Споделена история от Спорт и красота

Нормално ли е?
Здравейте! Момиче на 13 съм и имам нещо като проблем. Като малка много се тъпчех и и всички ми казваха да спра, но не можех. Та ето ме сега 63 кг... Странното при мен е, че не ми личат. Всички ли дават максимум 50 кг. Спортувам от няколко месеца и от най-много 66, 6 съм до 63, 3. Както и да е. Проблемът е, че след по-малко от месец ще подписвам договор с агенция за сериали и моделство, а знам, че ще ме теглят и ме е срам. Дори семейството ми незнае колко съм. Иначе нямам стомах, само съм със малко по-отпуснато тяло. Нося S или XS за якета. За дрехи понякога и детските ми стават. Моля ви за някакви съвети дали е нормално така.

Коментари

1.   Здравей. Моят съвет към теб е да не се притесняваш за килограмите. Според мен тялото ти те първа ще се развива и мисля че е не е правилно да се натоварваш с това какво ще мислят хората. Най важното е да ядеш здравословно и даже не си брой калориите, защото ако някой не те уважава както си, то те не те заслужават. Това че някой е сложил някакви рамки не значи че е края на света ако не се вписваме в тях. Тялото на всеки е различно и точно това ни прави специални. Някои са слаби и високи, други ниски и закръглени, трети имат белези, четвърти имат стрии. Това че днешното общество иска всички да са Ким Кардашиян, не значи че бива да сме. Точно фактора на годините ти е това че не бива отсега теглото ти да ти е тревога. Сигурна съм че си много красива и мила и заслужаваш да го знаеш.

2.   Ти си на 13 години, аз на 13 тежах 80кг, а съм висока 156 :D
те първа с пубертета ще свалиш много рязко, аз за 1 година със спорт без ограничаване на никакви храни свалих 20кг, станах 60, сега съм на 20 и искам да сваля още 5-6, в тая възраст за няколко месеца влизаш бързо във форма, ако си на 25 е много по-трудно

3.   Може би си висока и с тежки кости. Имаш време още 2-3 седмици, можеш да паднеш под 60 кг. Виж си обиколката на бедъра, трябва да е с малка разлика с тази от над коляното. Талията ти да е макс 70. Това за моделството де.

4.   От Авторката: За коментар Номер 3
Измерих си талията и тя е 73 см ханш-87 бедра-49 гр. обиколка-95. Понеже каза че има начин за 2-3 седмици да сваля 3 кг знаеш ли някакъв начин освен много строга диета. Пробвах каки ли не и ако изям малко по калорично ястие веднага се връщат. Благодаря предварително. висока съм 160 см