Споделена история от Спорт и красота

Искам да си боядисам косата без да я съсипвам. Съвети?
Аз в живота ми никога не съм се боядисвала, но вече искам тъмно лилаво омбре. Не съм на ти с боядисването на косата и не знам дали въобще има начин да си боядисаш косата без да я съсипваш. Майка ми е учила за фризьорка и ми вика да си я боядисам като побелее защото след 5/10 години ще съжалявам. Вече съм на 16 и не знам защо имам бял косъм. Понякога се шегувам с майка ми и й казвам че вече ми е време да се боядисвам. Може ли да ми дадете съвети.

Както казах не съм на ти с боядисването на косата и не знам коя боя е добра. Само хората които са се боядисвали да ми дадът съвет, защото може заради неопитни хора да се прецакам. Не мисля че ще намеря в интернет точен начин. Няма да ми трябва боядисвам косата в скоро време защото е много къса и няма да ми отива.

Коментари

1.   На 16 и искаш да се боядисваш?! Ти добре ли си изобщо?! Всяка боя съсипва косата, ще го мислиш като подкараш 40-те и наистина започнеш да побеляваш. Тъмно лилаво...думи нямам. Гледай си уроците и мисли за важните неща!

2.   Можеш да използваш шампоаните оцветители на Victoria Beauty, кератиновата терапия. Ако косата ти е тъмна най-вероятно ще стои като отенък, около един месец, но все е вариант. Ще те ориентира за цвета, дали ще ти стои и изобщо хване, без изсветляване.

4.   Ох, това е много дълъг и сложен процес и повярвай ми, не искаш да си го причиняваш, а майка ти изобщо не е добра фризьорка щом не може да ти ориентира, съветвам се да отидеш при специалист, ако си от София мога да ти кажа два салона където ще те направят топ. За да си направиш лилаво омбре трябва долната част на косата да я изрусят, но първо ще стане оранжево. Трябва да ходиш така поне месец, за да свикне косата и после да се върнеш да ти сложат лилаво на оранжевото и то отдолу ще ти е русо и трябва всеки месец да слагаш лилаво, защото иначе ще седи русо. Измъчване е това. Аз съм го правила, но с червено. И няма начин да не ти изгори косата.

5.   Към 4: Искам тъмно лилаво, а не светло.

7.   Към н1, масово съученичките ми се изрусиха в 7-ми и 8-ми клас, което прави 13-години! А пък 16-годишни, които никога не са се боядисвали не познавам, просто авторката е още на такива години, в които много се влияе от връстници и интернет.
Ж21

8.   Има оцветяващи шампоани, напълно безвредни. Мисля че беше Виктория или нещо от този сорт.
Ползвала съм 3 пъти преди около 4 години.
Напълно безвредни, държат около 3 седмици.
Попитай в някой козметичен магазин за оцветяващ шампоан на Викториа( не се сещам за цялото наименование) Изглежда точно като балсамите в кутиите за боя.
Мисля, че се стоеше 1 час със шампоана, но можеш да прочетеш на упътването. :)
*Саманта*