Споделена история от Спорт и красота

Оредяли криви вежди!
Не знам има ли и други като мен или съм по-скоро за предаване по телевизията в чудати тела. Имам проблем с щитовидната жлеза, държа го под контрол и приемам добавки и хапчета, но въпреки това веждите ми са ужасни. Вярно е че като тийнейджърка ги скубех, но въпреки това от години ги оформям правилно и пак оредяват и капят и стоят наръфани. Тънки са и неравни. Имам характерната за заболяването липса на косъмчета в латералната горна външна част на веждата, но и отпред има оредяване и отгоре и отдолу на места, т. е. ако ги оставя както са - хич не е прилично.
Затова, абсолютно всяка вечер след душ и миене на лицето аз се отправям към огледалото и рисуването започва. Правя го внимателно и запълвам само липсите с фини линии. Понякога получавам и комплименти, обаче вече ми писна тотално от този проблем.
Загледах се по процедури за микроблейдинг и 3 д вежди около 350 лв струват, но все ми се струват много пари за нещо, което трае макс една година.
Пробвах рициново масло, чесън, всичко, няма как да порастат, имам си проблем явно.
Вариант е или да продължа да рисувам или да ида на микроблейдинг.
Има ли и други като мен и какво правите с веждите си?

Коментари

1.   Не са много парите, лошото е, че ефекта е временен и не можеш вечно да го повтаряш, защото остават белези от разрезите. А като започне да избледнява става много грозно. А и не знам дали изчезва напълно.

2.   Запиши се на фитнес!

3.   Ох, милата. На скоро и на мен ми падаха веждите много се притесних и отидох да ми направят изследвания. На мен лично нищо ми нямаше, но една лекарка ми каза, че ако спя по очи или ако спя на ръката си веждите постоянно биват търкани, което също води до оредяване. А колкото до нещата с които си се мазала аз също не виждам ефект от тях освен от чесъна. Пробвай да спиш по гръб и опитай пак да се мажеш с чесън за - по дълго време всяка вечер без да пропускаш. :) Дано някак съм помогнала

4.   Моите бяха ужасни-криви, различни, с дупки, а след раждането на всичко отгоре взеха и да побеляват. С микроблейдинг съм, правила съм го само веднъж, преди 3 години. За това време най после ги оставих намира и те взеха, че се пооправиха. Преди бях пълна скръб и всяка самоинициатива беше провал, обаче сега ясно се вижда къде трябва да се скуби и къде не и се справям сама. Вече е много избелял, почти не се вижда, но си го ползвам за ориентир за оформяне и за рисуване, понякога. Не бих го повторила, защото вече нямам толкова нужда, а и не вярвам да изчезне напълно и така ми е лесно да ги поддържам еднакви. Заведох и баба си, тя милата няма и едно косъмче и ги рисуваше много неуспешно. Толкова я подмлади, че нямам думи. И в тази връзка... Каква е тази цена? Аз платих за моите 180лв. като избрах момиче с огромно портфолио, където всички ми харесаха. За баба ми й платих май 150лв. И се пошегувах, че вместо с опита си да вдига и цената тя прави обратното и тя се оплака, че няма как защото вече всяка козметичка предлага и микроблейдинг и имало и за 80лв.

5.   Попълвай набързо дупчиците с молив за очи и после разнеси с четка за вежди, ще стане много по-бързо, а за латералните липсващи части не се кахъри толкова, никой не забелязва такива детайли и много жени просто си имат по-къси вежди или така ги оформят според формата на лицето, така че не е нещо, което би могло да се помисли за отличителна черта на чудато тяло ;)

6.   А... И друго ми хрумна, можеш да отидеш при туркините на женски пазар, ако си от София, да ти кажат някой бабин трик или нещо с къна може да правят по въпроса

7.   Авторка: Благодаря много на всички!