Споделена история от Спорт и красота

Да се обезкосмяват ли мъжете?
Трябва ли мъжете да се епилират? Ръце, крака, гръб, корем, гъз. Виждам се с момиче което настоява да съм старателно избръснат навсякъде. Адски досадно е! Значи, хем трябва да си мъжкар, силен, смел, със самочувствие, да изкарваш пари, а в същото време да се бръснеш като госпожица. Аз си бръсна само подмишниците и маркуча. Не казвам да станем орангутани като Буги Барабата, но моите косми са нормални. Как може да гали някое куче примерно, а от човешките косми да бяга. То цял ден се е въргаляло по земята, а аз съм изкъпан, ама видиш ли, пречили ми косъмчетата. Просто не ми е естествено да го правя, вие като чуете думата "мъж" едва ли първото което си представяте е някакъв пич хванал епилатора и застанал пред огледалото. В 8 клас веднъж си обръснах краката защото едно момиче в училище ми каза колко по-добре ще е с избръснати крака, нейния приятел бил с обръснати и не можела да се върне на космат, реших да пробвам, майка ми като ме видя такива шамари ми наби и така ми се скара. Викам си, въобще няма да се съобразявам с тъпото ви мнение, едната казва едно, другата друго, гледайте си работата.

Коментари

1.   Това е строго индивидуален избор. За крака, подмишници и долу мисля, че е желателно (за крака периодично), особено когато окосмяването е наистина много и изглежда неприятно. Има мъже, които поне в краката не са толкова обемно окосмени. Аз например се обезкосмих чак на 18, дотогава не смеех да обуя къси гащи лятото...Но накрая просто се реших. Чувството е гадно за един мъж, но така се чувствам по-добре.
За ръце, гръб, корем дори ми се вижда вече по-гейско. Няма по гадно нещо от това приятелката ти да има повече косми от теб!
М29

2.   Ако го правиш заради жена - да, гейско е. Ако го правиш, щото ти е удобно или друга причина - не е.
Аз се обезкосмявам само под мишниците и оная работа, но понякога ходя на кола маска на крака, защото ми се запарват и се изпотявам. Това го правя, защото един път бях в Дубай по работа и трябваше да походя малко за една бизнес среща и бях със сив много лек панталон, много неприятно се получи като се изпотих по краката под колената надолу. От тогава го правя от време на време.

3.   Прав си, момко.
Обръснати подмишници и к*р, всичко друго е ненужно.
По принцип не харесвам окосмени като мечка мъже, но не държа и даже съм против да си бръсне краката като лейди. Мен лично като жена само космите по гърдите са ми проблем. Иначе ако си е ок там другото са простотии. Чак и гъз.. Ха..
Мъжът си е мъж.

4.   Аз лично нямам против да имат косми по краката, но това си е до човек. Това си е твои избор на теб как ти е по добре. Ако тя не е съгласна ще трябва да свиква. Трябва да се правят компромиси в една връзка.

5.   Ох, авторе - като не искаш да се обезкосмяваш, недей тогава. Никой не ти е опрял пистолет в челото. Има и жени, които си харесват космати мъже - няма да останеш сам, нито е най-решаващото в една връзка. Би било тъпо да правиш насила, нещо което лично на теб ти е неприятно и явно не виждаш смисъл в него, само за да угодиш на някого.

Само че дали наистина така се чувстваш по въпроса или ти е натрапено насила това? Мисля, че майка ти несъзнателно те е програмирала с реакцията си, че е нещо женско и неуместно за мъж да е с обръснати крака. Отчети обаче, че тя е от друго поколение и най-вероятно се е притеснявала да не станеш гей или нещо подобно - иначе не мога да си обясня подобна остра реакция. Факт е че на повечето съвременни жени си им харесва мъжът да няма косми.

6.   Хем няма да се съобразяващ с "тъпото ни мнение", хем пускаш тема, за да ни чуеш мненията? Интересно! Аз пък като видя мъж с избръснати крака и ръце ми става първо смешно, после педерастко и накрая ме отвращава. Всеки е различен и харесва различни неща разбира се, затова ще кажа какво харесвам лично аз - мъж без брада, с избръснати подмишници и топки. До тук! Аз мразя бради, докато имам приятелки, които си умират за такива. Аз мразя избръснати крака, докато има жени, които се гнусят от всякакви косми. Така че зависи от кой тип е твоята - явно от гнусливите. Никога няма да я разбера.

Ж, 20г.

7.   Според мен мъжът трябва да бръсне подмишниците и интимните (там може и късички), лично аз не харесвам и по гърдите. Иначе места, на които не трябва да има - рамене, гръб - са задължителни. Крака, ръце, задни части дори - ми е женствено да са обръснати.

