Споделена история от Спорт и красота

Напълнях ужасно много! Помощ
Здравейте на всички! Момиче на 21г .173 а 75 кг.
Преди месеци бях 60,58 винаги съм била толкова но последните 5,6 месеца напълнях ужасно много ..
Искам да сваля поне 5кг за сега .. Ако знаете някой диета нещо , моля помогнете ми . Чувствам се много зле ..
Спрях работа явно е от това .. Помогнете ми!

Коментари

1.   Здравей. Първо откажи се от сладкото, газираното, пърженото, алкохол, ако пиеш, тестяно...Забрави за тези неща. Намали мазното, може да правиш тренировки вкъщи. Никога не е лошо и леко да гладуваш. Пий вода, течности, за да нямаш запек. Движи се много. Повече плодове, салатки, зеленчуци. За закуска хапни нещо засищашо. Примерно банан, но не прекалявай много с тях. Домати хапвай, аз много ги обичам със сирене, режа си и хапвам, наяждат ме. Ориза също е хубав. Аз и варени картофи много обичам, някой казват че не били полезни за отслабване, но не мисля.

2.   Пробвай с режима на Атанас Узунов! Във фейсбук има страница , там е описано абсолютно всичко свързано с него, има снмики на хора, които са били дебели. Моя приятелка също го спазваше и резултатът беше налице! Ще ти помогне на 100%!
Успех, и запомни КРАСИВА СИ! Въпреки натрупаните кг.! ❤

4.   Ами първо на лекар иди да нямаш някое заболяване и ако си здрава, значи е от папкане. Аз имах 25 кг наднормено тегло, които свалих с хранителен режим, един консултант по храненето ми го изготви. Отне ми една година, продължавам да се храня така и съм супер. Той може и комплекс от упражнения да ти състави. Има и други, не е единствен.

5.   1 седмица само на плодове и зеленчуци.След това се захранваш постепенно с месо ,ориз,боб,леща и т.н.(БЕЗ ПЪРЖЕНО И СЛАДКО) след едно известно време пак 1 седмица само на плодове и зеленчуци и така докато не свалиш нужните кг
На мен ми помогна много това и освен ,че свалих кг си оправих проблемите със стомаха,кръвното ми се нормализира ,оттървах се от акне и постоянните главоболия спряха.

6.   Има сума ти упражнения в Ютюб вземи си харесай и почивай. Намали яденето и готово. По малко и по на рядко.

7.   Не е от спирането на работата, а от многото ядене. Без храна няма как да надебелееш дори да си безработна. Отслабва се лесно - просто спираш да ядеш въглехидрати и караш само на месо и зеленчуци.

8.   Храни се до 16,17ч вечер , по-късно не . Излизай на разходки .

9.   Потърси канала на Aesthetic by sience, Iron kraz и др.
Там има подробна информация
Късмет

10.   Яж по-малко.

11.   Спри да ядеш по много, примерно :)

12.   Ако си напълняла без да си променяш режима (хранене, движение,...) то най-добре да си изследваш щитовидната.

Ако си си променила режима и тогава си напълняла се върни към стария си режим.

13.   Харесвам закръглени момичета.

Гаро

14.   Яж същото което и в момента но намали количеството с 30-50%.
Разни специални "диети" трудно ще спазиш и нищо няма да направиш.

15.   Не явно а ми е от това,движение повече спортувай.

16.   Рязко си качила килограми и за това има някаква причина. Стресирана ли си? Ядеш ли повече сладко? Направи си един кръвен тест за повишаване на захарта. Разхождай се повечко, така неусетно се свалят килограми. Ограничи тестените продукти, млякото и сладкото.

17.   Да, депресирай се

18.   Ябълки, вода и секс.

19.   Спри да закусваш. Отделно спри храните съдържащи захар, брашно и рафинирано олио.

21.   Първо си направи едни тестове, дали всичко е наред, защото 15-17 килограма, на първоначалните ти килограми, за 5-6 месеца е просто ужасно много. Просто, з ад аси сигурна, че всичко е наред.

А иначе - намери си добър фитнес инструктур, да ти изготви диета и си скъсвай дебелия здник от тренировки, докато не стане стегнат. След това, намали темпото, но се придържай към стриктен хранителен режим, освен ако не искаш, на 28 да си някакъв кит.

А и - бягане всяка сутрин. Знам, че има много народ, котио ще ти кажат, колко вредно е бягането, ама ще пропуснат да кажат, че е вредно, ако бягаш маратон всеки ден и носиш лоши обувки...

Само от тбе зависи, да си здрава и красива.

22.   Благодаря на всички за отговорите!!! Ще намаля сладкото, хляба, газираното и т. н както ме посъветвах те.. Благодаря Вики ❤️❤️❤️ от авторка очаквам други съвети

23.   Не яж сладко вечер, не яж много вечер, не пий много алкохол вечер. Вечерта метаболизма намалява и колкото по-калорична храна ядем, толкова по-бързо се натрупва.

Яж по 4-5 пъти по малко. Тренирай мускулите 2-3 пъти в седмицата.

Друго не ти трябва.

На работа съм постоянно в движение, включително шофиране, създават ми много нерви и накрая на деня за да не откача от глад до средата на ноември си хапвах сладки неща. В следствие качих 8 килограма от август до момента... Започнах да се храня по-качествено и по 5 пъти на ден, спрях сладкото, взех си пътека и сега макар, че още не съм свалил се чувствам много по-добре.

24.   15 кг в рамките на няколко месеца е доста далеч от нормалните темпове на напълняване, даже да се тъпче човек постоянно и да води заседнал живот. Иди на всяка цена при ендокринолог, за да отхвърли възможен хормонален дисбаланс. Ако причината е там и да се скъсаш от диети, положението няма как да се подобри без да се коригира нивото на засегнатия хормон.

25.   Има нещо наречено ulzzang diet - 10 за една година

27.   6 дни ще ядеш само месо, яйца, риба плюс салата само в периода между 12:00 и 20:00. През останалото време само на вода. Месото да е качествено- без колбаси (нитрати/нитрити), от животни нетретирани с хормони и гмо хранене. Риба- пъстърва/скумрия/сардини (не-пържена). Салата- без картофи и високо-глицемични зеленчуци. Листни зеленчуци (китайско зеле, спанак, рукола), зехтин, маслини, авокадо.
Седмият ден трябва да направиш обратното- да ядеш каквото и колкото желаеш. Така, тялото ти няма да забави метаболизма. Това е извън логика, но работи.

Върви много, особено в парка, сред природата. Тичането НЕ Е ефективно, освен ако не е HIIT (спринт 30 сек/почивка 4:30 мин/ 4 повторения/3 пъти седмично). Но вървенето е най-важно.
Наспивай се. Лягай си най-късно в 22:00, ставай в 6:00. Без екрани- телевизия, компютър, телефон (синята светлина от спектъра) най-малко един час преди заспиване- иначе блокира мелатонина и не достигаш до REM (дълбок) сън.

Това е добавка към съветите от хората, дадени по-горе.

М42

28.   Диета дълготрайна няма. Всичко е режим и начин на хранене, но постоянно. Вода и движение. Другото само може да ти навреди и после да качиш още килограми.