Споделена история от Спорт и красота

Много неприятен проблем
Здравейте! Искам да споделя моят проблем, изключително ме е срам да говоря за това, но поне знам, че е анонимно и ми е една идея по-спокойно. На 20 години съм, момиче и ще си го кажа буквално - краката ми миришат отвратително. Като по-малка имах този проблем, като бях някъде на 15-16, защото бях доста немърлива, но веднага щом почнах да съм по-чистоплътна и да се поддържам, не се забелязваше толкова, пак имаше лека миризма, но не е като сега. Проблема ми е толкова голям, че каквото и да правя все това ми е в главата, колкото и нелепо да звучи. Да започнем с това, че не нося скъпи обувки, нямам голяма възможност, нося обувки главно от магазините по моловете, не са от естествена кожа, главно кецове, кубинки и затворени обувки, сандали не харесвам, дори лятото съм със затворени обувки. Като цени варират между 15-30 лева, най-скъпите са ми около 60-70 някъде. Буквално какво ли не съм изпробвала - спрейове за крака (някакви евтини, но пак без ефект), спрейове и за обувки, всеки ден пръскам и пак мирише, уж като напръскам обувката и спира да мирише, правила съм си експеримент и след час не се усеща нищо като е напръскана, но обуя ли обувката дори за 30 минути след това мирише отвратително. Като си купя нови обувки първите 2-3 обувания нищо не се усеща и понося ли ги малко повече и отново същото. Проблема е, че миризмата е толкова силна, че дори като съм навън си я усещам или като се наведа (работя в магазин и все се налага да подреждам нещо) и като се наведа буквално усещам как мирише, дори ме е срам от колежките да не би да се усети нещо, отвратително ми е. Не знам дали имам гъбички, не знам от какво е, но не издържам, адски гадно ми е, не искам да е така, но не знам какво да направя. Някой, който има или е имал такъв проблем ще се радвам да ми сподели как се е справил и какво е ползвал, но моля да пишат хората, които наистина знаят какво да се направи, защото изобщо ситуацията не е приятна...

Коментари

1.   Потърси в аптеката продукти за крака на марката Biotrade

2.   Вероятно имаш гъбички. Отиди на лекар да ти изпише нещо, а може да има и без рецепта. Мий си стъпалата сутрин и вечер, с гъба и сапун. Изхвърли старите обувки и чорапи, чорапите сменяй всеки ден сутрин и вечер.

3.   И аз бях така, също не нося маркови и скъпи обувки, повече от 40 лв за ботуши и 30 за маратонки/кецове не давам. Имах същия проблем с миризмата. Приятелят ми си беше взел спрей за крака с нано сребърни частици, казва Coccine. Взех го от мола в града, от един магазин за обувки, чорапи и стелки. След това си взех и стелки от естествена кожа и ги сложих веднага в новите ботуши. Даже забравям вече да си пръскам спрея. Пимага много, а преди това пробвах и пудри и спрейове, кремове и ефекта беше временен. Има също и соли за вана, но засега не ми се налага да ги пробвам. Имай впредвид, че приятелят ми работи с работни тежки обувки и много смирисват краката, има и 24 часови смени. Откакто ползва и той спрея и стелките не съм усетила да има проблем с миризмата.

4.   Аз разреших проблемът като започнах да пръскам обувките с такъв спрей и преди и след носене. Само преди или само след, не върши никаква работа. Бактериите се натрупват.

5.   Номер 2:Е нали не мислиш,че авторката носи всеки ден едни и същи чорапи...И аз имам този проблем само като нося през лятото маратонки тогава се получава...Иначе ако съм със сандали го няма този проблем...

6.   Прави си вода със сода в лигенче всяка вечер,косми си краката около 20мин и слагай по една чаена лъжичка сода в обувките като ще излизаш.Действа и ти го препоръчвам!

7.   Освен спрея за обувки и кремовете за крака, всеки ден си минавай ходилата с памуче спирт - убива бактериите и наистина има ефект.

8.   Провери си половите хормони! Търси проблема вътре в организма, добър ендокринолог препоръчвам!