Споделена история от Спорт и красота

За невъзможното отслабване
Здравейте, скъпи читатели на spodeli. net.
Жена съм, на 35 г., и от малка имам проблем с теглото. Никога не съм била много дебела, но в определени периоди от живота ми съм качвала 10-15 излишни килограма. Доста съм висока - 178 см - и затова не съм се стремила към 40-45 кг - просто е нереално на фона на ръста ми. Идеалното ми тегло е около 63-65 кг. Винаги съм отслабвала адски трудно и искам да споделя наблюденията ми, които може да са в помощ на тези, които се сблъскват със същия проблем.
Ще започна с малко предистория. Родителите ми нямат никаква хранителна култура, вкъщи винаги се е консумирало огромно количество храна, на масата ни винаги е имало много хляб и ако не изядях по 3-4 филии хляб на хранене, баща ми ми се караше. Забранено ми беше да пазя диети. Никога не съм спортувала, защото никой не ме е поощрявал да го правя. Въобще, имам типичните родители, които са ме създали твърде рано, за да имат време да научат как трябва да се отгглежда дете.
На 17 г. коментари на мои съученици много ме обидиха и започнах тайно да спортувам през лятото. Резултатът беше мълниеносен, от 78 кг свалих рязко на 67 кг за няма и 3 месеца. Изглеждах и се чувствах много добре, но на фона на всички мои съученички, които бяха по 45-50 кг (и 1. 60 високи) постоянно бях набеждавана, че все още съм дебела.
Дойде моментът да се отделя от зловредното влияние на родителите - отидох на уча висше образование. Първоначално напълнях и станах отново 70-71 кг., което не ми харесваше. В края на летния семестър просто престанах да ям т. нар. вредни храни. Изпаднах в друга крайност и през лятото, което прекарах с родителите си, просто не ядях нищо, което те приготвяха. В резултат ходех гладна почти през цялото време, но пиех леки билкови чайове. Странно, но кожата ми много се избистри и отслабнах значително без да имам стрии. Бях стигнала 55 кг, което беше твърде малко за мен, след това качих до 57 кг. След това започнах да ям всичко и не напълнявах съществено. До края на следването си задържах теглото си в границите на 60-62 кг. Започвайки първата си сериозна работа по 8-9 часа на ден обездвижването си каза думата и постепенно пак качих до 70 кг. Взех се в ръце и започнах да ходя на фитнес, така свалих до 64 кг. Бях стегната и изглеждах добре. Скоро след това се запознах с мъжа ми и не мина дълго време преди да престана да ходя на фитнес, двамата си похапвахме добре... и аз постепенно покачвах теглото си. И така един ден се събудих отново 75 кг. Тук е моментът да вметна, че явно съм перфекционист, защото за много хора начинът, по който изглеждах, всъщност си беше супер.
Две години правих опити да отслабна, вкл. тренировки 3-4 пъти в седмицата, както и с неядене - е, не се получаваше, и грам не свалях, а само продължавах да напълнявам.
Тогава открих ВМ НВХ (високо мазнинно и нисковъглехидратно хранене). За близо година без да съм абсолютно стриктна успях да отслабна 8 кг и се преобразих тотално. Това хранене промени живота ми. Преди това се чувствах много зле - главоболия вечерно време, замъглен поглед, изтощение. Покрай празниците миналия месец пак бях започнала да хапвам тестено - питки, козунаци, баници - и качих няколко колограма, но този път не изпаднах в истерия и отново се върнах на високите мазнини и ниските въглехидрати. Резултатът за две седмици е минус 2 кг. Имах скорошни проблеми и с кожата, те също отшумяват. Надявам се да бъда полезна на жени, които искат, но не успяват да отслабнат. Резултатите не идват бързо, но са трайни, стига да не се нахвърляте на сладко и тестено.

Коментари

1.   "Високо мазнинно и нисковъглехидратно хранене" - да, това е решението, но е една идея крайно, в смисъл не забравяй пресни зеленчуци и плодове (може и само от киселите), но трябват.
Също тежкото физическо натоварване може да забави отслабването (също както глада).
Радвай се, че си висока. Килограмите зависят от ръста, не е важно дали първата цифра е 4, 5 или 6. Тия дето са били 1,60 ще си останат толкова. Ти можеш да отслабнеш, те да пораснат - не.

3.   Аз ще помогна.
Има нещо наречено ulzzang diet - сваляш 10 кг за една година.

4.   стига с вашите диети, лекарства и прочие. до авторката:за да се пребориш с този проблем не изисква твърде много изисквания просто хапвай често и по малко може и да тренираш не е задължително във фитнес може да си измислиш упражнения който да правиш в къщи или да си изтеглиш приложение на смартфона си "30дни фитнес"има страхотни упражнения който може да си правиш в къщи без проблем