Споделена история от Спорт и красота

Цъфтящи краища
Здравейте. Косата ми е доста жива и мека като цяло. Не я третирам с преси и маши. Единствения ми минус е, че ползвам сешоар. Просто ако не си изсуша косата ми изстива главата и започва да ме боли (особено зимата). Лятото избягвам сешоара. Правех си маски и домашни и купешкк и наистина беше много пораснала, 1година не я бях подстригвала и като ходих на фризьор ми махна по - малко от 3 пръста, каза че не е много нацъфтяла. Да обаче няма как да ми обере абсотно всички краища и сега забелязвам леко цепещи се косъмчета, а искам косата ми да расте здрава. Все пак преди 2 месеца я подстригах и уж беше здрава.
По принцип косата ми се омазнява лесно, но спрях да я мия толкова често и ползвам сух шампоан. Винаги при къпане ползвам маска или балсам, не я търкам с хавлията, а само подсушавам. На влажна или на суха коса слагам арганово масло на лраищата и пръскам с течен кератин.. От време на ереме си купувам витамини за коса, кожа и нокти. Да ама пустата коса продължава д ацъфти.
Понякога си обирам леко с ножичка нацъфтелите краища, ама не знам дали е хубаво. Обирам съвсем малко де.
Някой знае ли начин за предпазване от тези нацъфтявания.
Даже ме е яд, понеже дори не я третирам.. И боя не слагам, последно преди 2 месеца се боядисах с къна и почти се е отмило.

Коментари

1.   Здравей. Препоръчвам ти лосионите на Flaming Cosmetics. Те са два вида - против косопад и за сгъсяване на косата - Hair Loss и другият - Growth & Restore, който е за подхранване и растеж на косата. И двата съдържат билкови екстракти и са без вредни за косата химикали. Лично аз ги ползвам и съм много доволна. Косата ми доста се сгъсти и порастна с няколко сантиметра. Пробвай ги и ти и няма да останеш разочарована. Наистина си заслужава

2.   Мила, колкото повече я пазиш, толкова повече тя решава да ти прави напук. От личен опит ти го казвам. Преди и аз бях като теб. Шампоан, маска, балсам, спрей на краищата след къпане, без преса, без боя за коса, омазняваше се и купувах шампоани по 30 лева с някакви билки. Маски си правих със скъпи ампули. Тя обаче продължаваше да е мазна, рядка и изтощена. Един ден си казах да става каквото ще. Ударих й една черна боя, започнах всеки ден с преса, използвам само шампоан, търкам я с кърпата, подстигравам я 2 пъти годишно с 4 пръста. Сега косата ми е под дупето, сгъсти се, здрава е и всеки ми прави комплименти за косата. Честно не знам как стана, очаквах да стане по-зле, а тя взе та стана хубава. Всеки ме пита как я поддържам и аз казвам, емиии къпя се. Защото реално аз не я поддържам.