9.   Според мен бившия е бил без косми и затова иска и ти да си така, но явно е малка и не разбира. Аз даже не бих искала мъжа никъде да не се бръсне, еее да се поддържа, но чак гладък би ме дразнило.

10.   Всяко момиче има различен вкус. :D Не я съди, хаха, все пак сме 21 век и доста голям процент от момчетата вече се обезкосмяват от всякъде. Но ако трябва да изкажа мнение по - скоро предпочитам мъжете с косми. :DD В смисъл такъв, че лично мен ме възбуждат (да, знам странно е) и чувствам мъжа до мен по - мъж, когато е с косми, а не да е по - гладък от мен. Разбира се обаче там от долу е изключение. :D Там трябва да е обезкоемен. Подмишниците също, но там дори и да ги оставяте понякога да растът малко не мисля, че е фатално, но стига да не ги пуснете дълги и да приличат на коса.

11.   Това си е лично мнение. На мен например много ми харесват мъже с косми, но да мишниците задължително трябва да се минат с бръснач, това си е до хигиена. Ако си адски космат по гърдите, също минаваш с бръснач, но по-рядко. Това са ми изискванията. Отново повтарям, въпрос на мнение. Ако на теб не ти харесва да си по-гладък и от нея, ако ти е досадно, тогава не се занимавай и това е. Това е твоето тяло.

12.   Въпрос на лично мнение. Някои мъже ходят с косми други без. Няма нищо лошо. Но ако го правиш за някой друг и на теб не ти харесва, тогава недей. Аз моя приятел никога не съм го карала да се бръсне :)

13.   Дали си мъж или жена няма значение, трябва да правиш това, което те кара да се чувстваш комфортно в кожата си.
Не трябва да го правиш, защото някой го иска или очаква от теб. Моят мъж не се бръсне и там където ти си написал, мен не ме кефи, ама това е негов избор и го респектирам.
Щом може да поддържа добра хигиена по този начин е ок.

14.   Според зависи.Ако си мноого силно окосмен ,махаш и когато пак станат супер дълги пак махаш, а ако ли не просто си оставяш космите.Много по мъжествено е ,обезковмяването на всякъде е женска работа ;) вие махайте космите само от долу и от мишниците и сте бетонн ;)

15.   Моето мнение е, че ако са светли и руси не трябва да се пипат, но ако са черни и дълги трябва да се махат с машинка т.е. да се скъсят от краката. Гърба, гърдите и мишниците ги обичам обезкосмени до кожа зщото е гадно като го целуваш ииии някви космаци да има там, но ако е естествено не космат там е идеално :D ръцете предпочитам с косми да не ги маха а Чочото да има, но да са малко, като е до косми там ми седи като женска кожичка. Това е моето мнение, но всяка жена е различна и има различно мнение и най-добре се съобрази с желанието на твоята , защото и на теб примерно няма да ти е приятно тя да не се обезкосмява.
Успех Веси19

16.   Лично аз само подмишници и топки си бръсна. Краката само с машинка ги подстригвам през топлите месеци. Също и гъза бръсна на 2-3 месеца щото там космите са си ебали майката и с цяла бяла ролка пак не се трие...

17.   Странно в интернет толкова момичета да казват, че харесват косматите. Аз и всички около мен сме на едно мнение- адски гнусно е. Когато са от по-гъстите и тъмните де. Имаше един крокозъбел с не толкова тъмни косми, но дълги и накъдрени... щях да се изповръщам.

18.   #16 ме изкефи, искрено се смях на коментара :D

19.   По-добре да си епилиран на подмишките, топките, гърдите корема и гърба. Там ми е отврат да видя косми. На ръцете и краката не се бърка, стига да не са прекалено дълги или гъсти. Брадата е супер секси, стига само да е късичка. Лично мнение.

Ж, 22

20.   Ужас, на мен пък много ми боцка. За щастие мъжът ми си бръсне само брадата, мишниците и момчето. Обаче като си обръсне брадата, направо бягам от него, боде ми, дере ми, чак се зачервявам. Представям си и гърдите и ръцете му да боцкат така, ще си лягам с гащеризон и железни гащи, честно. Така, че аз съм на твоето мнение. И все пак, за да ти казва да си бръснеш гърба и корема, може би имаш повече окосмяване от нормалното.

21.   Хахаха, леле до къде стигнаме. Мъже да се обезкосмяват....
Смях...
Хора, вие серизно ли ???
Аз лично си падам по косматите мъже. Много по-секси са.
Защо да си ги махат ?!
Разбира се, това си е индивидуално, но все пак....

23.   Да, наистина, номер 16 е гений! Оправи ми вечерта! И аз се смях искрено. Ами човекът си е искрен, какво толкова...

