Споделена история от Спорт и красота

Поддържаните жени
Какво мислите за жените, които се поддържат прекалено? Аз съм една от тях и около мен хората постоянно ми казват, че прекалявам, а аз не мисля така.. Чудя се къде е истината. Под прекалено поддържане имам предвид- винаги прическа, грим, дълъг маникюр, педикюр винаги. Ходене по салони за красота поне три пъти седмично. Фитнес четири пъти седмично, спрей тен процедури, лазерни епилации, скъпа козметика за лице и тяло... Прекалено ли е или има много жени като мен?

Коментари

1.   Мен лично жени, чиито живот се върти само и единствено около суетата, ме отблъскват и са ми прекалено изкуствени и повърхностни. Няма лошо да се поддържа човек, но всичко прекалено, е грозно. Предполагам, че някой повърхностен мъж, чийто живот се върти около фитнес и БМВ-та и не иска някаква супер сериозна връзка с деца и т.н., ще ти се радва много и ще те развява като трофей, ако си и красива по кифленските стандарти.

3.   Прекалено е.

4.   Напълно подкрепям #1 и няма какво да добавя.

6.   Маникюр, педикюр, коса, кожа, зъби - поддържам, защото... ми харесва. Спрей тен - ми се вижда мръсно нещо, както и гримът.
Фитнес или спорт - задължително. Лично аз съм ”вманиачена” по кислородна терапия, солни стаи, сауна, колариум, лимфодренажен масаж...
Повече съм ЗА здравословните процедури, които са и разкрасителни, отколкото процедури като: филъри, ботокс, перманентен грим, силикон, липосукции...

7.   Номер 6- Аз също съм абсолютно против филъри, силикон и т.н Грима, който нося е много лек-спирала, леко подчертаване на веждите, гланц, много рядко сенки. Колкото до спрей тена-личен избор, според мен седи много секси, когато е направен от професионалист.

Авторката.

8.   Амиии... Съпругът ми има един колега с перфектна жена - точно това, което описваш: маникюри, педикюри, прически, козметици и прочее чудесии. Аз съм обикновена жена на 40 години, отвреме-навреме плувам, подстрижката ми струва 8 лева, ползвам крем за лице за 12 лева, а маникюр си правя сама. Та, този джентълмен започна да ми прави недвусмислени намеци с цел секс. Накрая се ядосах и го попитах в прав текст: "Жена ти е като извадена от корица на списание, ти защо проявяваш интерес към мен?" А той отвърна: "Защото искам и аз веднъж да си легна с нормална, човешка жена, а не с ходеща кукла".
А това, което изброява номер 6, аз дори не зная какво представлява. Не давам себе си за пример, да не остане някой с погрешно впечатление. Ако имах достатъчно свободно време и пари сигурно щях и аз да вися по козметичните салони, но доколкото се познавам, май повече щях да вися в книжарниците и театрите.
Съпругът ми пък не понася жени със силикон или пък недай си Боже - с пластични операции, които им правят лицата безизразни. Той и прекалено слаби жени не харесва. Най-много го привлича умът на жената и нейната индивидуалност, онзи недостатък, който я прави уникална. Но хора всякакви...

9.   Фитнес- да поддръжка е!
Грим, прически, маникюр, педикюр, тен - това е мръсно, не е поддръжка а кипрене.

10.   Екстра си е момичето така трябва. Колкото имаш възможност толкова. А да е дебела жена ти добре ли е? Хубаво е според мен че се грижиш за себе си, но по хубаво би било ако всички тия усилия ги полагаш за своя мъж

11.   Може би е над средното, но щом това те кара да се чувстваш добре, защо не? На хората им кажи, че си си такава. Може просто да пробваш да видиш какво ще е да не си всеки ден с грим и прическа, да го караш по- лежерно с процедурите, да скъсиш малко маникюра и такива неща. Възможно е да се почувстваш пък по- добре. Прави това, което те кара да се чувстваш щастлива.

Black Sabbath

12.   Маникюр, грим, коса, зъби, кожа. Това поддържам аз. На 3 седмици са ми ноктите, имам перманентен грим на веждите, който поддържам през известно време. Сама се боядисвам, сама си правя косата сутрин, през месец ходя да ми махат нацъфтялото.
Маски за лице си правя всяка седмица. Тренирам си вкъщи вече.
Нито съм с джуки, нито имам цици и мисля, че изглеждам добре. На който му е прекалено, просто не се занимава с мен и аз с него и това е. На мен ми харесва да се гримирам сутрин, не толкова заради ефекта, колкото заради процеса, носи ми удоволствие.

