Споделена история от Спорт и красота

Сваляне на килограми?Има ли нужда?
Здравейте. Имам въпрос към вас.
Като малка бях леко закръглена най - вече в стомаха, беше големичък. :D Като ме хвана пубертета на 13-14 отслабнах и станах, като дъска, но имах целулит. Не ми се подиграваха, като бях по - пухкава, но когато отслабнах и излязох по къси панталонки видяха, че имам целулит и започна обсъждането(става дума за обкръжението ми, хората които ме познават). В момента съм 161 висока и тежа 44 кг. ям здравословно, не кусвам нищо, което е вредно, като например сладко, пържено. Много рядко ям месо и го карам само на плодове и зеленчуци, но не го правя вече толкова с цел отслабване просто вече ми е навик и дори да не ям достатъчно не усещам глад. Ходех на фитнес, спрях го и сега тренирам в нас има резултати и то големи, но все още се чувствам дебела. Нямам портокалова кожа, но имам нещо, като линийки под бузата на дупето не са много, но ги има и не, не са стрий. Таа въпросът ми е колко според вас е нормално да тежа за тази височина, защото аз мисля, че имам още поне 5кг. да сваля, чувствам се зле в кожата си изглеждам, като слон. Реших да споделя на приятелките си, но те ми казаха, че ако сваля още кг. още повече ще заприличам на анорексичка или пък, че ще хвана болемия ако продължавам с това. Не искам да пълнея, защото пак ще ми се подиграват за целулита ако се появи и ще се чувствам още по - зле, но се чудя дали да отслабна още или наистина ще изглеждам зле.
На 17 съм междодругото.

Коментари

1.   Мисля че имаш нужда от психолог!

2.   Започни да клякаш. Най-добре и с тежести. Дупето ти ще стане по-обемно и закръглено (бразилско). Това ще опъне кожата и ще изглежда много по-добре, да не говорим за сексапилния ефект който ще има.

5.   Момиче, вървиш към анорексия, ако вече не е и факт. 5кг още ако свалиш ще си 39, за твоята височина трябва да си 45-50. Най-красивият и желан вид е здравословният. Не позволявай чужди коментари да ти съсипят вида и здравето. Никой не е съвършен. Продължи да спортуваш, но почни да хапваш от всички хранителни групи умерено. Целта трябва да ти е стегнато и добре оформено тяло, не кожа върху кокали.

6.   Спорт... Не си дебела, в никакъв случай и нямаш нужда да сваляш кг., а да спортуваш. Целулит имат жените, които не спортуват. Повтарям се вече, но това е.

7.   По-добре ходи на фитнес, тренирай и не се занимавай с гладуване въобще. В днешно време оформеното тяло е много по-привлекателно от кльощавото. Анорексията отдавна не е на мода.

Мъж 25

8.   Нормалното тегло за жена с ръст 161см е 51кг (ръстта в см минус 110 за жени и минус 100 за мъже). Тоест си даже малко под нормалното здравословно тегло за жена с такъв ръст. Не трябва да сваляш повече. Номер 2 е прав за клековете.

9.   Подкрепям номер номер 1. Особено, ако наистина вярваш, че трябва да си 39 килограма.

10.   Честно да ти кажа на твоята височина трябва да си 55-60 кг. Сега си много слаба...
Защо не идеш на диетолог, той би те посъветвал най- добре да сваляш ли, да качваш ли, а и на твоята възраст се нуждаеш от разнообразно хранене само на плодове не става, повече си вредиш от колкото да си помагаш. За да си стегната почни фитнес, но поне за първия месец си наеми инструктор да ти каже какво да правиш.
Късмет и дано постигнеш успех и да си в перфектна форма :)
П. С. Всяка жена има я целулит, я стрии. Приятелката ми има и двете е не се оплаквам, изобщо не ми пречат, по-важно е, че тя е човека, който обичам и който винаги ме разбира. На един приятел пък гаджето има адски много стрии пък е в добра форма и тренира, е въпросният ми приятел винаги е казвал, че ги харесвал, колкото и странно да ти звучи. Така че не се засягай от компанията ти, просто бъди себе си.

11.   Не, супер си си. Целулит имаме всички и тези дето ти се подиграват и те имат, а ако в момента нямат ще имат, дължи се на женските хормони. Можеш да купиш силиконова вендуза и с бебешко олио да си правиш масаж на проблемните зони.