Споделена история от Спорт и красота

Коса
Здравейте, аз съм момиче на 16 години и косата ми расте много бавно. Ако може да ми препоръчате маска за растеж, която се провали и сте сигурни, че действа. Последно си правех маска с рициново и кокосово масло за около 3 месеца.

Коментари

1.   Не ти трябва маска, купи си конски шампоан(продава се в зоо магазини), страхотен е и косата расте като луда от него. Аз и всички мои приятелки го използваме, моята коса е до кръста.

2.   Не че нещо, но това с конския шампоан е пълна измислица и рекламен трик...

3.   Тази седмица си купих и днес го използвах за първи път. Ще видим дали ще има ефект.

4.   Преди години счуках 4 аспирина на прах и ги сложих в шампоан си. Косата расте удивително бързо, препоръчвам :)
"Саманта*

5.   За да имаш ефект от маските трябва много постоянство.
Аз от 10ти клас се занимавам с косата си и има голям ефект. За 1 година косата ми порасна с 20 см и повече, като беше сравнително здрава. Цъфтежите ми бяха малко, а и аз не ползвам преси и маши, единствено ползвам сешоара, но без него не мога.
Редовно си правя маски с масла, кокосово, рициново, бадемово, арганово, тривитаминол. Понякога правя с хума или зелен чай на прах. Ако не си боядисваш косата може да я обливаш с ябълков оцет преди да се окъпеш - косата става супер мека. (ако имаш боя може да падне от оцета)
Обливане с бира - също.
Чувала съм за маски с жълтък, обаче аз колкото и да го отделям белтъка, накрая и с хладка вода да се мия, пак ми оставят белтъци в косата и мирише. Зехтинът помага доста. От време на време пия и витамини за коса (абогерит, герикапс).
Ползвах серията с хининови шампоан, спрей и маска.
Септември се къносах и мисля, че и къната има ефект. Не знам, не мога да кажа кое от всички неща дадоха резултат, но косата ми е почти до под ребрата, а миналата година беше до ключиците и се подстригах само веднъж.
Постоянно хората около мен ми говорят, че съм я мацала постоянно, че я изтощавам, обаче не съм видяла на някое друго момиче да расте така косата, тъй че предпочитам да се придържам към тези грижи. За мен е много важно и използването на маска/балсам, също и спрейове на влажна или суха коса за заздравяване.