13.   Прекаляваш. Спирала и червило когато излизаш, или отиваш да работиш е нормално. Чисти дрехи, сапун, хубав парфюм. Фитнес - да. Защо ти е повече? Може би се чувстваш грозна. И се опитваш да компенсираш

14.   Номер 1 и 3 са прави.

15.   Такива кифли разчитат само на външен вид.. ии трябва да знаеш, че не изглеждате така както си представяте това мога да кажа, че наистина е отблъскващо

16.   Според мен добре се поддържаш. Не е прекалено. Една жена винаги трябва да е суетна (в рамките на нормалното). Хубаво е че използваш качествена козметика и че тренираш. И междодругото в последно време почти всяка жена, която видиш е с маникюр и педикюр. Не е нещо ненормално. Не разбирам защо да е прекалено? Разбира се, както каза номер 1 не е окей целият ти живот да се върти около външният вид, но е много хубаво, че държиш да си толкова поддържана. Браво. Аз също спортувам, правя си маникюр, ходя в салони за красота ( е не баш 3 пъти в седмицата, но.. :D). Само дето ползвам много малко грим и си правя по - рядко прически, предпочитам да си я среша и да си я оставя пусната. :D Допада ми просто по - естественият и небрежен вид.

17.   Ти не се поддържаш, а видоизменяш. Една истински красива жена няма нужда от много прически и козметика. Ти си от онзи тип жени, които свалят ли грима, маникюра и педикюра - едно голо нищо. И хората не ти казват, че много се поддържаш. Това е намек, че си гледаш в пъпа, нямаш интереси.

18.   Много на многото е. Един, два пъти месечно е достатъчно да посещаваш салоните за красота, а може и по-рядко. Спрей тенът е отвратителен. За какво ти е да се правиш на гнусна циганка? Имаме си предостатъчно от тази сган. Педикюрът също е доста излишен, по мое мнение и грозен. Останалите неща, които си изброила са ок.

19.   Според мен е прекалено. Казва ти го човек, който става в 6, за да се гримира до 7, за да излезе 7 и нещо вместо да закусва. Младо момиче съм, но това което правиш ми се вижда налудничево. За грим според мен е достатъчно фон дьо ден, спирала и червило. Подчертава естествената красота и заглажда кожата. За ноктите, правя си само маникюр леко заострен и не особено дълъг, а педикюр не си правя, според мен е кич, просто поддържам къси нокти на краката. За косата да ходиш толкова редовно на фризюор е ужасно, аз лично мразя да ходя. Не обичам да ми пипат косата. Къпя я всеки ден и я изправям идеално и ми е дълга до кръста, жива и хубава. Не е нужно чак прически. За спрей тенът, това е напълно излишно, ходи си на море лятото и си черней, аз така правя. А за фитнеса, не съм стъпвала от години там, имам няколко излишни килограма, но да ти кажа пак си имам доста обожатели. Мъжете се впечатляват от формите ми. В ежедневието си ходя с дънки, някоя готина туника или блуза на някоя скъпа марка, маркови маратонки говорим Гучи и така нататък, не Найк. И отгоре някакво кожено яке и като цяло смятам, че изглеждам доста свежо. Не е нужно всичкото това което прваиш, не се затормозявай. Аз преди правих като тебе и един ден осъзнах, че утре ей там на пътя мога да умра и язък, че вместо да се забавлявам съм прекарвала часове в салоните. Забавлявай се и не го мисли.

20.   Един човек, който уважава себе си - било то мъж или жена винаги обръща внимание на външния си вид. Не е казанопо цял ден да висиш в салоните за красота,а то не е и необходимо. Аз съм жена и един път месечно, като взема заплата, ходя на фризьор, педикюр и маникюр. Излиза ми общо 75 лв., но за мен това са добре вложени пари. Всяка сутрин спортувам на открито за около час -час и половина. Козметик не посещавам, защото кожата ми не проблемна, но почти всяка седмица и правя маски на лицето и слагам масла на косата. Кремът ми за лице е "Здраве", а маслата си ги поръчвам от "Грийн мастър" и сруват по пет лева шишето, изкарва ме около три месеца. Така съм свикнала да живея и не ми представлява проблем. На любителите на естествената, неподправена красота ще кажа следното: ако си на 20 години, може и да рачиташ на естествена красота, ама като станеш на 50 примерно, не става. Винаги си личи,когато една жена не полага грижи за външния си вид. А мъжете, особено интелигентните и поддържани мъже, никак не си падат по запуснати мърли.

