Споделена история от Спорт и красота

Перфектното мъжко тяло без химия възможно ли е?
Пиша тази тема, защото много често се замислям дали наистина както казват много хора, , може да добри имаш резултати без химия".
На 25 станах, имам достатъччен опит във бодибилдинга, освен това, но не мога да се похваля с тялото, което искам. Не ме разбирайте погрешно, не съм фен на стероидите и не ми се иска да прибягвам до тях, но се питам как повечето хора успяват да изглеждат по този начин. Все си мисля, че повечето от тях са на силна химия и понякога се питам дали и аз да не опитам. Ще ми е интересно да обменим мнения в тази тема по въпроса.
Надявам се да има фитнес маниаци тук.

Коментари

1.   Всичко зависи от това, какво смяташ за перфектно мъжко тяло. Напълно възможно е да се постигне хубаво тяло, ако се натоварваш физически.
Ако искаш да си културист едва ли ще успееш без химия.

2.   1. Няма перфектно тела. Да кажем обаче, че разбираме какво имаш предвид.
2. Да възможно е. С постоянство. Правилно изпълнение на упражнението( физическа култура). Правилна диета. Търпение- отнема години. В този ред...

Колкото за химията, това е извън всякакво обсъждане. Да спортуваш за здраво и красиво тяло, да. Да се блъскаш с буклуци с риск скоро даже да умреш и да изглеждаш като палачинка, след 28-30 годишна възраст.. е, тва трябва да си баси комплексара..

Къде го онзи дето във всички теми пуска да ходим на фитнес. Любопитен съм какво ще каже в тази тема. Хаха

3.   Най-вече ген. Има хора, които дори и без да тренират изглеждат доста добре, има и трениращи с години и пак не можеш да ги различиш от нетрениращ.

5.   По-добре да нямаш перфектно тяло, но химиите много вредят на хормоните и водят до стерилитет. Сега си много млад и може би не мислиш за семейство или за вероятни болести като рак, но има случаи и на стерилитет и на ракови заболявания, вследствие на тези химии. И никой не може да предвиди кога във времето и дали ще се отключат тези неща, но взаимовръзката им е научно доказана.

6.   За теб е едно перфектно за друг друго. Ще имат пепфектн тяло и после проблем с ерекцията от химия.

7.   Зависи какво разбираш като перфектно мъжко тяло. Обикновено с химия се правят изваяни тела, но мускулите приличат на балони. Мое мнение, вие може и да не сте съгласни. Аз лично виждам разликата и много повече харесвам тела, които не са блъскани с химия. Един вид, ако харесваш "химичните тела" на хора, дето го правят от години и са вманиачени на този етап, без химия е почти невъзможно да се постигне точно същото. Останалото е достижимо.
Възможно е да направиш доста хубаво тяло само с тренировки и режими, стига да разбираш достатъчно от тези две неща или да се допиташ до наистина опитен човек, на когото имаш доверие. В общи линии се изгражда индивидуална програма според човека, няма обща формула, която да важи за всички до един. Или поне не на всеки ще му повлияе еднакво добре на физиката. Масово инструктурите в момента се явяват "инфлуенсъри" и са подкупени от тази и онази фирма, за да препоръчват химия, или пък ти изготвят програма, с която да има ефект, но той да е по-бавен. Така повече време плащаш, сигурно разбираш това, щом се занимаваш с бодибилдинг. Да не говорим, че и без това постигането на хубаво тяло си отнема време, не става за месец-два. Тази цялата информация я имам от човек, който се занимава усилено в сферата и е получавал подобни предложения за работа.

8.   Разбира се че е възможно,стига фитнеса да е конски дози.

9.   Добре изглеждащо тяло - да. Изисква се доста четене и експериментиране с различни програми, стилове на хранене и т.н., но ако разбереш накрая какво работи за теб може да стане.

10.   Голям. Релефен. Натурален. Избери си две :)

Натурално трениращ съм и всеки път като вляза във фаза на чистене губя и много мускул. Химиците не губят мускул като чистят, даже качват. Ама такова е положението :)

11.   Не и ако перфектното тяло означава претендент за Мистър Олимпия. Просто нямат стигане, без медикаменти.

Иначе - добра диета, редовни тренировки, бягане сутрин - под 50 години ли си, все ще изглеждаш добре, освен ако нямаш проблеми със здравето.

12.   Погледни в нета как е изглеждал един от първите бодибилдъри (преди ок. 120 г.) Eugen Sandow, когато още (почти) е нямало химии. Имай предвид, че той все пак само с това се е занимавал и е имал едни от най-добрите гени в света за мускули. В сравнение със сегашните изглежда като пиле. В момента дори и някой квартален аматьор с малко химия и то не най-добрата може да постигне по-добри резултати. Та това е горе-долу максимума без химия при перфектни гени и занимаване само с това.

