Споделена история от Спорт и красота

Курсове за масажист
Здравейте,
Ако някой е изкарал курс за масажист нека сподели мнение. Има ли реализация, или само ти взимат парите. Имам огромно желание да се развивам в сферата на лечебните и разкрасителните процедури - курсове и стажуване достатъчно ли е или най добре би било да се учи във вуз за това поприще?

Коментари

1.   Аз имам изкаран подобен курс и съм работила 5 години по фитнеси, като масажист докато следвах. При мен си заслужаваше вложените пари. Важно е да намериш курс, който е офицялно държавно признат примерно на НСА в София, защото моят курс не беше и това го разбрах и примерно в чужбина не мога да преведа и ползвам дипломката.
Важно е веднага след курса да почвеш работа, аз имах този късмет и бях доволна, защото по онова време взимах 18-20лв. от масаж на цяло тяло, т. е. 1 астрономически час работа, а в магазин за дрехи примерно трябваше цял ден да вися за толкова пари. Реално е много добре платено за времето в което работиш и е супер, като средство за финансиране на други цели.
Иначе това, което не ми харесваше е, че често работата във фитнесите е на черно, нямаш сигурни пари и разчиташ само на процента от направени масажи 40-50 от общата цена е за теб. Имало е дни в които съм изкарвала над 100лв и такива в които никакви пари не съм изкарвала, а съм била примерно на минус път до работа, храна.
Ако си жена, не е хубаво да си пускаш сама обяви, защото българинът бърка масажа с друга услуга, често дори и във фитнес студио, когато си сама с клиент в стаята за масаж ти предлага повече пари за неща, които не стоят в услугата.
Сега дали да учиш във вуз или курс, зависи от това, което искаш да правиш. След курса може да правиш масаж на здрави хора във фитнеси и козметични салони, ако някой ти каже, че го боли гърба трябва да му кажеш да отиде на лекар, защото не си компетентен да помогнеш. Ако искаш да си отвориш частен кабинет би било по-хубаво да следваш, защото тогава ще си физиотерапефт, т. е. вид медицински персонал. За всичките години в които съм работила в две от големите фитнес вериги в София в различни обекти съм срещнала само още един масажист с курс, всички останали бяха с вуз, реално те са по-добре подготвени от мен, а взимахме същите пари.
А да аз като направех 5-6 масажа в един ден както трябва и вечер пръстите ми бяха, като подути и не можех да ги свия в юмрук, може при другите да не е така, нямам идея.

Ако имаш още въпраси и мога да отговоря с радоста ще го направя :)

2.   Доц. Андонова, НСА в София. 90% практика. За другите градове не мога да кажа. В никакъв случай Войников, при него само ще изписваш тетрадки. Мисля че есента, ей сега октомври има записване. Другото е през март, ако не се лъжа.

Да знаеш, че има ужасно много фирми които само ще ти вземат парите. В края на краищата ти трябва само разрешително от МОН и те ти го дават, но колко ще научиш...
Практикуващ масажист съм в Лондон и съм учил в Тайланд и в "Св. Мария", Лондон. Това което Андонова ще ти преподаде е в пъти по-добро от това което учих в Англия. Особено основните похвати на шведски/спортен.

Успех!

3.   Провери курсовете към НСА. Успех!