Споделена история от Спорт и красота

По-тъмна кожа
Здравейте! Аз съм момче и смятам, че кожата ми е твърде светла и бих искал да е с около 10% по-тъмна или да изглежда сякаш имам тен или нещо такова. Някой може ли да ми предложи начин с който да направя цвета на кожата си по-тъмен и то по естествен начин?

Коментари

1.   Солариум брат - ако си много светъл почни с много кратки сесии.
През лятото най-добре плаж, басеин или слънчеви бани някъде в парка или на терасата.

2.   Ходи на плаж.

3.   Ти не си нормален. Аз съм момиче и съм тъмна и това цял живот ми е било проблем в живота. В училище ме наричаха циганка и ме питаха дали не мога да си избеля кожата. После винаги като съм имала приятел ме е питал дали не съм от ромски произход, но майка ми е бяла като сняг и когато ги запознавах с нея тогава се убеждаваха, че съм българка, а не ромка. Метнала съм се на някоя далечна баба, която е тъмна. Също така като съм си търсила работа са ме питали работодателите дали знам ромски, турски, арабски и за мен това винаги е било обидно. Цял живот като се запознавам с хора и първото което им казвам е, че не съм нито циганка, нито туркиня и показвам снимка с майка си. Знаеш ли колко е ужасно това? Бих дала всичко да имам кожа бяла като сняг и светли сини очи, защото аз имам черна коса и черни очи и изобщо не ми харесва, а ако се направя руса хич няма да съм добре с този тъмен тен. Защо ще си причиняваш това ужасно нещо??? Цени си бялата кожата.

4.   Солариум е един от вариантите. Другия е автобронзант, ама трябва добре да избираш, всякакви евтини продукти оставят следи, отмиват се лесно и стоят на петна.

5.   Не ходи на солариум, че ще хванеш рак на кожата. Плажът е по-добра идея. Иначе не разбирам защо ти е да се правиш на какъвто не си. Някои женимъже, даже повечето, предпочитат по-бяла кожа. Бъди си какъвто си.

6.   Лосион st.tropez!

7.   Н.3, ти показваш снимка на майка си, а нищо не споменаваш за баща си. Знаеш ли кой е баща ти. Може би той е с тъмна кожа. Питай майка си с кого е била в онова време преди ти да си се родила. Защо мислиш, че ти непременно ще приличаш на майка си

8.   Солариум. Започни с пет минутки , поне 4 пъти така, после вдигни на 6, 2 3 пъти, после на 7 и така докато стигнеш 10 и придобиеш желания загар. Ходи през ден, два. После два пъти седмично по десет минути за поддържане. Няма нищо лошо или странно в това, че искаш лек тен, аз самата съм много бяла и с тен кожата ми е сто пъти по-хубава. Ползвай козметика за солариум!

9.   Ако искаш да изглеждаш като сбръчкана стафида на 30, както и да увеличиш значително риска от рак на кожата - солариум и плаж са твоето нещо. Солариумът е забранен в някои държави. Най-малкото зло е автобронзант.

10.   Номер 3, не съжалявай за нищо, аз много харесвам тен и тъмнокафяв цвят за коса и очи (макар че и други комбинации са красиви). Циганите далеч не се отличават само с такива черти, а по-скоро с черти на лицето. Чак бяла като сняг изглежда болнаво, анемично... Авторе, освен повече разходки навън, на село, сега или пролетта на планина, лятото на плаж, но най-малкото просто навън, из града или където живееш, друг здравословен начин няма.

11.   Да, номер 9 е прав. Аз като бях на 20 ходих 1 година цяло лято на солариум и плаж, другата година пак. Значи 2 години по няколко месеца. Ами сега на 31 имам леко суха кожа и като замижа седи като цигарена хартия, но имам и хашимото и не пия хич вода, като се хидратирам не е така, но все пак добре че спрях на време... гадост. Тенът е демоде!