21.   27 години.
Зъби, душ 2 пъти на ден, чисти семпли дрехи, чиста коса, изрязани оформени нокти без лак, не нося грим, чистене на лицето всяка вечер, епилиране на 10 дни, манията-- обеци. Не ми липсва мъжко внимание.

22.   За мен най красивата жена е тази, която изглежда естествено красива. Всичките други процедури говорят само за едно-грозна си и се стараеш да го прикриеш чрез така наречената поддръжка.

23.   А с какво се занимаваш, когато не си на фитнес или в салон?

24.   Тен от консерва, грим, нокти на къртица, червило, очна линия...

Не знам, прекалено ли е когато един дъжд може да отмие няколко слоя боя от тебе? Познавам такова момиче, веднъж ми остави лицев отпечатък на тениската. Гнусно е.

25.   Преди седмица пътувах с една жена. Натокана, нагримирана, висока, прическа, поддържано тяло, червило и тн.
По едно време си сложи слушалките и си пусна някакви люти чалгии.
Поне и вътрешно да се поддържаше, умствения багаж, музикалните предпочитания и естетиката щеше да е още по-хубава.
Харесвам поддържани жени, а ако не са просто празни черупки е още по-хубаво.

26.   Интересно за кого се подържаш точно-за хорското мнение ли? !? Или избиваш комплекси? !?

27.   Обща хигиена определено да даже повече защото сме жени но да се мацаш постоянно като клоун е ужасно. Иначе има такива който и да не излизат седят с грим в къщи.

28.   Като стигна "Спрей тен" и съвсем ме загуби. Директно ти го казвам - имаш психологически проблем. Това, че може да има и някой друг като теб, не означава, че е в реда на нещата.

Очевидно имаш прекалено много свободно време и се чудиш с какво да го запълниш. Ходенето на фитнес четири пъти седмично посред лято е супер вредно. Да дишаш въздух от климатик, да се буташ сред микроби, вместо да потичаш в някой парк... нямам думи. Единствено в скъпата козметика няма нищо лошо, ама скъпа не значи добра. Чети внимателно съдържанието.

29.   Ами на мен не ми се ходи на маникюри, фризьори и т. н. Имам деца и нямам време, но и не ми пука. На фитнес не ходя - имам велоергометър, но е домързява за него. Пък имам и доста работа.
Хубаво е да се подържаш, всеки си решава колко.

30.   "Всичко с мярка. "
Сократ

31.   Към номер 23.
Работя, по 13 часа три дена в седмицата.
Помагам като доброволец на различни места.
Поддържам голям апартамент сама и уча език, уроци два пъти седмично по три часа.

32.   Важното е да се чувстваш ти добре в кожата си - какъв е смисълът да питаш хората около теб, при всеки е различно.

За мен нормално е примерно да поддържам винаги нисък маникюр, педикюр - съотв. посещение при маникюрист веднъж на 2-3 седмици, подстригване всеки 4-5 седмици (прическа и форма, която да мога да поддържам сама без особени грижи), кола маска веднъж в месеца. Имам микроблейдинг на веждите. Ходя на плуване веднъж седмично и на спорт 2 пъти в седмицата; масаж не винаги успявам, пада се средно веднъж на седмица-две. Ползвам козметика на Nuxe и Clinique. Веднъж на 3 месеца си правя на лицето мезотерапия, веднъж годишно химически пилинг. На редовния спорт, плуването и масажите гледам по-скоро като на инвестиция в здравето си.

Повече от това лично мен би ме натоварвало и би ми било трудно да се организирам, но това съм аз. Не виждам лошо ако някой прави повече или по-малко.

33.   В този случай, може и да не прекаляваш, но често да пренебрегваш хората около себе си под претекст, че трябва да ходиш на някаква процедура, или фитнес и затова да ти говорят така. Може да си запазваш часове от по-рано и в голям салон за да може примерно, докато стоиш с боята за коса да ти направят процедура за лице, или едновременно маникюр и педикюр и така да намалиш времето по салони.
Къде работиш благотворително и аз бих искала?

34.   Аз пък нито ходя на маникюрист, нито на козметик, масажист, фитнеси и прочие, а на фризьор бих ходила веднъж в годината, защото косата е болезнена за мене тема. А майка ми ходи на 3-4 седмици на фризьор, всеки ден я изправя и често я боядисва и за капак иска и аз да съм като нея, но това няма как да стане. Не ми дреми какво иска тя от мене, а това какво ме кара да се чувствам най-добре. Има доста други важни неща, за които да спестя време и най-вече пари. Поддържам нисък маникюр. На този етап си имам един единствен лак, с който се лакирвам от време на време. Не нося разголени дреги като много други. Поддържам добра и важното умерена хигиена. Ако бях мъж би ме отблъсквало да видя прекалено наконтена, нагримирана и натокана жена. Сигурно ще кажете, че съм в онази граница, дето не се поддържат, но не мисля, че е така. Поддръжка може и без да се виси по салони за красота или да се стои с часове пред огледалото. А и всеки е различен и едни обичат да се кипрят, а други си имат други интереси.

