Споделена история от Спорт и красота

Един вечен спор
Здравейте! Повдигам един вечен въпрос - Лионел Меси или Кристиано Роналдо? Очаквам ОБОСНОВАНИ мнения, не плюене и "щото ме кефи" и "другият не става". Аз ще изложа своята гледна точка. Смятам, че Кристиано Роналдо е по-добрият футболист, защото е играл на много места, доказал се е на всяко едно от тях и вече почти на 35 продължава да бележи много голове и да е гладен за трофеи и рекорди. Меси също е добър, но не е играл извън Испания и с националния отбор няма успехи. Иначе в Барселона няма кой да го стигне никога, не го отричам. Жалкото е, че скоро и двамата ще слязат от сцената. Ако темата бъде пусната, надявам се да няма обиди в коментарите.

Коментари

1.   Споделям абсолютно същото мнение като твоето.

2.   Ти тях не ги мисли,те са си оплели кошницата отдавна.

4.   1. Повече ми харесва стила и головете на Роналдо.
2. Повече ми харесва, че Роналдо е с по-малко натурален талант от Меси, но е работохолик в занаята си.

Кой е по-велик? Дълго след като приключат кариерите си, ще има дрязги между журналисти и фенове на един от двамата. Така е фенщината във всеки спорт.

5.   Че и двамата са велики, спор няма, даже е истинско чудо, че се случи да са съвременници. Такива като тях може и да няма следващите 100 години поне . Невероятен късмет е, че двамата ай-велики футболисти са съвременници. Питал съм се какво ли щеше да е ако само единият от тях живееше сега. Че той щеше да има сигурно 10 златни топки. Но от друга страна всеки от тях е казвал, че е толкова добър заради другия.

Но на мен ми харесва повече Роналдо. Меси е по-талантлив и при него е станало някак малко наготово (докато при Роналдо си е в по-голяма степен яко бачкане) и той така е и свикнал - повече да му се получат нещата от самосебе си, отколкото сам да си ги направи. Той е по-скоро консуматор, зависим е от съотборниците си. Ако те не стават и той нищо не прави. В националния определено има много по-добри съотборници от Кристиано и пак нищо не направи.

Роналдо ако имаше неговите съотборници щеше само неговия отбор да взима всички възможни трофеи. Това, което направи Португалия направо е немислимо и общо взето Роналдо го направи почти сам. Той е човек-отбор, което не мога да кажа за Меси. Меси дори и в Барса винаги е имал много силни и постоянни съотборници, докато това не може да се каже за Роналдо. Видя се драстичен спад в играта на Реал, той като се махна.

Лидерските му качества са на съвсем друго ниво в сравнение с Меси. Гледал съм и съм слушал за Роналдо. Като малък е бил доста кльощав. Не го е интересувало нищо още от дете, а само футбола и как да се измъкне от мизерията. През нощта е бягал от общежитието и влизал тайно във фитнес залата да блъска, че да заякне.

Сам каза, че той се е доказал в няколко първенства и отбора, което говори, че той е невероятно гъвкав и постоянен, без значение какви са обстоятелствата. Не съм убеден, че Меси ще е същия в друг отбор и друго първенство, след като дори със собствения си национален не може да се пречупи и нагоди.

6.   Не съм фен на нито единия от двамата, нито на барцилона, ревал,дузпентус, говнайтед.
Но при Меси е талант...
За Меси пряк свободния е като дузпа.
За Меси тръгването от центъра сам с топката и вкарването на гол е, като на тренировка.
Всеки нормален човек с топката по цял ден и фитнес, може да достигне до световно ниво на футболист, близо до това на Роналдо, но като Меси едва ли.
До юношеските отбори всички са еднакви футболисти. След това, вече зависи къде попаднеш и колко ти е здрава психиката.
Защото и българските юношески отбори играят не лошо с грандове, като Холандия, Португалия и други, но после след това някъде се къса връзката на мамините чалгари. Не знам мениджъри ли, курвите ли им мътят мозъка но е факт.
Пример: Божинов.

7.   Всеки нормален човек с топката по цял ден и фитнес, може да достигне до световно ниво на футболист, близо до това на Роналдо

хахахаха малко си се олял в стремежа си да си докажеш тезата

всеки втори е като Роналдо, да

8.   Tрябва много да не разбираш от футбол, че да си въобразяваш, че Роналдо е добър колкото Меси, камо ли по-добър...

Аз съм гледал и двамата на живо. Като бях на стадиона на Бетис когато видях с очите си 50 хиляди човека (разбирайте над 90% запалянковци не на Барса) да станат на крака и с ушите си чух как ръкопляскат и скандират "Меси".

Роналдо е МНОГО, МНОГО добър футболист. Има всичко, освен магията, която прави разликата в полза на Меси.
Човекът слаломира около 5-6 човека почти всеки мач. Един човек да го опази е почти невъзможно.

Разбира се всеки има и спадове във формата, но Меси, когато има желание и се чувства добре, нищо и никой не могат да го спрат.

Това са факти. Другото е бош-лаф.

Дори хората, които харесват Роналдо сами си казват, че оня бачка като вол, за да може да се докосне до това, което е Меси когато си пожелае. Сори, ама това е достатъчно показателно за разликата в способностите на двамата.

Братан.

9.   8, така е, но Меси няма друго качество, което Роналдо има - ако няма играчи около себе си, нищо не прави, той е консуматор, той няма лидерските качества сам да извоюва победа, той може да е само допълнение към добри играчи, за да има има пълен резултат от качествата му. Дори излъчването му е на мухльо, като застане до Роналдо, няма го това излъчване на лидер като Роналдо, няма я тази физика, ако щеш. Ако съотборниците му не са във форма и не играят само за него, играта не върви. Докато Роналдо може сам да победи цял отбор и националните им са доказателството. Меси с далеч по-добри съотборници нищо не прави.

Мисълта ми е, че е глупаво да се правят категорични заключения, че единия не можел да е добър колкото другия - различни са и имат различни качества, които другия няма.

Меси е по-бърз на къси разстояния, но бавен на дълги, има по-добра техника, по-добър пас, по-добър е в завървщата фаза на атаката, в дрибъла, в колективността, но е по-лош в crossing (не знам точната дума на бг), играта с глава, стрелбата, пряк свободните удари, по-слаб тактически, по-лош е по отношение на страстта към играта и по-малко постоянен.

Последният абзац е мнение на по-запознати от мен.

https://bleacherreport.com/articles/772843-lionel-messi-vs-cristiano-ronaldo-analysing-whos-better-in-20-categories