13.   До 12

Преди 120 години не са разбирали много неща. По-ресалстично е да сравняваш с бодиблдърите до 70-та година.

14.   13, съгласен съм, но чак 70-та. Тогава вече със сигурност е имало химии, макар и не като сегашните. Но пак казвам този човек е имал добри гени, което компенсира нещата, които не са знаели. Защото съгласи се, че автора надали има неговите гени, а и надали само с това се занимава, сигурно и работи или учи, но пък да речем ще компенсира гените със повече знания, така че за аматьор горе-долу това е максимума. А и според моите наблюдения нехимиците изглеждат горе-долу така, говоря за по-отдадените и тези със що-годе добра генетика в сравнение с масата. А и горе-долу тук свършва естетиката, от тук нататък вече става по-скоро извратено, отколкото естетично. Не мисля, че да изглеждаш като съвременен бодибилдър е естетично. Но да, съгласен съм, че за различните различно е красиво. Но за повечето хора вярвам, че изкуствено напомпаните не са естетични, поне по мои наблюдения.

15.   Няма общо понятие за ''перфектно''

16.   За перфектно мъжко тяло се счита древногръцката скулптура на Давид. Пак от този период и дискохвъргача- там са истинските яко изваяни мускули.
Моето мнение се припокриват с античното схващане и мога да кажа ,че всичко извън това е мания и ненужно ,но някои се харесват с много мускули. Все пак това си има и цена. Бързи резултати се постигат и със скъпи серуми около 1700 лв. бр. Доколкото знам такива в БГ няма само по поръчка. За мен тва е извращение,но който се е прежалил ще се пери с мускули и така.
Някой ако е пробвал такова да каже какви са резултатите.

18.   Давид не е древногръцка скулптора... чак пък такова мракобесие бива ли?!

20.   Намам идея какво е това 'перфектно мъжко тяло'. Това са вижданията в главата ти. В моята аз харесвам мъж със тумбак и не дебел, на леко пълничък.

22.   Няма по-красиво от мъжко и женско тяло, без химия.
То има друго излъчване, естетствено, притегателно.

А химията, тя облича човека в изкуствена опаковка, като хилядите боклуци дето купуваме в опаковки.

Гледах опаковката перфектна, вътре боклук.
Така, че не пипай химии.
Не си заслужава.
Удря в простата, в сърцето. Може да не е днес, но утре със сигурност!

23.   Един прост съвет. Недей да се сравняваш с мъжете от плакатите. От години се занимавам с бодибилдинг и мога да те уверя, че хората от плакатите нямат нищо общо нито с тебе, нито с мене. Тъжното е че хората занимаващи се с бодибилдинг се опитват да приличат на тях. Това е невъзможно. Спортувай за здраве. Намери баланса в себе си. Другото са глупости.

24.   Перфектно - само с химия. На мен лично "перфектните" не ми харесват, защото не приличат на хора. Ни един от холивудските звезди няма кучешки зъби, все едно са някакви извънземни.

Наистина добро тяло обаче може и без химия. Храненето е в пъти по-важно от натоварванията. Като добавиш и малко "естествена" химия под формата на концентриран протеин и си готов.

25.   Ходи на листове, повече време и усилия ще отнеме, ама можеш да постигнеш без химия добри резултати.

26.   Всичко е ген, храна и начин на живот. Най-хубавите тела са тези, които се оформят от тренировки със собствено тегло. Това са лостове, кофички, тичане, лицеви, катерене по стълби или клекове. Напишете в google - Charles Bronson body!
Това е перфектно тяло и представа за мъже от 50-60-те на 20 век, а и до днес. Жените се кефят на такава физика, но е добре и да е минимум 1. 80. Бронсън е бил 1. 74 нисък за мъж, но е имал достатъчно обожателки. :-D

27.   Ти схващаш ли, че ако нямаш физически данни, това колко ще тренираш и какви химии ще вземаш няма значение. Също както грозната жена не може да стане красива колкото и пластични операции да си прави и каквито и козметики и прически да добавя отгоре. Еди кой си изглеждал добре - ами представи си, че той може да изглежда така и без изобщо да тренира. Или смяташ, че без тренировки всеки е или дебел или увиснал?

28.   Искаш да изглеждаш силен или да бъдеш наистина силен? Естетична мускулатура ИЛИ функционална? Каква е твоята цел?
На мен ми харесват тренировките на Magnus Lygdback, който подготвя филмови актьори за роли, в които трябва да покажат физика, която преди това не са имали. Препоръчвам ти да го проучиш на Ютюб. Това за симпатетиковата нервна система (катаболна система).

За пара-симпатетиковата нервна система- сън, почивка, медитация, йога, чигонг, сауна, масаж, дихателни упражнения (Метода на Уим Хоф). Така растеж (анаболна система).

Ин и Ян. Баланс.

Успех!