24.   И аз се смях на 16. Някои хора, вместо да се трием с по една ролка хартия, просто се мием. Има едно нещо, "вода" му се вика - върши работа.

25.   Номер 24
На работа или когато не си у вас, къде ще се измиеш?

26.   Ами ще си си научите дупетата на режим - сутрин, вкъщи. При извънредни ситуации, а те се случват, трябва да имате мокри кърпи. Но, да - ако се разкарвате с един чувал вълна около ануса, това е друг въпрос. Ролката няма да ви спаси - с вонята какво правим? Кой знае и какви гадинки сте си завъдили в тази джунгла...

27.   Хахаха последните няколко коментара ми напомниха за една много хубава думичка, на която се смеехме като деца - бабалюга. Който не я знае да направи едно бързо търсене в Гугъл, гарантирам, че ще я запомните след това!

29.   Окосмяването е добър признак за така нареченият полов диморфизъм и повишени количества на тестостерон. Обикновено такива мъже имат добра имунна система и силно либидо! А, ако и тренира нещо и не е слабичък или дебел, още по-добре за него! Инстинктивно жените заглеждат с добро око такива мъже. Не говорим за черни тела от космарлаци, а за окосмяване стандарт. Прекалените косми са резултат от медикаментозно лечение на болест или повишена функция на жлеза. Сега и малко за мъжете без косъмчета по рождение или премахнати в последствие. Момчета, най-добре се запишете на някакви спортове и направете мускули, защото изглеждате смешно с епилация и липси, сериозно.

30.   Под мишниците и слабините, да. Гърдите лично аз просто си ги скъсявам косъмчетат. Много съм съгласен с последния коментар. Обаче всеки си има вкус и както се харесва така да се прави

31.   До 21, те и повечето жени си падат. На един Рожден ден ме зяпаха и търсеха с поглед из цялата стая, ама иначе всяка си инаше приятел с тяло на дете в трети клас. Харесват си баш развити мъже, гледат просто модата и мнението на приятелките си. Ако знаеш приятелите им как ме гледаха.. злобно. Като не ти достига нещо завиждаш.

32.   31, съжалявам че ще те разочаровам, но едва ли са те заглеждали точно заради космите :)
Най-вероятно просто си харизматичен тип, с излъчване, който знае как да се изяви в компания и да грабва интереса на жените. Няма общо с обезкосмяването. Ако беше някой свит и мухльо, който не знае две думи да върже в компания, едва ли щяха да те заглеждат и да търсят погледа ти...

33.   Досега не съм срещнал момиче, което да се е отвратило от липса на косми. Но съм срещал такова, което просто казва "Ммм, не ми е приятно!", след което сме седяли да гледаме телевизия ...

34.   Мишници и хуй и гърди евентуално това в нормално.
Това с краката ми се види педеращина. Освен за активни спортисти.
Ами не казахте за ташаците тях как ги бръснете? Аз веднъж се порязах , бая кръв имаше и повече не барам там (:

35.   33, напротив - има и не хареващи голи охлюви. Но в крайна сметка какво значение има какво мислят момичетата, важното е човека да се чувства добре. Има хора, които просто не им понася обезкосмяването - обриват се, боцка им и т.н. Трябва ли пък всеки да търпи, защото другите харесвали или не харесвали еди какво си?

36.   Ако се бръснеш защото така искаш и така ти харесва- добре.
Ако се бръснеш заради момичетата- все ми е тая, ама за мен това показва, че нямаш собствено мнение и твърда мъжка позиция.
Един приятел постоянно тръбеше, че никога няма да се обезкосмява, как мъжете трябвало да бъдат с косми, колко гейско било да се бръснеш и тн.
Тоя същия си хвана приятелка, и след седмица започна да си оформя веждите и да си бръсне краката- защото приятелката така му казала.

38.   Аз имам по краката, ръце, гърди и е сравнително нормално количество. Един приятел често ме бъзика, че съм бил с доста косми, ама мен по ме интересува мнението на жените. В отношенията с жени винаги е било такова, че съм в графата на мъжете, с които биха легнали и биха имали сексуални отношения. Само мъже са ми правили намек че имам косми, което Според мен говори за завист. Поне по пътя на логиката си го обяснявам така. Дори са ми казвали, че трябвало да обръсна храсталака за да ме харесват мацките. Аз в момента съм 34г. И от 7-8 години не се вълнувам от жена под 25г. А именно тенденцията да се харесват момчета без косъмче се наблюдава точно при младите момичета. Жените не се впечатляват от подобни неща. Може някоя 20-годишна да не иска да легне с мен, обаче не смятам че съм загубил от това. Сега нямам приятелка, само че преди две години изкарах осем месеца с жена около 30-те и тя беше доста симпатична и поддържана. Фактът че съм бил с такава жена е твърд показател, че не съм аутсайдер. Лично на мен ми е безразлично кой се бръсне и кой не. Нямам мнение за мъжете дето се бръснат, а просто наблюдение към момичетата дето ги харесват, и те са 18-20 годишни предимно. Ако това за някой е мнение на жена, ок. На мен са ми деца на по 20. Още на 25 не ми бяха интересни и си гледах връстнички или няколко години над мен. Най-интересното е, че тук като си кажеш мнението и то логично и аргументирано по нормален начин, направо те цвъкат с минуси. Или е пълно с деца тук, или с комплексирани тролове. Някой да ме убеждава, че съм маймуна и ненормалник заради космите ми, не само ми е смешен но и самонадеян..

