Споделена история от Спорт и красота

Този целулит....
Здравейте. Взех си кростренажор преди дни и почнах да въртя по 30, 40минути всеки ден. От година се храня здравословно и от 54 кг. стигнах до 46. Висока съм 1, 61. Харесвам си тялото, но остана проблемът с целулита. Сега, като започна редовно да въртя всеки ден кростренажора ще изчезне ли до лятото? И времето, което тренирам достатъчно ли е?
Наистина много искам да премахна този ужасен целулит.

Коментари

1.   Целулитът няма как да бъде премахнат изцяло, абсурд. Не зависи само от храненето и спорта, но и от хормоналната дейност. 95% от жените имат целулит. Не споделяш какъв е твоя. Дали е силно израсен или е по-умерен. Само на дупето? Или дупе и бедра? Боли ли те ако го стиснеш? Продължавай със спорта и обърни особено внимание на хидратацията, най-малко литър и половина вода на ден. Съветвам те да разнообразиш упражненията. Продължавай да въртиш, но включи и някакви за мускулите на краката и дупето. Клякания, ластик, тежести... Ще направиш мускул и ще изваяш форми, а целулитът ще истане на заден план. Не прави всеки ден упражнения за мускули, трябва да си даваш 1-2 дена почивка. В дните в които правиш мускули, увеличи до 1 час тренировката. И те съветвам да идеш в някоя клиника за естетика да ти направят масаж на целулита и да ти кажат какви терапии има.

2.   Най-общо казано от целулита няма сигурно спасение. Вариантът е да се прикрие посредством стягане/натрупване на мускули, които опъват кожата и я карат да изглежда гладка, скривайки неравностите. Демек става със силови тренировки. Разбира се, диетата също е от значение.
http://www.livetolift.com/2015/03/05/bullshit-i-hear-имам-целулит/

3.   От авторката
Ами, не, не ме боли и нямам по дупето, само малко по бедрата. И точно това ме дразни, че не е нещо кой знае колко забележимо, но си седи все пак там и не се маха.

4.   Препоръчвам ти да отидеш в козметично студио да си направиш 15 процедури с апарат LPG. Това помага доста.

5.   Целулитът едтестеено, че може да бъде премахнат напълно, но е много трудно. Първо ти трябват механични масажи, може с уреди в салон, ако не - всеки ден с вендуза и масажно масло. Едновременно с това трябва да започнеш диета - без захар и неща от брашно, газирано, за да може след ръчния масаж, мазнините да започнат да се отделят лесно от тялото и да не се трупат нови. Това е начина. Някои тренировки усилват ефекта, но само с тренировки, без масаж и без диета няма да стане. Чети за нисковъглехидратната диета. Трябват ти всички тези неща на куп, при мен действа, но отнема няколко месеца. Започни от сега.

6.   Същите килограми и ръст съм и също имам кростренажор вкъщи. Добре, че беше той за да запазя форма през двете бременности. Според мен до лятото ако въртиш по 40 мин. ще разкараш целулита. Ти вече си слаба, така че увеличи натоварването за сметка на скоростта и времето. Тренирай сутрин на гладно, а след тренировката прави малко разтягане. Има клипове в YouTube. Разтягането помага срещу мускулна треска и издължава мускулите. Пиенето на зелен чай и намалянето на солта също помагат.

7.   Със спорт и една вендуза ( силиконова или стъкло силиконова топка ) има ги по санитарните аптеки ще го редуцираш в голяма степен. С вендузата задължително масажно олио и не си прави много синки, защото те се опасни за сърцето.