Споделена история от Спорт и красота

Стрии
Здравейте! Аз съм момиче на 17 години и за няколко месеца гърдите ми са пораснали наистина много и сега са много големи, но проблемът е, че са се появили стрии по тях. Те са синьо/лилави и се виждат още отдалече. И по дупето имам от доста време, но там са бели. Преди не ги забелязвах, дори не знаех, че ги имам, докато не застанах на светлина под лампата. Четох малко по темата в интернет, пишеше, че не можело да се премахнат. Това вярно ли е? Не искам цял живот да бъда с тези сини линии по гърдите. Хората около мен се стряскат и ме питат какви са тези линии по тялото ми. Изглежда зловещо.

Коментари

1.   Това, което мога да ти препоръчам е Bio Oil, доста позитивни отзиви има за него, ако те сърбят им слагай бебешка пудра и хидратирай засегнатите места. Надали ще изчезнат, но шансът да се смалят и избледнеят е по-голям. Друга опция са козметични процедури като лазер. Успех!

2.   Еми, честито.Като жена на 28 , която има цици, големи откакто е 7ми кллас, да ти кажа, няма оправия. Наскоро заради здравостловен проблем качих и кила и цялото ми тяло е в стрии и белези.
Това което за момента ми помага, поне временно за да се справя с разрушителното действие на всичко върху тялото ми е
1.Хубав сутиен - най-съм доволна от виктория сикрет спортите им за висока поддръжка. Също съм си взела от алиекспрес дени по 4-5 лв, които да са като бюстие, но са ластични и в дни в които не мърдам от нас си ги нося и съм доволна, защото не се усещата, като съм сама са като бюстие и се разкарвам по панталони и него.
2. Пий вода. ще се изненадаш 2л на ден колко добре действат ня тялото и на цялата структура на кожата
3.Тръгни на спорт, бих предложила на плуване, защото това е най-добре оформящо тялото, без да натоварва ставите.
4.Удави се с мазане и хидратация на кожата.
-хидратиращи мусове и гелове
-Масло за стрии и целулит -https://www.rivana.eu/image/cache/catalog/Series/Masla Tqlo/maslo-za-Strii-55ml-800x800.jpg ето от това съм супер доволна има и за целулит, което много харесва , има ги в дм
-бебешко олио - всяка сутрин, душ и бебешко олио, през деня също може да си вземеш 5 минути почивка и можеш основните части.
- хидратиращи сапуни и душгелове.
-като се къпеш, добра ексфолиация, аз сега си правя с кафе през 2 дни
и от там на татък, се молиш на чудото да не се влоши. това котео има може да питаш дерматолог как да го напарвиш по-малко видимо. иначе обичай тялото си такова каквото е и другите ще го обичат

3.   На мен маслото за стрии на Икаров ми помогна обаче иска яко мазане тоест всеки ден по 5-6 минутки минимум масаж на засегнатите зони. Ако можеш да го затопляш преди да го нанесеш още по-добре

4.   Ще станат бели с времето. Спокойно няма да се забелязват толкова.