Споделена история от Спорт и красота

Очна линия
Здравейте. Момиче на 21 години съм и от 2 години започнах да се интересувам повече от грим, всичко започна от бала ми, когато се видях с толкова много грим и се почувствах наистина специална. В момента си правя фондьотен и цялата основа на лицето, хайлайтър и такива неща, но единствено имам проблем с правенето на очна линия - просто не мога. Не ползвам кой знае колко скъпа и професионална козметика, но съм гледала клипове, в които момичета показват как си правят страхотни очни линии и то използват продукт за не повече от 5-6 лева. А аз нищо не мога да направя, нищо. Всеки път е някакъв провал, не се получава и завършва с триене на абсолютно целия грим, само един път съм излизала с очна линия и то беше криво и ужасно грозно направена, направо не приличах на човек, дори се беше размазала горе на очите ми, като цяло беше много грозна гледка. Въпросът ми е, момичета, имате ли някакви трикове как лесно да си направим хубава очна линия и имате ли конкретни марки, които ползвате? Ще съм много благодарна на редакторите, ако одобрят историята ми. Благодаря!

Коментари

1.   Здравей!
Аз започнах да си правя очна когато бях на 12. Пълна карикатура бях 3 години-беше много дебела и много дълга, но поне беше равна. Тогава така се харесвах. Иначе преди да изляза трих и я правих докато не почувствам, че ми тече кръв от окото.
Сега не я правя дебела, правя я страшно тънка и не слагам на клепача почти, защото не ми харесва, слагам фалшиви мигли, за да създаде илюзията, че отгоре има линия. 30 секунди ми трябват, за да я направя, не ми представлява никакъв проблем, докато преди си предвиждах 1 час допълнителен, защото не знаех ще се получи ли от първия път или не.

Пробвах страшно много марки и различни очни линии, включително тия, които са тип маркери... Не ми харесват на мен лично, защото нямам такъв голям контрол. От няколко години съм се спряла на essense, течна е и е водоустойчива и вероятно няма да ти се размазва.

Съветвам те да следваш долната част на клепача си и да го направиш като продължение, не знам дали ме разбираш.
Ако не, пробвай с тиксо преди да сложиш фдт.
Успех!

2.   Ако имаш някакъв повод и искаш много хубав грим-просто отиди при Кулагин.

3.   Очната линия е практика, не става ей така. Всеки ден се упражнявай, гледай клипчета и би трябвало да се научиш. Най-важното е ръката да ти свикне и да бъдеш спокойна докато я правиш, защото аз лично още се уча да слагам, но често се ядосвам, че не ми се получава. Когато запазя спокойствие резултата е по-добър

4.   Не се отказвай - аз сигурно първите 10-20 пъти също се омазвах, когато опитвах сама и трябваше накрая да трия всичко, но постепенно с опитите се научаваш.

При мен помага, като започвам да изтеглям съвсем тънка линия, толкова тънка, че ако някъде кривна или мацна, да не е проблем да удебеля за да я изправя и да коригирам формата. После леко я удължавам в краищата. Също ми е по-лесно, ако очната линия е тип писец, а не четка. В началото пък или ако нямам време да си играя да поставям очна линия, направо ползвам молив за очи - ефекта е сходен, а се поставя доста по-лесно.

5.   Не си единствената. Очната линия е затруднение за повечето момичета. Аз не използвам много козметика, дори почти никаква и затова се стремя да си купувам продукти, които са качествени. Не си купувам от най-евтините очни линии и спирали, макар и да не взимам от най-скъпите. Факт е, че нищо не ми се размазва и съм по-спокойна. Последните години използвам очна линия тип маркер, водоустойчива. Честно казано, само с такива се справям, другите ме затрудняват. Научих се с тренировки без повод. Стоях си вкъщи и се опитвах, докато не започна да ми се получава. В началото си помагах с тиксо, като го слагах в края на окото, за да ми е по-лесно да направя линията права. Разбрах за този трик от интернет. Вече не ми е нужно, но го правих няколко месеца и така ми беше по-лесно. Понякога, когато бързам и се притеснявам, че няма да успея да си направя очната линия от първия път, си слагам основа само около очите, опитвам с очаната линия и след това си довършвам останалия грим. Ще се научиш и после ще се чудиш, защо ти е било толкова трудно в началото, но е нормално. И аз не се справях добре при първите опити.

6.   Аз много исках да си правя очна линия преди. След множество опити така и не се получи това, което аз исках. Оказа се, че не се получава, защото имам паднал клепач или на английски hooded eyes. Виж дали и ти нямаш, има уроци за такава очна линия в ютуб.
Ж19

7.   Първо има различни очни линии, гел, маркер и класическата течна очна линия. Ако не се получава с тази, пробвай с друг вид. Аз например ползвам гел или маркер, с класическа течна линия не става и това е. Явно ръката ми не е достатъчно стабилна.
След това не спирай да пробваш, с времето ще придобиеш опит и ще стане по-добре.