35.   Красотата изисква жертви и пари! За мен е адски странно една уважаваща себе си жена да не спортува или да не се гримира леко, и да не си оправя косата. Маникюр за мен не е задължително да е дълъг, но поне къси, оформени и лакирани в нежен тон нокти. Никога няма да забравя, работих в едно заведение и едната от сервитьорките беше с един къс нокът, един дълъг, един изгризан. Такова чудо не бях виждала.

36.   Авторката.

Доброволец съм на различни места, но най-често в приюта за животни в Горни Богров. Пари също дарявам през седмица, всеки път за нещо различно.

Не мисля, че след като съм по суетна съм човек "без интереси". Ходя на кино, стендъп комеди и други.

Благодаря на всички за коментарите.

37.   Е, ако единсвената ти цел в живота е да си с перфектно тяло без грам други интереси... само запомни, че това е до време. На 50 и с най-скъпия крем пак няма да минеш за 20 годишна.
Така, че не е лошо да помислиш и за духовното си развитите, освен за перфектните си нокти.
Така както го описваш, явно не работиш и някой те издържа, но какво ще стане ако в един момент този някой спре да го прави? Помисли и за това. И освен във визия, инвестирай и в други неща, че никога не се знае какво ще ти поднесе животът.

38.   Авторката към номер 37.

Работя по 13 часа три дни в седмицата, понякога и четири. Всичко по външния вид си го плащам сама, не съм от ония кифли дето някой ги издържа. Даже плащам кредити на семейството ми, помагам им с пазаруване, зъболекари пак аз им покривам. От 18 годишна работя и един лев не съм взела от никой.

39.   Добре, авторке. Въпросът ти беше дали прекалено много се поддържаш? Прочети за исихастите в нета. Разбираш от намек, нали? Това е отговора на въпроса ти.

40.   Нещо не разбрах, как точно с 13 часа доброволчески (незаплатен) труд, и нищо друго, плащаш каквото и да било. По-горе казваш, че учиш език, поддържаш голям апартамент, плащаш кредити на родителите, самите сметки за красота не са малки... Къде намираш тези пари?

41.   Като спортуващ човек, харесвам жените които също се поддържат.
Под поддържат нямам в предвид простотиите дето си изредила, защото нямам в перспективата да живея с неуспяла чалга певица.

Нямам BMW и не приличам на татуирнаа мускулеста батка с "Ангел Лазаров" брадата.

Ако обаче си момиче което се поддържа и не е повърхностна кифла с тежък грим: определено би ми хвнала вниманието. Не харесвам жени с тежък грим и... другите там странни неща дето изреди. Бонус ако си с дълга черна коса (ама без чалгарския бретон тип козирка).

42.   Да, ти си като Мартина Юрукова, "плеймейтката", която като я попитат какво прави или работи отговаря: "Помагам на животните", "Намирам им дом". Времето когато не помага на животните е проститутка, ето от къде има пари за силикон в г**а и гърдите.
Така, че недей се самоизтъква с животните, те не те правят нито по - добра, нито финансово стабилна.
Няма как само 13 часа в седмицата да работиш и да ти носи приход за глезотийки, тъй че или си имаш спонсор, или мама и тати те издържат.

44.   Според мен е твърде много. Аз грим не ползвам, прически не си правя, маникюр и педокюр също. Подръжката ми е спорт 3-4 пъти седмично, подстригване и боядисване - веднъж на 2-3 месеца, почистване на лице - веднъж на 3 седмици, слагам си маска на лице и коса, както и разни масла редовно. Козметика - среден клас. Гледам да спя достатъчно, не пуша, храня се здравословно.

45.   Авторката към номер 40.

Не сте ме разбрали правилно. Работя по 3-4 дена в седмицата, по 13 часа. Заплаща ми се. Доброволно помагам на различни места, от време на време, по мое желание, без да получавам възнаграждение. Всички разходи аз си покривам, пари от родители след навършване на 18 години не съм искала/взимала. От мъж пък абсурд. Спрей тена го спрях, намалих и ходенето по салони за красота и наистина имам много повече свободно време и съм доволна, както и близките ми.