39.   Това с мъжете, които си бръснат масово краката май го има само в България. От доста време живея в чужбина и съм обиколил немалко държави, никъде няма такава мода сред мъжете. Не разбирам откъде дойде при нас?

40.   От 31 до 32. По никакъв начин не са разбрали дали съм харизматичен, тъй като не ме познават и не съм говорил с тях. Аз там съм говорил само с две момичета! Освен това ти не си била там за да ми казваш дали харизмата са ми гледали. А, жена, която те гледа от разстояние и не те познава, зяпа те усмихнато си означава само едно. Че иска да се запознае с теб и то не заради нещо друго, а си знаем защо.

41.   Едно е да видиш 20г. С косми, друго е 20 без! Този с космите е по-голям на вид и има шанс с какички над 20. Естествено и ако да има готино тяло трябва.. констатирам го по установено наблюдение.. Има и типове по 40 и нямат косми, имат вид на 30г. И са пак готини. Всичко е индивидуално.. за да не ми е смешен един обезкосмен мъж Той трябва да е или бодибилдър или някакъв боец

42.   Аз пък съм на мнение, че много зависи от окосмяването. Давам пример със себе си- космите по краката не са достатъчно дълги и гъсти, че да е неприятно да ходя по къси гащи с тях. По гърдите обаче беше ужасно- имах 3-4 косъма и въобще не беше приятна гледка тия 3-4-5-6 косъма да си стоят така, затова започнах да ги бръсна, за да могат все пак да се сгъстят и придобият все пак някакъв вид. И така и стана след 1-2 години вече нещата са по-добре. За мишниците и ствола не говорим, там е задължително поради хигиенни причини. Да миришеш на пор не си е работа.

43.   Жена съм и не виждам причина мъж да го прави, освен, ако професията му не е свързана с малко или много показване на тялото - актьор, манекен и т. н. Най-много подмишници или да се махат, ако се ходи на море. Всъщност, като тъмнокоса жена със светла кожа, на която, уви, и космите се виждат ясно и все параноясвам, че хората ме оглеждат, самата аз не бих си помислила да притеснявам мъж да се обезкосмява, да търпи болки и т. н. Искам само и на мен да не ми се търси сметка защо тук-там има по някое косъмче, че и такива мъже има. Безразлично ми е колко и къде е космат, други неща гледам и търся.

44.   За мен не е загуба, че няма да ме хареса жена дето претендира мъжа да е бръснат. Познавам няколко такива и не са особено интелигентни, даже една ми предлагаше да си скъся космите на ръцете. Глупавички са бая. Щастлив съм, че има доста хубави от другия вид, на който хич не му пука дали имаш косми по ръцете или гърдите. И сред тях има доста хубавички.

45.   И какво е толкова сложното в едно обезкосмяване? Момче съм и ми трябва най много половин час да си обръсна мишниците, пакета и краката. Никъде на друго място нямам косми и става супер бързо, не разцирам какво толкова ви струва да го правите, не сте горили все пак че да не можете!

46.   Бръсненето на краката е минало край хигиена. Малоумна работа.

47.   До 33, гледали сте телевизия, защото нещо не си се справил. На мен ми връзват и с косматите ми гърди и крака. И даже една беше казала на приятелката си "виж го колко е развит". Тогава можеше и с двете да легна.

48.   46, това е хигиената на по-нежните и раними мъже, не си ли чувал? Както и да е. Онзи ден се разхождах в един парк и ми направи впечатление, че видях около 35 годишни мъж и жена с дете в количка, жената беше много симпатична и мъжа беше с косми по краката и ръцете. Вероятно е бащата на детето, бяха прегърнати. После видях втора, трета и четвърта подобна двойка с деца и без деца, но интимно гушнати. Тези хора имат сериозни връзки и деца или сериозни планове да правят деца. Сериозните хора са така, а една проста кифла дори не може да обясни защо харесва бръснати крака, не, може! Защото Петя, Теодора, Емилия и Василена имат приятели голи охлюви. Модата си е мода, но понякога може да те отведе далече.