболни стероиди чак като прехвърлиш 26-27 годишна възраст.
И то само ако вече си решил да се занимаваш професионално със спорт. Тоест да си изкарваш прехраната с това нещо.
Всеки ПРОФЕСИОНАЛЕН СПОРТИСТ приема анаболни стероиди, но зад него стоят екип от лекари, които следят здравето му всекидневно. Такъв вид спортист си прави кръвни изследвания преди/по време и след цикъла с анаболни стероиди.
А ти си просто един 17 годишен келеш, на който кварталната батка ще му даде някой орален препарат със съмнително качество.
Ти едвали знаеш как се прави цикъл, и накрая ще си навредиш на хормоналния баланс, че и на черния дроб.
Имаш поне още 10 години в които да растеж натурално, говоря за хипертрофия и сила.

6.   Разбира се, че е вредно. Образовай се малко преди да решиш да се занимаваш с глупости. Само фитнес и мускули ли са ти в главата? Можеш пак да си тренираш, но да се развиваш и в интелектуална посока.