Споделена история от Спорт и красота

Всичко за къдравите коси
Здравейте.
Принципно съм с къдрава коса, но когато станах 1 клас ми я отрязаха много късо. 5 клас ми порастна и понеже не я исках къдрава я изправях всеки ден. И така в продължение на 3 години всекидневно изправяне се съсипа и пак я отрязах. Почна да расте и започнах всеки път след баня да я изправям със сешоар 4 години подред, да вярно е че не се изтощаваше така, както с пресата но пак не беше в добро състояние и спрях и сешоара. Явно след толкова дълго постоянно изправяне съм разказала играта на къдриците си, но от както спрях всякакви термични обработки от няколко месеца насам косата ми отново се къдри. Гадното обаче е че не е равномерно къдрава, имам в предвид че някои части си седят на ситни къдрици, а други - на вълни. Бих искала да ми препоръчате кристали, крем, масло все тая, нещо за коса :д, което да оформи къдриците ми. Дайте ми някакви съвети за къдравелки, защото не ми върви, хаха, сресвам я с гребен с широки зъбци, но бухва и седи една суха, суха.... свикнала съм да я сресвам постоянно и да си нямам проблеми, но сега далеч не е така.
Чакам вашите съвети
Благодаря

Коментари

1.   Моята коса е къдрава, и я мразя с цялото си сърце. Но слава богу има преси, и си я изправям веднъж в седмицата. Моята коса е под гърдите, и не се налага да я изправям много, защото косъма натежава. Да, използвам кристали да предпазвам от горене. По-добре си изправяй косата, къдравите коси, са ужасни и трудно се живее с тях. Никаква прическа не се получава, а откакто се изправям, си ходя както си искам. Ето ти съвет, купувай си розова вода, и кристали ако искаш дълга коса. И я изправяй,за да изглежда по-добре. Желая успех.

Сара

2.   Здравей! Аз също имам къдрава коса, но никога не съм я изправяла понеже много си я харесвам. От личен опит ти казвам, че шампоаните за суха коса (или в твоя случай изтощена) вършат чудеса. Някои хора използват пяна за коса...аз лично не я използвам, защото оформя къдрици, но единствено я прави твърда. И още нещо, реши я само при къпане като я решеш от върха към корена! Така се разресва по-лесно и не се накъсва. Освен това можеш да потърсиш и подходящ тип маска за твоята коса и естествено ако искаш да косата ти отново да е къдрава, трябва да спреш със всякакъв вид изправяне...Успех :)

3.   Не е само това, би трябвало като израсте нова и незахабена коса от преса да се къдри, по-скор проблема е че влизаш в пубертет или наближаваш някаква възраст, в която се променяш, а косата също... нормално е.

4.   Оооо, не, не. Къдравата коса не се реше всеки ден. Знам, че звучи ужасно, но това го знам от фризьор, чувала съм го и от други къдравелки. Къпеш се, решеш я докато е още мокра и край, до там. Иначе бухва, започва да се заплита, положението става ужасно. Вечер можеш да я връзваш на кок, за да не се роши толкова докато спиш. Къдравата коса се третира основно докато е мокра, ако е суха можеш да я оформяш с пяна. Кристалите за коса се използват от много жени, включително и онези с естествено права коса. Те служат за подхранване, заздравяване, не и за оформяне. На мен ми действат много добре, но не при всяка жена е така. Купи си кристали, слагай ги на подсушена коса и следи за ефекта. На мен ми помагат и при сресването, три пъти по-лесно е.
Използвай шампоани и маски/балсами специално за къдрава коса, това е другият ми съвет. Може да ти отнеме време да намериш точно твоите продукти, но веднъж като ги откриеш, ще се преродиш. Не искам да ти казвам марки, защото е нож с две остриета. Всяка коса е индивидуална, на едни им действа едно, а на други- друго. Както и да е. За да не се изтощава, се подстригвай всеки месец, така ще се отървеш от цъфналите краища, аналогично и от накъсана коса. Можеш да си купиш спрей за термозащита, когато искаш да я изправяш.

5.   Здравей,
Аз имам къдрава коса.
И аз като Сара не си я харесвах преди, особено като бях около 12 13 годишна, но по-късно разбрах, че повечето жени в България имат прави коси и това, че моята е различна, прави впечатление в добрия смисъл. В последните 2 3 години, откакто започнах да полагам правилните грижи, съм получавала супер много коментари колко яка коса имам дори от непознати на улицата. Така че и ти си късметлийка, бъди благодарна.
Като съвет мога да кажа:
1. Не слагай нищо горещо върху косата си, защото това може да развали къдриците си
2. Можеш да и слагаш балсам в банята, а после пяна или крем за къдрици. Можеш да решиш косата докато е с балсама, за да не се накъсва.
3. Най-добре е да я сушиш с дифузер или изобщо да не я сушиш.
П.п Аз използвам продуктите на Balea за къдрава коса. Изключително бюджетни са и вършат чудесна работа.
Желая ти успех!

6.   А защо всички момичета, които познавам с къдрави коси казват, че косата им е уникална и тем подобни, пък в сайт, където хората имат анонимност всички се оплакват от къдравото :D

Гея от Корея

7.   Изобщо не подкрепям номер 1!!! Къдравата коса е дар от природата и стига да знаеш как да я поддържаш, тя ще ти се отблагодари подобаващо. Всеки фризьор, при който отидеш ще ти завиди за косата, казвам го от опит. Ако къдравите коси не бяха красиви, жените нямаше да се къдрят по сватби и други поводи... :)

8.   Здравей! Много е важно да я решеш само след къпане, когато е мокра, защото ако я решеш суха и всеки ден, единствено ще бухне и ще развалиш къдриците...

9.   Истинските къдрави коси не поддават на преси, така че моля ви дами с чупливи коси не казвайте : "косата ми е къдрава".
Да, къдрава коса е дар от природата, който трябва да се подържа с балсам и хубав шампоан.
И по - горе са в грешка, че къдравата коса се реше само като се измие!
Ако не е боядисвана къдравата коса и я решеш всеки ден с балсам и вода ще порасне дълга.

10.   9, номер 5 съм.
Не знам дали ти имаш къдрава коса, но всеки ден да я решиш с вода и балсам е немислимо, докато я намокриш, докато я изсушиш, ще мине 1 час. Не всички имаме един час повече сутрин.
Също не е добре да се суши със сешуар всеки ден, защото ще се изтощи. А зимата ако я чакаш да изсъхне сама всеки ден...ето ти едни 4 5 часа, иначе настинка.
Не знам как ти хрумна това

11.   Номер 10 ,очевидно е че нямаш къдрава коса !!!
Настинка казваш? Като ходите по дискотеките с къси поли и рокли не настивате ли? (За един прЕател питам)